Negril

Negril

Negril to polski zespół grający reggae, którego korzenie sięgają 2004 roku. Od tego czasu na jego pokładzie grało wielu artystów (w szczytowym momencie nawet 11 osób jednocześnie). Choć grupa tworzy poza głównym mainstreamem, to jej utwory nadal gromadzą wokół siebie grono oddanych fanów.

Historia Negril

Zespół Negril rozpoczął swoją działalność w 2004 roku. Jego powstanie zainicjował Marcin Wesołowski, który gra w zespole do dziś. W stosunkowo krótkim czasie do Negril dołączyło aż 11 artystów, którzy szybko zaczęli dawać pierwsze koncerty. Odbyły się one zaledwie kilka miesięcy po zawiązaniu zespołu. Grali nie tylko solo, ale także byli zapraszani na wspólne występy oraz festiwale. Niestety równie szybko jak Negril powstał, także zawiesił swoją działalność. Miało to miejsce już w 2008 roku. Na kolejne 10 lat słuch po grupie zaginął.

 

Negril ponownie się zjednoczył w 2018 roku. Członkowie zespołu zaczęli wówczas pisać teksty do kolejnych wspólnych utworów i komponować muzykę. To właśnie wtedy powstały najbardziej hitowe kawałki, m.in. "Tylko Ciebie" i "Mówię Wam". Od tamtego momentu Negril działa cały czas. Obecnie skład zespołu to:

 • Marcin Wesoły Wesołowski (wokalista i autor teksów piosenek, założyciel zespołu);
 • Tomasz Burdzik Burdzy (basista);
 • Mariusz Zielony Zieliński (klawiszowiec);
 • Piotr Lońka Piper (gitarzysta);
 • Jerzy Oberiba (perkusja);
 • Radosław Dr. EMZK Ciurko (klawiszowiec).

Negril gra spokojną muzykę reggae dzięki inspiracji innymi artystami. Szczególnie na samym początku mieli oni ogromny wpływ na twórczość zespołu. Jego członkowie słuchali wówczas m.in. The Congos, The Gladiators czy Israel Vibration.

 

Obecnie Negril działa aktywnie w social mediach. Pierwszy utwór zespołu pojawił się już na serwisie YouTube. Mowa o "Mówię Wam". Grupa także regularnie postuje na Facebooku, gdzie obserwuje ją około pół tysiąca osób. Choć nie są to duże liczby, to dzięki aktywności ich muzyka może wkrótce dotrzeć do szerszej publiczności.

Negril - dorobek muzyczny

Pomimo tego, że Negril na rynku muzycznym działa już od wielu lat (nawet jeśli weźmiemy pod uwagę dziesięcioletnią przerwę), to w dalszym ciągu nie wydał albumu studyjnego. To jednak nie przeszkadza mu dawać niesamowite koncerty, które poruszają publiczność. Zespół ma na swoim koncie wiele angażujących utworów. Są to m.in.:

 • "Mówię Wam";
 • "Tylko Ciebie";
 • "Nie Wolno Tracić Sił";
 • "Czekam";
 • "Dla Ciebie";
 • "Home". 

Występy i koncerty Negril

Negril występuje zarówno solo, jak i dzieli scenę z innymi artystami. Do tej pory był zapraszany na takie wydarzenia jak m.in. Ostróda Reggae Festival w Ostródzie, koncert "Krapkowice dla Ukrainy", podczas którego zbierano pieniądze na pomoc sąsiedniemu państwu czy występ w Miejskim Ośrodku Kultury w Opolu. 

 

Dla fanów spokojnych rytmów reggae mamy świetną wiadomość. Już w 2022 roku będzie można zobaczyć zespół Negril na jednym z największych polskich festiwali. Grupa zapowiedziała swój udział na Ostróda Reggae Festival, który odbędzie się 7-10 lipca w Ostródzie. Koncert Negril zaplanowano na pierwszy dzień. Bilety na to wydarzenie wciąż są jeszcze dostępne.

Z kim współpracuje Negril?

W zespole Negril gra wielu różnorodnych artystów, dlatego grupa jako całość nie kolaboruje z innymi muzykami. Jej utwory wydawane są samodzielnie. To jednak nie oznacza, że całkowicie zamyka się w swoim kręgu. Przykładowo w 2006 roku jeden z utworów Negril pojawił się na składance "Far Away From Jamaica", czyli płycie, której celem była promocja polskiego reggae. Ponadto grał także koncerty z innym zespołem, a mianowicie Les Ejectes. Po ataku Rosji na Ukrainę Negril zaangażował się także w pomoc poprzez organizację występów z SZIT (Szumy i Trzaski) oraz The Bad Sleep Well. Podczas koncertu została zorganizowana zbiórka pieniędzy.

 

 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Negril: Damian Syjonfam, Dub FX, Shashamane, Johny Rockers, Skankan, Julian Marley, Tabu, Dubska, Pidżama Porno, Gutek, Vito Bambino, Vavamuffin,

 

Negril - Często zadawane pytania

 • Skład Negril cały czas się zmienia. W pewnym momencie w ramach zespołu grało nawet 11 osób. Obecnie w Negril występuje 6 artystów: Marcin Wesoły Wesołowski (wokalista i autor teksów piosenek, założyciel zespołu), Tomasz Burdzik Burdzy (basista), Mariusz Zielony Zieliński (klawiszowiec), Piotr Lońka Piper (gitarzysta), Jerzy Oberiba (perkusja) oraz Radosław Dr. EMZK Ciurko (klawiszowiec).
 • Zespół Negril powstał w 2004 roku, a więc w 2022 roku będzie obchodzić 18. rocznicę powstania.
 • Negril nie wydał jeszcze żadnego albumu studyjnego. Ma jednak na swoim koncie wiele fantastycznych utworów, m.in. "Mówię Wam", "Tylko Ciebie" czy "Nie wolno tracić sił".
 • Negril wydaje utwory samodzielnie. Gra jednak koncerty z innymi zespołami, m.in. z Les Ejectes, SZIT (Szumy i Trzaski) czy The Bad Sleep Well. W 2006 roku jeden z utworów zespołu pojawił się na składance "Far Away From Jamaica", czyli płycie, której celem była promocja polskiego reggae.
 • Szczególnie na początkową twórczość zespołu Negril duży wpływ mieli The Congos, The Gladiators czy Israel Vibration.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Negril
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/