Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Johny Rockers

Johny Rockers

Johny RockersOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Johny Rockers to - jak głosi motto na ich oficjalnym profilu na Facebooku - "zespół wielu różnych charakterów i temperamentów muzyką połączonych w jedną całość". W całość wyjątkowo wysmakowaną i stojącą na wysokim poziomie artystycznym, o czym świadczy duża liczba fanów i status jednego z filarów polskiej sceny reggae. Poznaj bliżej popularnych "rockersów"!

Johny Rockers - reggae to ich punkt wyjścia

Historia zespołu rozpoczęła się w 2014 r. w Warszawie. Założycielem zespołu był Johny "Rocker" Halicki - producent muzyczny, kompozytor oraz wokalista, który skupił wokół siebie grupę muzyków i artystów, specjalizujących się w graniu wszelkich stylów muzycznych, takich jak: reggae, rock, ska, punk, funky i blues. Skład zespołu podlegał dynamicznym zmianom. Obecnie Johny Rockers to kolektyw, złożony z 9 osób:

  • perkusistki Kasi,
  • gitarzystów Bolka, Jacka, Kamila i Janka,
  • basisty Dżdżystego Jamesa,
  • saksofonisty Michała,
  • od czasu do czasu wspierającego zespół wokalnie MateoHa Selekta,
  • oraz oczywiście z lidera, Johny'ego "Rockera" Halickiego!

Złożony z grających w tak różnorodnych stylach muzyków zespół  w swojej twórczości obrał kierunek roots reggae – czyli najszlachetniejszego z brzmień muzyki reggae.

Johny Rockers - droga muzyczna

Zanim grupa zaczęła nagrywać pierwsze single dawała występy na żywo w warszawskich klubach, dzięki czemu szybko została doceniona przez publiczność stolicy. Uznanie warszawiaków uskrzydliło "rockersów" na tyle, że rozpoczęli trasy koncertowe po  całej Polsce. Popularność stała się dla nich biletem wstępu na festiwale i konkursy. Do ich największych osiągnięć należą:

  • pierwsza nagroda na Orlen Marathon Jam Session (2014),
  • występ na żywo w studiu koncertowym im. Agnieszki Osieckiej na antenie Radiowej Trójki (2014)
  • zwycięstwo w konkursie, organizowanym w ramach festiwalu Reggaeland 2015,
  • regularne występy na festiwalach: Reggae Na Piaskach, Reggaeland czy Ostróda Reggae Festival.

Johny Rockers - ogólna charakterystyka twórczości

Zgodnie z tym, jak swoje utwory w wywiadach opisują sami "rockersi" naczelnym przesłaniem ich muzyki jest wyrażenie całej gamy szczerych uczuć – nostalgii, smutku i bólu, ale jednocześnie również miłości, namiętności i poczucia szczęścia. Te emocje muzycy Johny Rockers chcą przekazywać swoim fanom specyficznym językiem esencjonalnych i rootsowych brzmień reggae.

 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Johny Rockers: Damian Syjonfam, Dub FX, Shashamane, Skankan, Negril, Julian Marley, Tabu, Dubska, Pidżama Porno, Gutek, Vito Bambino, Vavamuffin,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jak nazywa się najnowsza płyta zespołu?
Najnowsza (i jednocześnie debiutancka) płyta Johny Rockers to Stay Connected. Płyta została wydana na początku 2017 r.
Czym właściwie jest uprawiana przez zespół muzyka roots reggae?
Reggae to jeden z najważniejszych stylów współczesnej muzyki rozrywkowej. Reggae rozwinęło się na bazie tradycyjnej muzyki jamajskiej pod koniec lat sześćdziesiątych XX wieku w Kingston, stolicy Jamajki. Światowy rozgłos reggae zyskało w latach siedemdziesiątych dzięki twórczości Boba Marley'a. Najbardziej charakterystyczne cechy muzyki reggae to: parzyste metrum 4/4, schemat rytmiczny (tzw. riddim), łączący wyrazistą linię basu i beat perkusyjny, charakterystyczny dla utworów reggae chilloutowy, nieco hipnotyczny charakter. Odmiana roots reggae wyróżnia się z kolei od innych odmian reggae (np. dancehallu) uduchowionym charakterem i dążeniem do osiągnięcia wysokich efektów artystycznych zamiast tworzenia piosenek prostych, popularnych i nastawionych na zaspokajanie gustu masowego odbiorcy. Wynika to z tego, że odmiana roots reggae narodziła się w latach 60. i 70. w ruchu rastafarian - typowej dla Jamajki wspólnity religijnej - i pierwotnie służyła do akompaniowania ich obrzędom religijnym. Stąd też pochodzi druga charakterystyczna cecha muzyki roots, jaką jest chętne czerpanie ze skarbca kultury afrykańskiej (jedną z naczelnych idei rastafarian jest nawiązywanie do mistycznie rozumianej kultury Czarnej Afryki).
Czy zespół Johny Rockers inspiruje się jakimiś innymi artystami reggae?
W swojej twórczości ekipa "rockersów" twórczo rozwija motywy, opracowane przez takich gigantów sceny roots i reggae, jak Black Uhuru, The Wailers czy Steel Pulse.
Jakie są największe hity zespołu?
Zespół opublikował dotychczas kilka singli, z których największe uznanie fanów zyskały: Mama Africa, Ain't Got No Home oraz Darkness - cover wielkiego hitu zespołu Black Uhuru. Same utwory, jak i nagrane do nich wideoklipy, spotkały się z pozytywną opinią fanów i słuchaczy reggae w całej Polsce. Po udostępnieniu ich na polskich i zagranicznych portalach związanych z muzyką reggae (m.in Reggaeville) zostały równie pozytywnie przyjęte przez światową społeczność miłośników reggae!
Gdzie mogę zobaczyć Johny Rockers na żywo?
Zespół Johny Rockers od początku swojej twórczości kładzie nacisk na występy na żywo. Regularnie dawane koncerty to najlepsza okazja do spotkań z fanami i podzielenia się z nimi pozytywną energią! Najbliższy występ Johny Rockers na żywo to Ostróda Reggae Festival 2022. Festiwal odbywa się w dniach 07.07. - 10.07. 2022 r. w Ostródzie na Mazurach. Informacji o następnych występach zespołu i planowanych przez grupę trasach koncertowych szukaj na oficjalnym fanpage'u zespołu na Facebooku.

Fani lubią też

Zobacz też