Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Miejsce Centrum Nauki Kopernik

Centrum Nauki Kopernik

Warszawa, Wybrzeże Kościuszkowskie 20
Centrum Nauki KopernikOpisWydarzeniaObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Już 3 lipca o 19:00 zapraszamy na koncert online pod gwiazdami, wystąpi Aldona Nawrocka i Tomasz Woźniak. Każdy koncert to unikatowe połączenie wykonywanej na żywo muzyki z wizualizacjami kosmosu, wyświetlanymi w Planetarium. Stream poniżej. 

 

 

Centrum Nauki Kopernik mieści się na ulicy Wybrzeże Kościuszkowskie 20 w Warszawie. Jest to nowoczesna instytucja edukacyjno-rozrywkowa mająca na celu przybliżenie nauk ścisłych w sposób przystępny i ciekawy zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Liczba i różnorodność eksponatów sprawiają, iż każdy znajdzie w nim coś dla siebie, a w CNK można z pewnością spędzić cały dzień nie nudząc się ani przez chwilę.

Centrum Nauki Kopernik w Warszawie zostało otwarte w 2010 roku

Od momentu otwarcia w listopadzie 2010 roku, cieszy się ono niesłabnącym zainteresowaniem zarówno wśród mieszkańców całego kraju, jak i turystów. Godziny otwarcia różnią się w zależności od sezonów. Najdłużej można zwiedzać CNK latem.

 

W Centrum Nauki Kopernik działają wystawy czasowe i stałe. Znajduje się w nich około 400 eksponatów z dziedziny fizyki, techniki czy chemii, wśród których dużą popularnością cieszy się na przykład robot rysujący portrety czy łóżko fakira, na którym można przekonać się, że leżenie na gwoździach nie jest magiczną sztuczką, a sprytnym wykorzystaniem równomiernego rozłożenia ciężaru.

 

Niezwykle oblegane są także eksponaty zgłębiające tajniki ludzkich mózgów, dzięki którym można dowiedzieć się między innymi dlaczego odczuwamy różne emocje i jak wpływają one na nasze ciało. Do wystaw stałych zaliczane są także Teatr Robotyczny i Teatr Wysokich Napięć. Centrum Nauki Kopernik planetarium to część stałej ekspozycji, gdzie odbywają się pokazy nieba, projekcje filmowe w 2D i 3D, wykłady, spotkania, a także koncerty i pokazy laserowe.

Wieczory dla dorosłych w Centrum Nauki Kopernik

Raz w miesiącu w czwartki w CNK odbywają się „Wieczory dla dorosłych”, organizowane we współpracy z firmą Samsung. To intrygujące cykliczne wydarzenie pozwala odkryć inną stronę CNK, poza zwykłymi godzinami otwarcia. Tematy wieczorów dla dorosłych dotyczą wielu różnych aspektów życia i nauki – miłość i seksualność, świąteczna depresja, klonowanie czy sztuczna inteligencja to tylko kilka z szeregu propozycji. Zaletą CNK jest to, iż można do niego wracać – nieustannie bowiem pojawiają się tam nowe wystawy czasowe oraz tematy wieczorów dla dorosłych. Centrum Nauki Kopernik bilety można zakupić bezpośrednio w kasach lub online.

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, fot.  Adrian Grycuk, CC-BY-SA 3.0 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też