Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfestivaland-by-the-mfame-mmasunrise-festival
Home Miejsce Czerwone Koszary

Czerwone Koszary

Ostróda, Dywizji 7
Sprawdź wydarzenia
Czerwone KoszaryOpisWydarzeniaFAQWystępowaliObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Czerwone Koszary w Ostródzie to nie tylko obszar historyczny. Na ich terenie odbywają się obecnie rozmaite wydarzenia kulturalno-rozrywkowe – koncerty i festiwale muzyczne, które cieszą się ogromną popularnością wśród publiczności. Bilety na wydarzenia w Ostródzie sprzedają się błyskawicznie – to nic dziwnego – Czerwone Koszary goszczą największe gwiazdy polskiej estrady.

Czerwone Koszary – o obiekcie

Czerwone Koszary to zespół koszarowy, zlokalizowany między ulicami Grunwaldzką i 1 Dywizji. Powstał w latach 1890-1898 z nieotynkowanej czerwonej cegły – stąd też pochodzi jego nazwa. Budowę tego niezwykłego obiektu zakończono w 1913 roku.

Od 13 lipca do 30 października 1945 roku – po zakończeniu II wojny światowej, stacjonowała tu 14 Dywizja Piechoty Wojska Polskiego, skierowana z Bydgoszczy w celach organizacji prac wykopkowych oraz żniwnych.

 

Czerwone Koszary stanowią ważny element krajobrazu kulturowego miasta. Składają się na to bryły budynków, materiał, z którego zostały wykonane, kompozycja, elewacja, stolarka otworowa o walorach historycznych oraz wystrój wnętrza. To obiekt o wysokiej funkcjonalności, przemyślany pod względem architektonicznym, zlokalizowany w otoczeniu zieleni i natury, która stanowi dopełnienie estetyczne dla odbioru wizualnego całości. W 2020 roku Czerwone Koszary zostały wpisane są do rejestru zabytków.

Czerwone Koszary w Ostródzie – koncerty

Na terenie Czerwonych Koszar w Ostródzie odbywają się obecnie wydarzenia kulturalno-rozrywkowe – koncerty i festiwale muzyczne. Jednym z nich był Ostróda Reggae Festival, który gościł wiele gwiazd reggae. Wyjątkowa atmosfera, rozbudowany program i profesjonalna produkcja sprawiły, że każdy widz bawił się doskonale. Festiwal odbywał się tu cyklicznie przez kilkanaście kolejnych lat, od 2004 roku. Na terenie koszar zlokalizowane były sceny, pole namiotowe oraz infrastruktura sanitarno-cateringowa. Wydarzenia odbywały się również w nowoczesnym amfiteatrze w Ostródzie.

 

W ciągu kilku edycji na Ostróda Reggae Festival zagrali m.in. Dub Inc, Chronixx & ZincFence Redemption, The Skatalites, Easy Star All-Stars, Zion Train, Pura Vida feat. Congo Ashanti Roy, Meta & The Cornerstones czy Rootz Undeground. Wystąpiły również czołowi wykonawcy polscy: Ras Luta, Mesajah, Maleo, Bednarek, Vavamuffin, Tabu. Bilety na wydarzenia cieszyły się ogromną popularnością.

 

W Czerwonych Koszarach w Ostródzie odbywał się również Ogólnopolski Festiwal Muzyki Tanecznej. Podczas XXIII edycji gwiazdą wieczoru była Samantha Fox, a na scenie obok niej pojawili się Boys, Sławomir, After Party, Power Play, Exaited, Classic, Czadoman, Jorgus, Weekend, Milano, Extazy i wielu innych artystów. Koncerty w Ostródzie to jedna z największych imprez disco i disco polo w Polsce. Świetna muzyka, super zabawa i niezapomniane przeżycia!

 

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajdują się Czerwone Koszary?
Czerwone Koszary znajdują się w województwie warmińsko-mazurskim, w Ostródzie, przy skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i 1 Dywizji, w miejscu dawnej siedziby 18 pułku piechoty imienia Grolmana.
Jakie wydarzenia odbyły się w Czerwonych Koszarach?
W Czerwonych Koszarach odbywają się obecnie różne wydarzenia kulturalno-rozrywkowe, głównie koncerty i festiwale muzyczne. Najważniejszymi z nich jest Ostróda Reggae Festival, na których pojawiły się takie gwiazdy, jak m.in. Dub Inc., Easy Star All-Stars, The Skatalites, Zion Train, Pura Vida oraz Ogólnopolski Festiwal Muzyki Tanecznej z udziałem m.in. Boys, Sławomir, Power Play, Exaited, After Party.

Występowali

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też