Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival

Dub Fx

Dub Fx OpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Są artyści, o których nie wiemy zbyt wiele, a okazuje się, że popularnością nie raz nie tylko dorównują, ale nawet i przebijają artystów, którzy mają podpisane kontrakty z wytwórniami. Oczywiście, są to wyjątki, ponieważ w dzisiejszym świecie trudno o popularność, jeżeli nie ma kontraktów z podmiotami zajmującymi się promocją. Na szczęście jednak pomimo tych czasów, w których liczą się lajki, udostępnienia oraz krótkie filmiki, liczy się również muzyka. Jednym z ostatnich przedstawicielem takiego gatunku jest Dub FX. Jest to bardzo ciekawa persona, o której zdecydowanie warto dowiedzieć się więcej. Nie pozostaje nam innego, jak tylko zachęcić do przeczytania poniższego artykułu.

Kim jest Dub FX? Jaka jest jego historia?

Chcąc opisać historię Dub FX należy powiedzieć na wstępie kim jest, jak się nazywa oraz jaki rodzaj muzyki reprezentuje. Benjamin Stanford, bo takie jest prawdziwe imię Dub FX urodził się 11 czerwca 1983 w St Kilda w Australii. Jest historia jest nietypowa, ponieważ nie jest to artysta mainstreamowy, o którym rozpisują się media na całym świecie, a jego muzyka też nie należy do najbardziej typowych. Cały fenomen tkwi w tym, że jest ulicznym muzykiem, aczkolwiek tworzy też swoje kompozycje. Tak często zdarza nam się narzekać, że muzyka, która była przed laty była prawdziwa, a w XXI wieku artysta jest bardziej odtwórcą, który nie ma wiele wspólnego z tym, co tak naprawdę wyśpiewuje. Twórczość Dub FX z pewnością jest prawdziwa, a charakteryzuje ją to, że jego głos powtarza się w kółko oraz jest przetworzony za pomocą loop station. 

 

Stanford tworzy już od wielu lat, a trzeba powiedzieć, że cały swój fenomen zawdzięcza temu, że nie jest promowany przez wielkie wytwórnie, gdyż nie ma żadnego podpisanego kontraktu. To wyjątek, ponieważ ciężko zrobić karierę na podstawie tego, że można grać na ulicy i tworzyć maksymalnie niezależnie. Na pewno to jest czynnik wyróżniający go na scenie muzycznej, chociaż należy powiedzieć, że jego muzyka zdecydowanie broni się, czego dowodem jest ilość wydanych albumów, ale przede wszystkim popularność, której doświadcza na co dzień. To paradoks, że można być popularnym, ale zarazem nie być częścią mainstreamu i raczej stać z boku.

Jakie są osiągnięcia Dub FX?

W kontekście osiągnięć na pewno nie będziemy mówić o takiej popularności jak najbardziej znanych muzyków. Oni są co prawda wybitnymi personami, jednak ekspozycja ich wizerunku jest czymś naturalnym, co pozwala budować widownię. Dub FX jest zupełnie innym przypadkiem, ponieważ jak wspomnieliśmy, nie należy on do głównego nurtu muzyków. To, co należy podkreślić, to ilość wydanych albumów. Na chwilę obecną jest to 8 albumów, które na pewno nie są ostatnim słowem Dub FX. Jego muzyka rozpowszechniła się za pomocą internetu, bo erze "przedinternetowej" nie byłoby takiej możliwości. Popularne serwisy wideo pozwalają na rozpowszechnianie takich fenomenów jak Dub FX i tym samym tylko pokazuje, że jest to potężne medium, które trzeba cenić.

 

Chcąc przeanalizować osiągnięcia Dub FX, należy mówić raczej o wypełnianiu sal koncertowych oraz ogromnej popularności w sieci. Z racji tego, że nie jest to mainstreamowy muzyk, to popularne nagrody zapewne nigdy go nie czekają, ale Stanford walczy o coś innego - o uznanie widowni. I właśnie ona docenia to, że można zrobić karierę będąc z boku i nie wychylają się, i być sobą. Obecnie tak często narzekamy, że artyści nie są prawdziwi i są produktem marketingowym. Najbardziej znane utwory jak "Flow" z Mr. Woodnote mają ponad 35 milionów wyświetleń czy "No rest for the weekend" z CAde&Mahesh Vinayakram, co tylko pokazuje, że ludzie z całego świata doceniają jego muzykę. Dub FX koncertuje na całym świecie, a nawet pojawił się w Polsce, gdzie zagrał 3 koncerty w dniach 2-4.09.2021. Miał okazję zagrać na jednym z najbardziej popularnych festiwali jakim jest Glastonbury.

 

Cały fenomen Dub FX polega na tym, że miesza ogromną liczbę gatunków muzycznych. Są to m.in. dubstep, breaks, jungle, triphop, hip-hop, a najistotniejsze jest to, że wszystko dzieje się na żywo. Jakby tego było mało, w dodatku do tego jeszcze śpiewa. Trudno sobie to wyobrazić, dlatego warto zapoznać się z jego twórczością, bo jest to coś niewiarygodnego. Zdecydowanie tym samym można go uznać za uniwersalnego wokalistę. Jego profil na Facebooku obserwuje prawie 600 tys. fanów, co jest fantastycznym wynikiem jak na kogoś, kto wręcz nie miał prawa zrobić kariery.

 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Dub FX: Damian Syjonfam, Shashamane, Johny Rockers, Skankan, Negril, Julian Marley, Tabu, Dubska, Pidżama Porno, Gutek, Vito Bambino, Vavamuffin,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Z jakiego kraju pochodzi Dub FX?
Dub FX nazywa się Richard Stanford, urodził się 11.06.1983 i pochodzi z Australii.
Jaki gatunek muzyki reprezentuje Dub FX?
Ciężko jednoznacznie powiedzieć jaki gatunek muzyki reprezentuje Dub FX, ponieważ jest to mieszanka dubstepu, jungle, triphopu i hip-hopu. Tak naprawdę na scenie robi wszystko, więc jako artysta, nie wpisuje się w jeden konkretny gatunek muzyki.
Ile płyt wydał Dub FX?
Dub FX wydał na razie 8 płyt - pierwszą w 2007 roku, a ostatnie dwie w 2020 roku.
Który materiał z Dub FX jest najchętniej oglądany?
Najbardziej popularnym filmem w sieci jest materiał nagrany w Bristolu z Mr. Woodnote, który zobaczyło ponad 35 milionów wyświetleń.

Fani lubią też

Zobacz też