Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival

LP

LPSzczegółyOpisWydarzeniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
43 lata
data urodzenia:
18.03.1981
miejsce urodzenia:
Huntington, USA
dyscyplina:
piosenkarka rock, pop, indie rock, indie pop, rock alternatywny
social media:

Opis

Co przychodzi Ci do głowy, słysząc po prostu LP? Większość nas artystkę kojarzy przede wszystkim z utworem "Lost On You" oraz przejmującym, odważnym teledyskiem do utworu. Jej burza ciemnych loków, charakterystyczna, wyraźnie zaakcentowana szczęka, niezwykła barwa głosu i gwizdanie są bez wątpienia jej cechami rozpoznawczymi, które wyróżniają ją na współczesnej scenie muzycznej. Skoro widziało go ponad 186 milionów razy tak wielu odbiorców, jesteś być może wśród nich. 

LP - informacje o artystce 

Laura Pergolizzi, popularna LP urodziła się 18 marca 1981 r. O swojej homoseksualnej orientacji mówi tak samo otwarcie, jak o zdradach, których dopuściła się sama i odczuła ich destrukcyjny wpływ jako partnerka zdradzona, porzucona. Niezwykle otwarta, wręcz szokująca Laura Pergolizzi sławę muzyczna zdobyła ponad piętnaście lat po debiucie płytowym. Nieudane, długie początki są dla niej jednak inspiracją tak samo jak nieustanne zakochiwanie się, odkochiwanie, problemy w związkach oraz pragnienie bycia dla drugiej osoby najważniejszą, bezkompromisowo. LP pisze o życiu, przede wszystkim są to historie, inspirowane jej własnymi doświadczeniami. W każdy utwór wkłada swoje serce, część siebie, co w zestawieniu z jej unikalną barwą głosu i stylem wokalnym tworzy mieszankę wybuchową. 

 

Popularność pojawiła się nagle, nieoczekiwanie, mimo tego, że LP tworzyła z powodzeniem dla takich wykonawców jak Cher, Christina Aquillera, Rihanna, Backstreet Boys. Jej pierwszy album ukazał się w 20021 roku, jednak dopiero 2017 rok i "Lost On You" dowiódł, że wszystko ma swój czas i swoje właściwe miejsce, ułożone przez los i przypadek. Do najpopularniejszych utworów LP dołączyły "Maddy Wathers", "When We're High", a fani artystki nie mogą doczekać się premiery najnowszej płyty, której premierę zapowiedziano na początek października 2021. Szósty album studyjny LP "Churches" jest według artystki muzyczno-liryczną odpowiedzią na sytuację pandemiczną na świecie i tradycyjnie już, rozstania i cierpienia, związane z uczuciami.

 

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też