Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemopener-festivalolsztyn-green-festival
Home breadcrumbs.placeListPage Ośrodek Promocji Kultury Gaude Mater

Ośrodek Promocji Kultury Gaude Mater

Częstochowa, ul. Dąbrowskiego 1
Ośrodek Promocji Kultury Gaude MaterOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Ośrodek Promocji Kultury Gaude Mater to wyjątkowe miejsce na kulturalnej mapie Częstochowy. Placówka rozpoczęła swoją działalność w 1991 roku, obierając sobie za cel upowszechnianie światowego dorobku muzyki sakralnej oraz promocję wartościowych zjawisk muzycznych w Polsce i za granicą. Ośrodek skupia się na trzech głównych obszarach artystycznych, jakimi są muzyka, sztuka oraz literatura.

Mieszkańcy Częstochowy oraz pobliskich miejscowości mogą brać udział w różnorodnych eventach. Placówka regularnie organizuje koncerty, wystawy oraz spotkania autorskie, m.in. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej Gaude Mater, JAZZtochowę, Classic Tea oraz Koncerty Letnie w Altanie.

Ośrodek Promocji Kultury Gaude Mater – koncerty i imprezy muzyczne

W marcu w Ośrodku Promocji Kultury Gaude Mater wystąpił Piotr Madej, znany lepiej jako Patrick the Pan. Artysta współpracował z takimi muzykami, jak Daria Zawiałow, Andrzej Smolik czy Ralph Kamiński. Goście mieli okazję zobaczyć koncert z okazji jubileuszu 10-lecia twórczości piosenkarza. Bilety na wydarzenie kosztowały 50 złotych i nabyć je można było w sekretariacie placówki.

Sporym zainteresowaniem miłośników jazzu cieszył się z kolei koncert Ewy Pinderak i Łukasza Jaworskiego. Artyści wystąpili w ośrodku w lutym tego roku, a wejściówki na imprezę było bezpłatne. Muzycy zaprezentowali widowni popowo-jazzowy repertuar, który wzbogacony był o zachwycające dźwięki akordeonu.

Jakie jeszcze wydarzenia organizuje Ośrodek Promocji Kultury Gaude Mater? Bilety na występ grupy Imienowski Jazz Set wyprzedawały się bardzo szybko. Na scenie wystąpił Bartosz Krzywda, Michał Lasota oraz Tomasz Imienowski. Artyści zaprezentowali gościom największe przeboje zespołu The Beatles, które zachowane były w jazzowych aranżacjach.

Ośrodek Promocji Kultury Gaude Mater – wydarzenia tematyczne

W styczniu w Ośrodku Promocji Kultury Gaude Mater zorganizowano także specjalny Koncert Świąteczny, podczas którego wystąpiła Aleksandra Kowalska i Magdalena Michalak wraz z zespołem Przyjaciele. Bilety sprzedawane były w dniu wydarzenia, a ich cena wynosiła 20 złotych.

Jakie jeszcze eventy tematyczne organizuje Ośrodek Promocji Kultury Gaude Mater? Wydarzeniem, które przyciągnęło do placówki miłośników poezji, był zeszłoroczny Festiwal Poezja Jest Najważniejsza. Widownia miała okazję zobaczyć na żywo takich artystów, jak Karina Caban, Małgorzata Lebda czy Wasyl Machno.

Ośrodek Promocji Kultury Gaude Mater – wernisaże

Na terenie placówki odbył się także event Klubu Malarzy, który działa przy Towarzystwie Historycznym im. Szembeków w Warszawie. Wystawa, zatytułowana „Apetyt na życie”, dedykowana była pamięci Haliny Poświatowskiej w 55. rocznicę jej śmierci. Goście podziwiali prace takich artystów, jak Marcin Dybowski, Magdalena Kmiecik czy Elżbieta Murawska.

Jesienią w ośrodku miał z kolei miejsce wernisaż Piotra Cieślaka, który zaprezentował przybyłym fotografie powstałe przy wykorzystaniu aparatów zbudowanych z puszek, nakrętek oraz stalowych pojemników.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Ośrodek Promocji Kultury Gaude Mater?
Ośrodek Promocji Kultury Gaude Mater znajduje się w Częstochowie przy ulicy Generała Jana Henryka Dąbrowskiego 1.
Jakie wydarzenia odbywają się w Ośrodek Promocji Kultury Gaude Mater?
Ośrodek Promocji Kultury Gaude Mater organizuje m.in. koncerty, wernisaże oraz spotkania autorskie. Bilety na wydarzenia wyprzedają się bardzo szybko.
Kiedy został otworzony Ośrodek Promocji Kultury Gaude Mater?
Ośrodek Promocji Kultury Gaude Mater rozpoczął działalność w 1991 roku.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

shared.seo-section-link.seeAlso