Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Julian Marley

Julian Marley

Julian MarleyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Julian Marley, syn Boba Marleya, legendy muzyki reggae urodził się 4 czerwca 1975 roku w Londynie. Jako jedyny z synów Boba Marleya urodził się w Wielkiej Brytanii, gdzie to był wychowywany przez matkę, Lucy Pounder. W 1992 roku przeprowadził się na stałe do Jamajki, którą uważa za swoje miejsce na ziemi, by w Kingston wraz ze swoimi braćmi pracować nad rozkwitem kariery muzycznej i rozwojem duchowym. Specjalnym miejscem w życiu Juliana jest też amerykańskie Miami, w którym czas spędzał głównie na produkowaniu muzyki w rodzinnym studiu znajdującym się w najludniejszym mieście stanu Floryda.

Julian Marley - inspiracje i życie

Od najmłodszych lat Julian Marley, mimo życia na stałe w Wielkiej Brytanii, często odwiedzał Jamajkę, by pielęgnować relacje rodzinne i odkrywać swoje jamajskie korzenie. Idący w ślady ojca Julian, jest praktykującym rastafarianinem, a swój punkt widzenia na świat z perspektywy widzianej przez wyznawców tej popularnej na terenach Jamajki religii prezentuje w wydawanych utworach. Kultura Jamajska jest i od zawsze była bardzo istotna w życiu Juliana, nie oznacza to jednak odrzucenia przez niego elementów kultury zakorzenionych w jego życiu przez lata mieszkania w Wielkiej Brytanii.

 

Dla Juliana jako muzyka miejscem kluczowym w jego życiu są Stany Zjednoczone, a dokładniej położone w stanie Floryda, Miami. W liczącym obecnie ponad 6 milionów mieszkańców amerykańskim mieście artysta spędził dużą część swojego życia, tworząc muzykę w The Lions Den, studiu posiadanym przez jego rodzinę. Połączenie przywiązania do ojczystej kultury, regularnego przebywania w USA oraz wychowywania się w Wielkiej Brytanii uzupełnione zwiedzaniem różnych zakątków świata w celu występów na przeróżnych festiwalach i koncertach, zwłaszcza w miejscach niekoniecznie pasujących do rastafariańskiej wizji świata, ukształtowało poglądy Juliana na otoczenie i dało mu ogląd na inne często niedostępne dla artystów z gatunku reggae punkty widzenia. Julian Marley za swój cel, jak mają to w zwyczaju rastafarianie, obiera rozwój duchowy, osobisty i społeczny. Chęć realizacji tych celów ukierunkowała Juliana i jego braci na utworzenie fundacji, mającej za cel dać szansę lepszego życia ludziom urodzonym w niesprzyjających do rozwoju okolicznościach. Fundacja pomaga ludziom mieszkającym w Ameryce Centralnej, Azji oraz Afryce.

Julian Marley - dorobek artystyczny

Kariera Juliana Marleya opiera się głównie o wytwórnię prowadzoną braćmi. Wydawanie płyt innych artystów nie było jednak nigdy jedynym elementem ich współpracy. Po wydaniu debiutanckiego solowego albumu "Lion in the Morning" zagrał z bratem - Damienem, koncert na Lollapalooza Tour oraz odbył międzynarodową trasę wraz z The Uprising. Przez okres trwania kariery Julian Marley zagrał solowe i grupowe koncerty w wielu krajach na całym świecie. W 2008 roku na prośbę rządu Jamajki, Marley wraz z grupą The Uprising, zagrali koncert na igrzyskach w Pekinie, reprezentując przy tym swoją ojczyznę.

Julian Marley - dyskografia

Julian Marley na koncie posiada 4 albumy. Najnowszy z nich nominowany został do prestiżowej nagrody Grammy.

  • "Lion in the Morning" (1996)
  • "A Time & Place" (2003)
  • "Awake" (2009)
  • "As I Am" (2019)

Najpopularniejsze utwory

Najpopularniejsze utwory Juliana Marleya pod względem ilości wyświetleń w serwisie YouTube to "Boom Draw" z łącznie ponad 40 milionami odsłon oraz "Lemme Go" które zostało odsłuchane na platformie ponad 30 milionów razy.

Nagrody

Julian Marley został dwukrotnie nominowany do nagrody Grammy za albumy "Awake" i "As I Am" w kategorii - najlepszy album reggae, jednakże nie udało mu się zostać laureatem najważniejszej nagrody muzycznej na świecie. 

Powiązani artyści

W trakcie swojej kariery muzycznej Julian Marley współpracował z szeregiem wspaniałych artystów reggaee, na szczególne wyróżnienie zasługują jednak członkowie jego pełnej muzyków rodziny. Od 2002 roku z trójką swoich braci: Stephenem, Ziggym oraz Damienem, prowadzi wytwórnię muzyczną i fundację działającą pod nazwą Ghetto Youths Crew. Ze wszystkich artystów, z którymi Julien miał okazję współpracować, najbardziej ceni sobie okazję pracy z Earlem "Chinna" Smithem, która to przydarzyła się w trakcie produkcji debiutanckiego albumu Jamajsko-Brytyjskiego artysty.

 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Julian Marley: Damian Syjonfam, Dub FX, Shashamane, Johny Rockers, Skankan, Negril, Tabu, Dubska, Pidżama Porno, Gutek, Vito Bambino, Vavamuffin,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

W jakim wieku Julian Marley rozpoczął karierę muzyczną?grał w wieku 5 lat.
Pierwszy album Juliana Marleya ukazał się w 1996 roku, lecz artysta od najmłodszych lat pasjonował się muzyką, a pierwszy kompletny utwór nagrał w wieku 5 lat.
Czy Julian Marley ma dzieci?
Córka artysty urodziła się w 2007 roku, lecz w 2019 roku zmarła z powodu nowotworu mózgu.
Czy Julian Marley jest religijny?
Syn Boba Marleya poszedł w ślady ojca i jest czynnym rastafarianinem.
Ilu braci ma Julian Marley?
Julian Marley posiada 6 braci, a z trzema z nich (Ziggy, Stephen i Damien) łączy go relacja biznesowa w związku ze wspólnym prowadzeniem wytwórni Ghetto Youths Crew.
Gdzie obecnie mieszka Julian Marley?
Obecnie Julian Marley przebywa głównie w rodzinnym Kingston oraz w Miami.

Fani lubią też

Zobacz też