Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadlofame-mma
Home Miejsce Arena Częstochowa

Arena Częstochowa

Częstochowa, Olsztyńska 123/127
Arena CzęstochowaOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Arena Częstochowa to wielofunkcyjny stadion miejski, zlokalizowany w dzielnicy Zawodzie w Częstochowie. Jego użytkownikiem jest głównie klub żużlowy Włókniarz Częstochowa, jednak w obiekcie organizowane są również rozmaite wydarzenia kulturalno-rozrywkowe – koncerty, spektakle teatralne i wiele innych.

Arena Częstochowa - informacje o obiekcie 

Projekt stadionu miejskiego powstał w latach 20. XX wieku – dokładnie w 1928 roku. Brak funduszy, a także późniejszy wybuch II wojny światowej spowodowały, że jego budowa rozpoczęła się po zakończeniu działań zbrojnych. Pierwsze zawody o Mistrzostwo Częstochowy rozpoczęły się 1 września 1946 roku. Przebudowa Areny w Częstochowie rozpoczęła się w 1951 roku, jednak jej ostateczny kształt powstał na przełomie lat 60. i 70. Pojawiły się wówczas drewniane ławki dla kibiców, wieża sędziowska oraz sygnalizacje świetlne. Największe zmiany wprowadzono w 2005 roku – wtedy rozpoczęła się generalna modernizacja trybun i innych elementów stadionu. Od 2007 roku obiektem zarządzał Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Częstochowie, natomiast 5 lat później z powrotem trafił on w ręce Włókniarza Częstochowa.

Arena Częstochowa – wydarzenia i koncerty

Arena w Częstochowie to miejsce organizacji m.in. wydarzeń sportowych. Odbyły się tu Mistrzostwa Świata i Polski na żużlu, a także mecze piłki nożnej. To jednak nie wszystko – stadion miejski to idealne miejsce na imprezy różnego typu – koncerty, pokazy, spektakle – to tylko część wydarzeń, które przyciąga na trybuny publiczność spragnioną rozrywki.

 

W Arenie Częstochowa odbyło się do tej pory wiele niezapomnianych wydarzeń muzycznych. Jednym z nich był Reggae Day Festival 2010, na którym pojawili się zespół Paprika Korps, King Kong (Jamaica) + Dreadsquad, Junior Stress + Sun El Band, EastWest Rockers, Cała Góra Barwinków oraz Jamal. Wydarzenie odbyło się ponownie rok później, z kolejnymi niezwykłymi artystami muzycznymi na scenie. W 2011 roku na Reggae Day Festival zagrali Bas Tajpan, Errol Organs & The Trenchtown Experience, Habakuk, Marika, Skangur, StarGuardMuffin, Errol Organs & The Trenchtown Experience i Jahoo.

 

Miłośnicy festiwali muzycznych mieli wiele okazji do świętowania. Kto pojawił się w Arenie Częstochowa? Bilety na Rock Fest wyprzedały się błyskawicznie! Amatorzy cięższych brzmień bawili się przy muzyce Hurt, Cool Kids of Death, Łąki Łan, Voo Voo, Lee Monday, Turbo, Tres B i Farben Lehre.

 

W Arenie Częstochowa odbył się niezapomniany koncert duetu Sikorowskich – Andrzej Sikorowski, lider grupy Pod Budą, pojawił się na scenie z córką Mają. Przy akompaniamencie gitarzystów Jacka Królika, Tomasza Kupca i Gertrudy Szymańskiej wykonali najpopularniejsze hity zespołu: Na całość, Lecz póki co żyjemy, Nie przenoście nam stolicy do Krakowa, Ale to już było i wiele innych.

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Arena Częstochowa?
Arena Częstochowa znajduje się w częstochowskiej dzielnicy Zabrodzie, przy ul. Olsztyńskiej 127.
Kiedy został wybudowany Stadion Miejski Arena Częstochowa?
Stadion Miejski Arena Częstochowa wybudowany został w 1946 roku, po zakończeniu II wojny światowej. Na przestrzeni lat był kilkukrotnie modernizowany.
Jakie wydarzenia odbyły się w Arenie Częstochowa?
W Arenie Częstochowa odbyło się wiele wydarzeń muzyczno-artystycznych. Wśród gwiazd, które pojawiły się na scenie wymienić należy m.in. Maję i Andrzeja Sikorowskich. Zorganizowano to wiele festiwali muzycznych, takich jak Reggae Day Festival, na którym publiczność porwali do zabawy Paprika Korps, Junior Stress + Sun El Band, King Kong (Jamaica) + Dreadsquad, Cała Góra Barwinków, EastWest Rockers, Jamal, Marika, Bas Tajpan, Skangur, StarGuardMuffin i wielu innych wykonawców.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też