Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival

Jay-Z

Jay-ZSzczegółyOpisWydarzeniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
54 lata
data urodzenia:
04.12.1969
miejsce urodzenia:
Brooklyn, Nowy Jork, Stany Zjednoczone
dyscyplina:
raper i przedsiębiorca
social media:

Opis

Jay-Z, właściwie Shawn Corey Carter, to urodzony w 1969 roku amerykański raper i biznesmen, pochodzący z nowojorskiego Brooklynu. Jest jednym z najlepiej zarabiających artystów oraz przedsiębiorców w Stanach Zjednoczonych.

Ma w swoim dorobku 13 albumów, które rozeszły się w łącznej liczbie niemal 50 milionów egzemplarzy. Dwa z albumów Jaya-Z, Reasonable Doubt (debiut z roku 1996) i The Blueprint (wydany w 2001 roku) stały się z czasem klasykami gatunku. Oba albumy znalazły się na liście 500 albumów wszech czasów magazynu Rolling Stone, Reasonable Doubt na 248. miejscu, a The Blueprint zajął 464. miejsce. Artysta ma na swoim koncie 15 statuetek Grammy. Jay-Z koncerty bądź na bieżąco z eBilet.pl.

Poza działalnością sceniczną Jay-Z jest współwłaścicielem The 40/40 Club oraz drużyny NBA Brooklyn Nets., jest też twórcą a także kreatorem linii odzieżowej Rocawear. Związany z Def Jam Recordings (jest jej byłym dyrektorem zarządzającym), jest jednym z trzech założycieli Roc-A-Fella Records a także założycielem Roc Nation. Jay-Z bilety informacji szukajcie na eBilet.pl!

Prywatnie mąż Beyoncé Knowles, amerykańskiej wokalistki R&B, którą poslubił 2008 roku. Jay-Z został wyróżniony na 10. miejscu najlepszych artystów dekady 2000-2009 według magazynu Billboard. Ten sam magazyn uznał Jaya-Z za 4. najlepszego rapera, oraz a 5. najlepszego solowego artystę. Koncerty Jay-Z w Polsce. Jay-Z wystąpił w 2006 roku w Krakowie. Szukając informacji na temat Jay-Z warto odwiedzać stronę eBilet.pl. Jay-Z bilety - bądź na bieżąco z eBilet.pl

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też