Newsletter

Na czasie

drift-mastersopener-festivalred-hot-chili-peppershans-zimmergala-kswsting

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Miejsce Basen Artystyczny

Basen Artystyczny

Warszawa, Marii Konopnickiej 6
Basen ArtystycznyOpisWydarzeniaFAQWystępowaliObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Basen Artystyczny nazywany jest Nową Sceną Warszawskiej Opery Kameralnej. Obiekt powstał w pomieszczeniach po nieczynnej już pływalni, a jego główną salą konferencyjną jest dawna niecka basenowa.

Warszawski Basen Artystyczny to przede wszystkim nowatorski i elegancki wystrój wnętrz. Jakie wydarzenia odbywają się w Basenie Artystycznym? Koncerty, eventy kulturowe, pokazy, przyjęcia zamknięte – to tylko niektóre z licznych imprez, organizowane przez warszawską placówkę. Co ważne, bilety na spektakle można nabyć drogą elektroniczną.

Warszawski Basen Artystyczny – wydarzenia z ostatnich lat

Miłośnicy sztuki z zainteresowaniem śledzą repertuar, który proponowany jest przez Basen Artystyczny. Bilety na spektakle operowe cieszą się dużą popularnością. Jakie wydarzenie odbiło się szerokim echem pośród widzów warszawskiej sceny?

„Dziadek do orzechów” cieszył się szczególnym zainteresowaniem końcem ubiegłego roku. Jakie atrakcje zapewnił widzom Basen Artystyczny? Koncert, który odbył się w okresie Bożego Narodzenia, doskonale oddawał nastrój oczekiwania na święta. Co za tym idzie, cały spektakl spotkał się z niezwykle pozytywnym odbiorem widowni.

Jakie musicale światowej sławy odegrane zostały na scenie Basenu Artystycznego? Wydarzeniem, które wywołało szczególne emocje pośród widzów, była sztuka pod tytułem „Przerwana cisza”. Musical wyróżnia przede wszystkim nietuzinkowa fabuła. Opowieść nawiązuje do jednego z największych osiągnięć polskiej medycyny – operacji pierwszego głuchego pacjenta z 1992 roku. Sztuka przedstawia losy osób, które na co dzień borykają się z problemami układu słuchowego.

Basen Artystyczny. Wydarzenia 2022 roku

Ostatnim teatralnym przebojem okazał się „Kwartet”. Sztuka nawiązuje do fragmentu z opery Giuseppe Verdiego. Jak zaznacza sam autor, opowieść przypomina widzom, jak ważne jest przemijanie z godnością. Bilety na spektakl cieszyły się ogromnym zainteresowaniem za sprawą znanej obsady. W przedstawieniu zagrała m.in. Alicja Węgorzewska.

Jakie przedstawienia muzyczne organizuje Basen Artystyczny? Wydarzenia 2022 przybliżyły widzom fenomen, jakim są amerykańskie musicale. Wiosną na warszawskiej scenie przedstawiono „Company” – historię o niezwykle zachwalanej fabule. W role wcielili się rozpoznawali aktorzy polskiej sceny teatralnej, tacy jak Janusz Kruciński, Maciej Miecznikowski i Marta Burdynowicz.

Basen Artystyczny. Koncerty i spektakle dla dzieci

Czy młodzi miłośnicy sztuki mogą skorzystać z oferty proponowanej przez Basen Artystyczny? Wydarzenia kierowane są również do dzieci. Na warszawskiej scenie zaprezentowany został spektakl „Bastien i Bastienne” w reżyserii Tomasza Cyza. Opowieści operowe to doskonała, wartościowa rozrywka nawet dla najmłodszych dzieci.

 

Serdecznie zapraszamy na najbliższe wydarzenie - 30. Festiwal Mozartowski w Warszawie, które odbędzie się na terenie Basenu Artystycznego. Bilety na Festiwal Mozartowski w Warszawie już w sprzedaży.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Basen Artystyczny?
Budynek Basenu Artystycznego znajduje się na ulicy Marii Konopnickiej 6. Warszawskie Śródmieście jest doskonale skomunikowane z pozostałymi częściami miasta. Dzięki temu do celu dojechać można transportem publicznym. Nieopodal obiektu znajduje się Park Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego.
Jakie wydarzenia odbyły się w Basenie Artystycznym?
Które z widowisk zyskały szczególne uznanie widzów Basenu Artystycznego? Bilety na musicale i czytania performatywne cieszą się ogromnym zainteresowaniem miłośników sztuki operowej. Na terenie Basenu odbywają się również pokazy, eventy i imprezy zamknięte.
Kiedy został utworzony Basen Artystyczny?
Oficjalne otwarcie Basenu nastąpiło w maju 2019 roku, zaraz po ostatniej odnowie budynku. Pierwszy uroczysty koncert wykonany został przez Leszka Możdżera – słynnego polskiego pianistę i producenta muzycznego.

Występowali

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźŚląskieWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn