Damian SyjonFam

Damian SyjonFam

Damian Syjonfam, a właściwie Damian Skoczylas, urodził się 9 marca 1977 w Świdniku. Już jako dziecko odkrył pasję muzyczną. Wspomina to tymi słowami: „Odkąd w wieku 13 lat nauczyłem się kilku akordów na gitarze, już się z nią nie rozstaję, piszę piosenki po to żeby wyrazić to co czuję.” 

Początki kariery

Profesjonalną karierę rozpoczął w latach 90. w zespole reggae Natura, gdzie grał na gitarze. Zagrali razem kilka koncertów. Następnym krokiem był wyjazd do Londynu, gdzie Damian ukończył kurs realizacji dźwięku. Po powrocie, w 2008 roku, założył zespół ComeYah. Został w nim wokalistą i autorem tekstów. Współtworzył również muzykę. Wydali razem album „Na Wschód”, który ogromnie spodobał się fanom muzyki reggae. Damian jednak odszedł z zespołu, wyjechał za granicę i na jakiś czas zamilkł.

 

W 2012 roku jego wyjątkowy głos został doceniony przez czasopismo Free Colours, w którym został nominowany jako wokalista roku. 

Pierwszy solowy album Damiana Syjonfama

W tym samym roku Damian rozpoczął pracę nad swoją pierwszą płytą solową. Współpracował przy niej z Krystianem K-Jah Walczakiem, D'Roots Brothers, House of Riddim oraz Bass Galore Productions.

 

Punktem zwrotnym w jego karierze był rok 2014 kiedy to powrócił w wielkim stylu na polską scenę podczas festiwalu Ostróda Reggae Festival oraz wydał swój pierwszy album „Wracam do domu”. Teksty, które do tego albumu napisał i zaśpiewał, opowiadają o prawdziwym domu, za którym każdy z nas tęskni oraz często obecnej w jego twórczości, nieskończonej, wszechogarniającej miłości.

 

Do dwóch utworów z pierwszego albumu: „Wracam do domu” i „Powstanie” powstały teledyski. Reżyserią zajęła się Magdalena Dziewulska-Skoczylas, realizacją Xvisuals. 

Co było, to będzie

Kolejny album Damiana: „Co było, to będzie” ukazał się na początku roku 2016. Jak poprzednio, współpracował przy nim z Watzkiem Wawrzyniakiem. Pojawiają się na nim gościnnie Mesajah, Pablopavo i Paprodziad, a także niemiecki Oneness Records oraz Riddim Bandits. Podobnie jak pierwszy album, ten również został wydany przez Lou & Rocked Boys.

 

Tak o swoim albumie mówi sam artysta: "Świat bardzo szybko zbliża się do granicy, po której przekroczeniu, ludzie ze swoją radością, smutkiem, złością i wszystkimi uczuciami, które nadają życiu sens - nie będą już nic znaczyć.

Dlatego wrócimy do miejsca w którym wszystko się zaczęło, zbudujemy wszystko na nowo. Tak naprawdę ten proces już się rozpoczął. Jaki to będzie świat, to zależy tylko i wyłącznie od nas. Muzyka ma dawać ludziom przyjemność, ukojenie, zabierać ich do miejsc za którymi tęsknią ich serca. Takie jest przesłanie tej płyty. Posłuchaj może okaże się że i Ty na niej jesteś.”

 

Do albumu powstały aż cztery teledyski: "Kto ma siłę”, „Ekonomiczna wojna”, „Opowieści” i „Etykiety”. Trzy z nich zostały ponownie wyreżyserowane przez Magdalenę Dziewulską-Skoczylas. W 2017 artysta wydał pierwszą płytę winylową: „Ten świat jest Twój” z kompilacją utworów ze swoich albumów. Znalazły się na niej również niepublikowane do tej pory: „Terror” i „Fałszywy doktor”. Do „Terroru” powstał teledysk. 

Trzecia płyta Damiana

Już rok później Damian skończył kolejny album „Czuję, więc jestem”. Można w nim usłyszeć jak zawsze nietuzinkowy styl i wrażliwość artysty. Co wyjątkowe, przy tym albumie Damian pokazał swoje umiejętności producenckie. Wykorzystał wiedzę zdobytą przed laty w Londynie na kursie realizacji dźwięku. Jako OneFarm został producentem płyty. Została ona nagrana w studio prowadzonym przez niego razem z żoną.

 

W ten sposób Damian Syjonfam stał się wokalistą, kompozytorem, autorem tekstów, multiinstrumentalistą oraz producentem w jednym.

 

Trzeci album ukazuje w jaki sposób artysta poszukuje nowych brzmień w ukochanym stylu reggae. Słychać w nim nowoczesne jamajskie nuty oraz instrumenty elektroniczne. Tytułowy utwór z albumu „Czuję, więc jestem” doczekał się teledysku. 

Współprace i inspiracje

Jak zwykle Damian zaprosił do współpracy wielu artystów, zarówno nowych, jak i tych, z którym współpracował poprzednio: D’Roots Brothers, Watzka Wawrzyniaka, Rafała Karwota, Chonabibe oraz Neoklez Stanisław Leszczyński. Na albumie można usłyszeć nawet syna artysty – Dawida.

 

Współpraca z innymi twórcami jest charakterystyczna dla twórczości Damiana. Sam mówi o tym w ten sposób: „Grałem z wieloma osobami z którymi doświadczyłem wielu muzycznych uniesień, muzyka to język który w zależności od tego kto go używa zawsze brzmi inaczej (…).”

 

W tekstach Damiana widoczne są jego doświadczenia i obserwacje życiowe. Przebija w nich apel o pokój, wzajemne zrozumienie i szacunek. Każda historia jest autentyczna, poruszająca i wciągająca.

 

Artysta mówi: „Podobno świat zewnętrzny to odbicie tego co jest w nas. Jestem tak samo niedoskonały jak świat który mnie otacza, ale uważam że dążenie do doskonałości to cel mój i każdego człowieka, a świadomość pozwala nam dokonywać właściwych wyborów. Ja wybrałem muzykę, jako pole na którym mogę wyrazić swoje odczucia.”

Zbliżające się wydarzenie, podczas których można będzie zapoznać się z twórczością Damiana to  Ostróda Reggae Festival 2022 (7-10.07.2022).

 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Damian Syjonfam: Dub FX, Shashamane, Johny Rockers, Skankan, Negril, Julian Marley, Tabu, Dubska, Pidżama Porno, Gutek, Vito Bambino, Vavamuffin,

 

Damian SyjonFam - Często zadawane pytania

  • Damian Skoczylas.
  • ComeYah.
  • OneFarm.
  • „Wracam do domu”.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Damian SyjonFam
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/