Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo
Home Artysta Christina Aguilera

Christina Aguilera

Christina AguileraSzczegółyOpisWydarzeniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
43 lata
data urodzenia:
18.12.1980
miejsce urodzenia:
Nowy Jork, USA
dyscyplina:
piosenkarka, autorka tekstów, aktorka, osobowość telewizyjna i producentka telewizyjna
social media:

Opis

Christina Aguilera urodziła się w 1980 roku w Nowym Yorku. Jej kariera rozpoczęła się od występów w popularnym programie muzycznym dla dzieci - Klub Myszki Miki.

Początek kariery Christiny Aguilery 

W 1999 roku ukazała się debiutancka płyta Christiny Aguilery „Christina Aguilera”, który promowała piosenka „Genie in a Bottle”, utrzymana w klimacie pop i R&B. Album znalazł się na pierwszym miejscu notowania Billboard 200 i pokrył się ośmiokrotną platyną. Sprzedał się w 14 milionach egzemplarzy na świecie i wylansował hity takie jak „What a Girl Wants” czy „Come On Over Baby”. Ponadto Aguilera otrzymała statuetkę Grammy za najlepszego nowego artystę.

Christina Aguilera we współpracy z innymi artystami 

W 2001 roku wraz z Pink, Mya i Lil Kim nagrała piosenkę „Moulin Rouge!”, która utrzymywała się na liście Billboard Hot 100 przez pięć tygodni oraz zdobyła nagrodę Grammy.

 

Album „Stripped” z 2002 roku pokazał zupełnie nowy, ostrzejszy wizerunek piosenkarki. Przefarbowała włosy na czarno i zmieszała R&B z rockiem. Na krążku znalazły się piosenki takie jak: „Dirrty”, „Fighter” czy Beautiful, za którą otrzymała nagrodę Grammy. Piąty album - Back to Basics z 2006 roku był kolejną zmianą zarówno w wyglądzie, jak i brzmieniu artystki. Utrzymany jest w klimacie jazzu, bluesa i soulu. Promowany był przez piosenką „Ain't No Other Man”, która znalazła się na 6. miejscu listy Billboard Hot 100.

 

W 2010 roku Aguilera wystąpiła z Cher w filmie „Burlesque”. Rok później nagrała piosenkę Moves like Jagger wraz z zespołem Maroon 5. W latach 2011-2012 była jurorką w programie „The Voice”. Kolejne płyty artystki, choć w większości doceniane przez krytyków, nie odniosły większego sukcesu sprzedażowego. Ostatnia nosi tytuł Liberation i została wydana w 2018 roku. Znajduje się tam między innymi utwór „Fall in Line”, nagrana z Demi Lovato.

Koncerty Christiny Aguilery 

Christina Aguilera to jedna z najbardziej znanych wokalistek na świecie. Jej przeboje zdobyły serca fanów, którzy wyczekują kolejnych wydarzeń z jej udziałem. Christina Aguilera w Polsce jeszcze nie wystąpiła, jednak możliwe że w najbliższym czasie ulegnie to zmianie.

 

Koncerty Christiny Aguilery to wielkie show, podczas których można usłyszeć największe przeboje z repertuaru artystki na żywo. Należą do nich utwory takie jak między innymi Genie In A Bottle czy Candyman. Artystka podczas muzycznych wydarzeń przekazuje wiele pozytywnej energii zgromadzonej publiczności. Wydarzenia dopełniają wspaniałe stroje oraz efekty świetlne, które tworzą wyjątkowy klimat.

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, fot. Nick Stepowyj, CC-BY-SA 2.0

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też