Na czasie

wystawa-legovoucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Red Lips

Red Lips

Red LipsOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Red Lips to polski zespół rockowy (pop-rockowy), który powstał w 2010 roku. Sporą popularność zyskał jednak w 2013 roku, za sprawą singla "To co nam było". Od tego czasu zyskuje coraz większe grono słuchaczy wśród młodszych oraz bardziej doświadczonych odbiorców. 

 

Grupa powstała z inicjatywy Łukasza Lazera (gitarzysta) oraz Joanny Lazer (piosenkarka). W aktualnym składzie znajdują się też Paweł Wolski-Rzewuski (gitara basowa) i Marek Sieroszewski (perkusja). Byli członkowie zespołu to z kolei Marcin Romanowski (gitara basowa - do 2017), Robert Sopala (perkusja - do 2017) i Wojciech Miecznikowski (do 2019).

Początki Red Lips

Zespół Red Lips rozwija się w niezwykłym tempie. Kariera muzyczna omawianej grupy rozpoczęła się w 2010 roku, a już w 2011 roku wystąpili w telewizyjnym show o nazwie "Must be The Music. Tylko muzyka", gdzie udało im się dotrzeć aż do półfinału. W 2011 roku pojawił się też teledysk pod tytułem "Instrukcja obsługi". 

Albumy i dorobek muzyczny

Wskazana wyżej twórczość to zaledwie ułamek bogatego dorobku muzycznego grupy Red Lips. Pierwszy album studyjny zespołu nosił nazwę "To co nam było" i ukazał się w 2013 roku. Szybko spotkał się z aprobatą ze strony miłośników szeroko pojętej muzyki (uzyskał nawet status złotej płyty). Następnie pojawiły się takie albumy, jak: "Zmiana planu" (2016), "Red Lips na święta" (2018) i "Ja wam zatańczę" (2019). Warto również wspomnieć o gościnnym występie z Kozak System w kawałku "Kochaj i żyj" (2015). Muzyka grupy Red Lips jest niezwykle żywiołowa, dynamiczna i wszechstronna, każdy słuchacz zdoła w niej odnaleźć cząstkę siebie. 

Najpopularniejsze single i teledyski Red Lips

W tym miejscu przydałoby się zająć najpopularniejszymi singlami oraz teledyskami Red Lips. W tej kategorii na szczególne uznanie zasługują takie single, jak:

 • "To co nam było" (2013),
 • "Czarne i białe" (2013),
 • "Zanim odejdziesz" (2013),
 • "Hej Joe!" (2014),
 • "Szanta" (2014),
 • "Tu i teraz" (2016),
 • "P.S." (2016),
 • "Gdy nie dzwonisz" (z gościnnym udziałem Jana Borysewicza, 2019),
 • "Ja wam zatańczę" (2019),
 • "Cappuccino" (2019),
 • "Safari" (2020).

To kawałki, w których zakochała się bardzo duża część polskich słuchaczy. Jeśli chodzi natomiast o teledyski warto docenić m.in.: "To co nam było", "Zanim odejdziesz", "Bez reguł", "Mamo!" (wraz z zespołem Łobuzy) i "Zorka 5"

Powiązani artyści i zespoły

Kariera zespołu muzycznego Red Lips cały czas się rozwija, ale warto sprawdzić, z jakimi artystami oraz grupami wspomniany zespół pracował w przeszłości. Są to np.:

 • Łobuzy,
 • Roch,
 • Jak Borysewicz,
 • Kozak System,
 • Skawiński & Tkaczyk (KOMBII).

Niekiedy współpraca była krótka, a innym razem zdecydowanie dłuższa. Nie da się ukryć, że grupa Red Lips cieszy się w Polsce sporą popularnością, dlatego wielu artystów chciałoby z nią nagrać wspólny kawałek, lecz nie zawsze jest to możliwe (m.in. ze względu na napięty grafik).

Nagrody, nominacje i festiwale

Jedną z najważniejszych nagród w gablotce zespołu Red Lips jest "SuperJedynka" w kategorii SuperPrzebój za utwór "To co nam było" (rok 2014). Ponadto zespół był nominowany do takich nagród, jak: "TOPtrendy 2013", "Wielkie podsumowanie roku Radia Zet" (2013), "TOPtrendy 2014" i "Eska Music Awards 2014" (w kategorii Najlepszy zespół).

 

Jeśli chodzi o największe festiwale, na jakich pojawiła się omawiana grupa warto wyróżnić m.in.: "Eska Music Awards" (2013-2014), "Sopot Top of The Top Festiwal" (2013), "Top Trendy" (2014), "Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu" (2014-2016 i 2018) i "Woodstock" (2015).

 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Red Lips: C-Bool, Skytech, Tribbs, Brave, Dawid Kwiatkowski, Bryska, Sanah,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kiedy powstała grupa i kto wchodzi w jej skład?
Grupa Red Lips powstała w 2010 roku na terenie Warszawy, a w jej aktualnym składzie znajdują się: Joanna Lazer, Łukasz Lazer, Marek Sieroszewski i Paweł Wolski-Rzewuski.
W którym roku urodziła się wokalistka zespołu Red Lips i jaką ma ksywkę?
Wokalistka zespołu Red Lips (Joanna Lazer) nosi ksywkę "Ruda" lub "Ruda z Red Lips". Urodziła się w 1988 roku w Rypinie, a przed wstąpieniem w szeregi Red Lips występowała w zespołach Aisha i Delfin oraz Energy. Jest też autorką tekstów.
Z jakimi wytwórniami związana jest grupa Red Lips?
Zespół Red Lips jest powiązany z wytwórniami My Music, Sony Music Entertainment Poland oraz Red Berry Music.
W jakich gatunkach muzycznych specjalizuje się grupa Red Lips?
Grupa Red Lips specjalizuje się w tworzeniu muzyki z gatunku rock, pop-rock, pop, electro i pop punk.
Jak nazywa się najnowszy album Red Lips?
Najnowszy krążek Red Lips nosi nazwę "Ja wam zatańczę" i ukazał się w 2019 roku (wydawca Red Berry Music).

Fani lubią też

Zobacz też