Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Miejsce Dom Pielgrzyma przy Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze

Dom Pielgrzyma przy Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze

Częstochowa, Kardynała Stefana Wyszyńskiego 1/31
Dom Pielgrzyma przy Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej GórzeOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Dom Pielgrzyma na Jasnej Górze każdego roku gości tysiące pielgrzymów z całego świata. Wierni mogą skorzystać z około 800 miejsc noclegowych o różnym standardzie. Gospodarze udostępniają gościom 1, 2, 3, 4 oraz 6-osobowe pokoje z prywatnymi łazienkami oraz pokoje o nieco niższym standardzie z ogólnodostępnymi urządzeniami sanitarnymi, które znajdują się na korytarzach.

Na terenie Domu Pielgrzyma na Jasnej Górze funkcjonuje także bar, w którym serwowane są zdrowe i niedrogie dania kuchni polskiej. Z oferty restauracji skorzystać mogą zarówno goście indywidualni, jak i grupy zorganizowane.

Ze względu na swoją doskonałą lokalizację Dom Pielgrzyma na Jasnej Górze stał się także centrum różnorodnych wydarzeń tematycznych, np. spotkań, wystaw czy koncertów. Do dyspozycji gości pozostaje m.in. przestronna sala konferencyjna z miejscami na około 100 osób. Na terenie sali przygotowano bogate zaplecze multimedialne.

Mniejsze grupy mogą skorzystać z kolei z kawiarenki, w której pomieści się nawet 40 osób. W pomieszczeniu tym dostępny jest aneks kuchenny – często odbywają się tutaj spotkania przy kawie lub herbacie.

Dom Pielgrzyma na Jasnej Górze – wydarzenia

Osoby zwiedzające Jasną Górę miały okazję wziąć udział w specjalnym wydarzeniu, które przenosiło je do dawnej Jerozolimy. Na parkingu obok Domu Pielgrzyma zorganizowano wystawę multimedialną, która zatytułowana została „Śladami Jezusa”. Bilety na event dostępne były w wygodnej sprzedaży elektronicznej, m.in. za pośrednictwem strony internetowej eBilet.pl.

Zwiedzanie wystawy odbywało się w małych, maksymalnie 20-osobowych grupach. Bilety wstępu na event dostępne były w różnych wariantach – goście mogli zdecydować się m.in. na wejściówki rodzinne lub ulgowe.

Jakie atrakcje odbywały się podczas multimedialnego wydarzenia w Domu Pielgrzyma na Jasnej Górze? Bilety na wystawę wyprzedały się bardzo szybko. Nic jednak dziwnego – podczas eventu uczestnicy zobaczyli animowany film, który przedstawiał historię Golgoty i Bożego Grobu. Zaprezentowano także repliki unikatowych eksponatów – dużym zainteresowaniem gości cieszyła się odsłona pierścienia Piłata, który został odkryty 50 lat temu. Jego identyfikacja miała jednak miejsce dopiero w 2018 roku.

Dom Pielgrzyma na Jasnej Górze – koncerty

Wydarzenia muzyczne również towarzyszyły gościom wystawy organizowanej w Domu Pielgrzyma na Jasnej Górze. Koncert syryjskiej artystki Mirny Kbbeh z całą pewnością na długo zapadanie w pamięci pielgrzymów. Wokalistka przybliżyła gościom klimat bliskowschodniego świata, prezentując zestaw pieśni w języku aramejskim.

Mirna należy do Syryjskiego Kościoła Grekokatolickiego. Artystka zaangażowana jest w służbę liturgiczną jako kantorka zarówno w Polsce, jak i za granicą. Przez lata brała ona również udział w wolontariacie wśród osób niepełnosprawnych.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Dom Pielgrzyma na Jasnej Górze?
Dom Pielgrzyma na Jasnej Górze znajduje się obok Sanktuarium w bardzo dobrze skomunikowanej części miasta Częstochowa.
Jakie wydarzenia odbywają się w Domu Pielgrzyma na Jasnej Górze?
Wydarzenia, które odbywają się na terenie Domu Pielgrzyma na Jasnej Górze oraz na pobliskim parkingu, to m.in. wystawy, koncerty czy spotkania tematyczne. Bilety na imprezy dostępne są często w wygodnej sprzedaży elektronicznej, m.in. za pośrednictwem strony internetowej eBilet.pl.
Kiedy został otworzony Dom Pielgrzyma na Jasnej Górze?
Kamień węgielny pod budowę Domu Pielgrzyma na Jasnej Górze został poświęcony przez papieża Jana Pawła II w 1979 roku.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też