Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo
Home Artysta Samantha Fox

Samantha Fox

Samantha FoxOpisWydarzeniaSamantha Fox - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Samatha Fox to brytyjska ikona muzyki pop i euro-disco. Pierwszy przebój artystki Touch Me w drugiej połowie lat 80-tych trafił na czołowe miejsca europejskich list przebojów. Karierę Samantha rozpoczynała znacznie wcześniej, jako modelka i najpopularniejsza pin-up girl tamtych czasów. Szybko stała się najczęściej fotografowaną Brytyjką, zaraz obok takich ikon jak Księżna Diana czy Margaret Thatcher. Pomimo fenomenalnej kariery przed obiektywem i w błysku fleszy, jej serce biło dla branży muzycznej. Artystka postanowiła skupić całą swoją uwagę właśnie na muzyce. W wieku 20 lat wydała swój pierwszy album, zatytułowany dokładnie tak jak singiel - Touch Me. Płyta odniosła niewiarygodny sukces, została nagrodzona aż 24 nagrodami przemysłu muzycznego. Fox to jedyna brytyjska wokalistka, która w tym samym czasie zdobyła szczyty list przebojów aż w 15 krajach - po obu stronach Atlantyku. Ta utalentowana artystka do 2009 roku nagrała aż 9 albumów i zagrała w 5 filmach.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Samantha Fox - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Samantha Fox?

Miejscowości, w których Samantha Fox wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa.

Kiedy urodziła się Samantha Fox?
Samantha Fox, urodzona 15 kwietnia 1966 roku w Londynie, jest brytyjską modelką, piosenkarką oraz aktorką.
Jaką muzykę tworzy Samantha Fox?
Samantha Fox tworzy muzykę z pogranicza gatunków takich jak pop czy euro disco.
Czy Samantha Fox występowała w filmach?
Samantha Fox kilkukrotnie występowała w produkcjach filmowych. Na swoim koncie ma role takie jak Samatha Steele w filmie "Charles in Charge", Patsy w filmie "The Match" czy Gwiazda w filmie "The Young Person's Guide to Becoming a Rock Star.
Jaki jest pierwszy album wydany przez Samanthe Fox?
Pierwszym albumem piosenkarki jest "Touch Me", którego premiera miała miejsce 7 lipca 1986 roku. Singiel "Touch Me" znalazł się na 3. miejscu listy UK Singles Chart.

Fani lubią też

Zobacz też