VAVAMUFFIN

VAVAMUFFIN

Rytym reggae są od wielu lat popularne w polskiej kulturze. Nie ma zatem nic dziwnego w tym, że dużym zainteresowaniem cieszą się zespoły reprezentujące ten gatunek muzyczny. Jednym z nich jest Vavamuffin, czyli jeden z najbardziej znanych polskich zespołów reggae.

Vavamuffin – skąd nazwa zespołu?

Nazwa zespołu muzycznego powstała z połączenia dwóch słów: „Vava” (Warszawa) oraz „reggaemuffin” (gatunek muzyczny). Vavamuffin reprezentuje następujące gatunki muzyczne: reggae, dancehall oraz dub.

Vavamuffin – o historii zespołu słów kilka

Vavamuffin jest zespołem muzycznym, który prowadzi ożywioną aktywność na polskim rynku od niemal dwudziestu lat – band ten powstał w 2003 roku. Zespół świetnie wpisał się swoim stylem w klimat ówczesnej Polski – połączenie dążenia do nowoczesności oraz szarości wielkomiejskich blokowisk. Na pierwszą, debiutancką płytę zespołu nie trzeba było długo czekać – ukazała się ona już w 2005 roku i nosiła tytuł "Vabang!".

 

Od tamtego czasu zespół Vavamuffin jest bardzo aktywny, dając koncerty w Polsce oraz na festiwalach krajów z Europy Środkowej oraz Wschodniej (w tym na przykład Chorwacja, Słowenia, Czechy, Słowacja), Europy Zachodniej (Niemcy, Włochy, Wielka Brytania) oraz świata (Stany Zjednoczone, Etiopia). Właściwie, nie powinno to nikogo dziwić: reggae to muzyka popularna na całym świecie. Rytmy tworzone przez zespół Vavamuffin spotykają się z zainteresowaniem słuchaczy z całego świata.

 

Jeśli chodzi o występy sceniczne, kamieniem milowym w rozwoju grupy był rok 2006 – Vavamuffin wykonał wówczas udany występ na jednym z największych polskich festiwali cyklicznych, tj. na Przystanku Woodstock. Następne lata to kolejne energiczne płyty z muzyką reggae oraz single, które ugruntowały solidną pozycję zespołu na scenie muzycznej.

Twórczość zespołu Vavamuffin

Jak dotąd, przez niemal dwadzieścia lat aktywności scenicznej Vavamuffin wypuściło siedem albumów studyjnych. Są one następujące:

 • "Vabang!" (2005),
 • "Dubang!" (2006),
 • "Inadibusu" (2007),
 • "Przystanek Woodstock" (2007),
 • "Mo' Better Rootz" (2010),
 • "Solresol" (2013),
 • "V (2016)".

Za wydanie niemal wszystkich z nich jest odpowiedzialne Karrot Kommando. Aktualnie nie ma oficjalnych informacji na temat tego, czy Vavamuffin planuje wydać nowy album. Kto wie – być może zespół zaskoczy swoich fanów i opublikuje nowe piosenki?

 

Oprócz tego, na uwagę zasługują teledyski publikowane przez Vavamuffin. Są one niezwykle sugestywne, przykuwające uwagę, a czasem... nieco kiczowate. Jedno jest pewne: świetnie współgrają one ze stylem muzycznym Vavamuffin. Teledyski zostały stworzone między innymi do takich utworów grupy jak:

 • "Bless",
 • "Koronowane głowy",
 • "Barbakan",
 • "Hooligan Rootz",
 • "Odrobina tej radości",
 • "Bambuko",
 • "VavaTo".

Teledyski są chętnie odbierane przez fanów. Dowodzi tego między innymi zajęcie drugiego miejsca w konkursie Najlepszy teledysk. O zainteresowaniu dobrze świadczy również liczba wyświetleń. Przykładowo, teledysk do piosenek "Hooligan Rootz" został wyświetlony już ponad trzy i pół miliona razy na platformie YouTube (maj 2022 roku), a wspomniany już teledysk Bless – niemal pół miliona wyświetleń.

Zespół muzyczny Vavamuffin – skład zespołu

Poniżej znajdziesz informacje na temat muzyków tworzących band Vavamuffin:

 • Pablopavo, Reaggenerator, Gorg – wokal,
 • Emili Jones, Raffi Kazan – gitara, bas,
 • Jerzy Markuszewski – perkusja,
 • Patryk Kraśniewski, Barton, Dawid „Dubbist” Kałuski – pozostałe (pianino, syntezatory, gramofony).

Vavamuffin to nie tylko działalność muzyczna

Członkowie Vavamuffin starają się wykorzystywać swoją rozpoznawalność w celu propagowania takich wartości, które są podstawą nowoczesnego społeczeństwa w dwudziestym pierwszym wieku. Przejawem takiej aktywności jest między innymi wspieranie Stowarzyszenia „Nigdy Więcej”, które walczy z takimi negatywnymi zjawiskami jak między innymi: szowinizm, rasizm oraz faszyzm.

 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Vavamuffin: Damian Syjonfam, Dub FX, Shashamane, Johny Rockers, Skankan, Negril, Julian Marley, Tabu, Dubska, Pidżama Porno, Gutek, Vito Bambino,

VAVAMUFFIN - Często zadawane pytania

 • Vavamuffin jest polskim zespołem reggae, który został utworzony w Warszawie w 2003 roku. Zespół jest związany z wytwórnią muzyczną Karrot Kommando i prowadzi aktywną działalność muzyczną w Polsce oraz Europie.
 • Wśród utworów, które cieszą się największym zainteresowaniem ze strony fanów, znajdują się między innymi następujące kawałki: „Bless”, „Hooligan Rootz”, „Koronowane głowy” oraz „Odrobina tej radości”.
 • Cechy charakterystyczne Vavamuffin to: sugestywne teledyski, rytmiczna muzyka oraz niebanalna warstwa liryczna. Umiejętne połączenie tych elementów sprawia, że od lata Vavamuffin cieszy się uznaniem na rynku muzycznym.
 • Zespół tworzą między innymi następujący muzycy: Pablopavo (wokal), Emili Jones (gitara), Raffi Kazan (gitara) oraz Reaggenerator (wokal).
 • Twórczość zespołu Vavamuffin to udana mieszanka następujących gatunków muzycznych: reggae, dub, dancehall oraz reaggemuffin.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

VAVAMUFFIN
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/