Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Shashamane

Shashamane

ShashamaneOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Shashamane to polski zespół muzyczny tworzący muzykę w stylu roots reggae i dub. W twórczości zespołu doskonale słychać fascynację jamajskim brzmieniem. Tradycyjne reggae miesza się z mocnym brzmieniem gitarowym, wyeksponowaną sekcją dętą i wielogłosami. Muzycy konsekwentnie utrzymują swoje utwory w obranym stylu, przez co określani są jako najbardziej rootsowy polski zespół reggae.

Shashamane - członkowie

Zespół Shashamane składa się z następujących członków:

 • Gabriela "Gabimistic" Budzianowska (głosy)
 • Asia Świdrak (głosy)
 • Klaudia Miszczyk (głosy)
 • Krzysztof I&Igor Kazanowski (głosy, autor tekstów)
 • Mariusz "Mario Tolo" Litner (gitary)
 • Marcin Plebanek (gitary)
 • Wojciech Barchański (gitary)
 • Daniel "Peys" Pejs (gitara basowa)
 • Dawid "Shortman" Krótki (instrumenty klawiszowe, melodyka)
 • Paweł Mielczarek (konga, instrumenty perkusyjne)
 • Tomasz Płonka (perkusja, instrumenty perkusyjne)
 • Dominik Niedziela (trąbka)
 • Piotr Niesporek (puzon)

Shashamane - historia zespołu

Zespół Shashamane powstał w 2015 roku na Śląsku. Choć grupa nie ma długiej wspólnej historii, to tworzący ją artyści są doświadczonymi muzycznie pasjonatami jamajskich brzmień. Grupa zadebiutowała w 2017 roku mini albumem, który wzbudził wiele emocji i został ciepło przyjęty przez słuchaczy. Przez kolejne lata muzycy byli skupieni na występowaniu przed publicznością. Można ich było zobaczyć i posłuchać na licznych koncertach i festiwalach. Na kolejną płytę trzeba było w związku z tym poczekać. Ukazała się ona dopiero w 2021 roku. Nagrywanie utworów opóźniła sytuacja epidemiologiczna. Oba albumy grupy Shashamane pod kątem graficznym charakteryzują się minimalizmem. Członkowie zespołu postawili na bogactwo dźwięków.

Shashamane - najpopularniejsze występy

Shashamane od początku istnienia rozgrzewa publiczność jamajskim brzmieniem utworów. Już w 2016 roku można ich było posłuchać na festiwalu Winter Reggae w Gliwicach. W tym samym roku zagrali również na festiwalu Najcieplejsze Miejsce na Ziemi, który odbył się w Wodzisławiu Śląskim oraz gliwickim Rub’n’Dub Festiwal. W 2017 roku można było ich posłuchać na festiwalu Reggae w Stodole w Kobiórze. W 2019 roku wystąpili na Reggaenwalde Festiwal w Darłowie. Zespół Shashamane swoją obecnością uświetnił Ostróda Reggae Festival w 2018 oraz 2021 roku. 

Shashamane - wydane albumy

Zespół Shashamane w grudniu 2017 roku wydał swój debiutancki minialbum zatytułowany "Origin & Culcha" (wydawnictwo Zima Records). EP-ka zawiera 6 utworów: "Miłość", "Origin&Culcha", "Save Me", "Słońce Dla Wszystkich", "Dub&Culcha" oraz "Słońce Dub". W 2021 roku ukazał się pełnowymiarowy album grupy, nazwany po prostu "Shashamane". Płyta zawiera utwory: "3 Colours", "Shashamane", "Bon Dem", "1 Race", "Natural Medicine", "We Are / Jesteśmy", "Nie legalizujcie", "Child Soldiers", "Roots Warrior", "Freedom", "Holy Mountain", "Far I / Żyj". Również ten album ukazał się siłami wydawnictwa Zima Records. 

Shashamane - współpraca z innymi artystami

Muzycy z zespołu Shashamane chętnie współpracują z innymi artystami. W nagraniach do EP-ki "Origin & Culcha" wsparło ich małżeństwo Magdalena i Adam Milwiw-Baron z grupy The Lions, grające na instrumentach dętych. Nad miksem i masteringiem pieczę wsprawował ceniony holenderski muzyk i producent Marc Baronner. Na nagraniach do albumu Shashamane gościła znana z zespołu THC X Ewa "Sowa" Kołecka. Wzbogaciła utwory dźwiękami fletu poprzecznego.

 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Shashamane: Damian Syjonfam, Dub FX, Johny Rockers, Skankan, Negril, Julian Marley, Tabu, Dubska, Pidżama Porno, Gutek, Vito Bambino, Vavamuffin,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jakie imiona noszą członkowie zespołu Shashamane?
Zespół Shashamane tworzy grupa trzynastu muzyków: Gabriela, Joanna, Klaudia, Krzysztof, Mariusz, Marcin, Wojciech, Daniel, Dawid, Paweł, Tomasz, Dominik i Piotr.
Kto jest wokalistą grupy Shashamane?
Za wokal w zespole Shashamane odpowiadają Gabriela "Gabimistic" Budzianowska, Asia Świdrak, Klaudia Miszczyk oraz Krzysztof I&Igor Kazanowski, który odpowiada również za pisanie tekstów i jest jednym ze współzałożycieli.
Skąd wzięła się nazwa zespołu Shashamane?
Nazwa zespołu Shashamane pochodzi od miejscowości położonej w Etiopi o tej samej nazwie. Miejscowość ta jest szczególnie ważna dla rastafarian ze względu na to, że przed laty wokół terenu miasta osiedlili się wyznawcy Rastafari, Uznawali to miejsce za swoją "ziemię obiecaną" i symboliczny powrót do Afryki.
Jak wymawia się nazwę zespołu Shashamane?
Nazwę zespołu Shashamane czyta się szaszamani.
Jak nazywa się najnowsza płyta zespołu Shashamane?
Najnowsza płyta zespołu Shashamane nazywa się po prostu Shashamane. Album został wydany w 2021 roku, z niewielkim opóźnieniem spowodowanym trudnościami wynikającymi z epidemii wirusa Covid-19.
Jak się nazywa najpopularniejszy utwór zespołu Shashamane?
Do najpopularniejszych piosenek grupy Shashamane można zaliczyć Far I z albumu Shashamane oraz Miłość z minialbumu Origin & Culcha.
Jak można skontaktować się z grupą Shashamane?
Grupa Shashamane jest aktywna w mediach społecznościowych. Członkowie prowadzą stronę na Facebook'u pod nazwą Shashamaneband.

Fani lubią też

Zobacz też