Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadlofame-mma
Home Artysta Jacko Brango

Jacko Brango

Jacko BrangoSzczegółyOpisWydarzeniaJacko Brango - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

miejsce urodzenia:
Wrocław
dyscyplina:
Wokalista (muzyka alternatywna, indie rock), muzyk, gitarzysta i autor tekstów
social media:

Opis

Jacko Brango to artystyczny pseudonim dobrze znanego na polskiej scenie muzyka z Wrocławia – Szymona Paduszyńskiego. W nowym wcieleniu artysta chciałby przekazać słuchaczom swoje emocje, doświadczenia i rozterki. Jego ulubione gatunki to indie rock oraz muzyka alternatywna.

 

Działania realizowane jako Jacko Brango

Skoro wspomniany został już nowy pseudonim utalentowanego artysty, warto byłoby przyjrzeć się najpierw działaniom realizowanym na tej płaszczyźnie – prawda? Do tej pory Szymon jako Jacko Brango opublikował takie utwory, jak:

  • „Bezsenne” (plus Älskar),
  • „Rozumy”,
  • „Tato”,
  • „Ugryzę”,
  • „Tak...Tak...To ja”,
  • „Endorfiny” (plus Jamal).

Każdy z tych kawałków wnosi odrobinę świeżości, ale też jest dowodem na to, że muzyka może być przekazywana na wiele sposobów – czasami w stu procentach szczerze i bezpośrednio, a innym razem ukrywając przekaz pomiędzy poszczególnymi wersami. Jacko Brango sięga zarówno po autorskie projekty, jak i kultowe kawałki z przeszłości – w każdej z tych odsłon brzmi tak samo dobrze!

Podsumowując, Jacko Brango to wokalista, muzyk oraz autor tekstów, który zwraca dużą uwagę na różnorodne brzmienie gitar – w końcu ma w tym spore doświadczenie.

Dotychczasowe współprace

Szymon Paduszyński nie pojawił się na polskim rynku muzycznym znikąd. Współpracował już z wieloma różnymi zespołami i artystami, w tym m.in. z Krzysztofem Zalewskim, grupami Neony i Jamal, Dawidem Zającem czy też Tomaszem Garberą. Dzięki temu zebrał już wiele cennych doświadczeń, które potem skutecznie wykorzystał przy realizacji własnych projektów.

Koncerty

Jacko Brango nie tylko nagrywa kawałki i spełnia swoje muzyczne marzenia w studiu, ale często występuje też przed swoimi fanami na żywo – np. w Krakowie, Poznaniu, Gdańsku czy też we Wrocławiu.

Wydarzenia

Nowa twarz polskiego alternatywnego popu

14.06.2024

Kultura OsobistaMuzyka

Nowa twarz polskiego alternatywnego popu

Jacko Brango - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Jacko Brango?

Miejscowości, w których Jacko Brango wystąpi w najbliższym czasie: Baranowo.

Kim tak właściwie jest Jacko Brango?
Jacko Brango, a tak właściwie Szymon Paduszyński, to dobrze znany szerszej publiczności polski wokalista (indie rock, muzyka alternatywna), gitarzysta, autor tekstów oraz muzyk z Wrocławia. W zdecydowanej większości przypadków tworzy autorskie projekty, chociaż czasami sięga też po legendarne kawałki z przeszłości. Ceni sobie energiczne koncertowanie, dlatego pojawił się już w wielu polskich miastach.
Z kim współpracował już Jacko Brango?
Jacko Brango współpracował z wieloma muzycznymi twórcami. Słuchacze na pewno kojarzą go ze współpracy z Krzysztofem Zalewskim oraz grupami Jamal i Neony. Do tego grona śmiało można dołączyć również Dawida Zająca.
Z jakimi numerami kojarzony jest Jacko Brango?
Jacko Brango kojarzony jest z takimi kawałkami, jak: „Bezsenne” (z Älskar), „Endorfiny” (z zespołem Jamal), „Tak...Tak...To ja”, „Ugryzę”, „Tato” oraz „Rozumy”. W jego twórczości można znaleźć zróżnicowane brzmienie gitar, dużo szczerości, ale też odrobinę ukrytego przekazu.

Fani lubią też

Zobacz też