Midsommar

Midsommar

Midsommar to polski zespół pochodzący z Warszawy, grający głównie muzykę z pogranicza dream-popu, indie rocka oraz shoegaze. W skład grupy wchodzi wokalistka Alia Fay, gitarzysta Dawid Dziwosz, basista Karol Grabias, a także perkusista Bartek Zdunek. 

Początki zespołu Midsommar

Midsommar jest dosyć młodym, warszawskim zespołem, który pojawił się na polskiej scenie muzycznej w 2019 roku. Grupa po raz pierwszy wystąpiła wtedy publicznie w klubie Hydrozagadka.

 

Mimo iż formacja nie może pochwalić się jeszcze zbyt długim stażem, to jednak od początku kariery wyróżnia się nietuzinkową wizją muzyczną oraz profesjonalizmem. Nastrojowość i melancholijność proponowanych przez Midsommar utworów sprawiła, że zespół szybko zdobył duże grono fanów polskiej muzyki alternatywnej.

 

Kariera muzyczna

Muzyka wykonywana przez Midsommar czerpie inspiracje z dream-popu, shoegaze, post rocka czy ambientu. Grupa przez ponad dwa lata aktywnie szlifowała swoją koncepcję artystyczną, jednocześnie szukając natchnień wśród brytyjskiej sceny muzycznej z lat 80. i 90. czy sennej atmosfery Skandynawii. Efektem pracy zespołu okazała się debiutancka EP-ka "The Dream We Had", która stanowi melancholijną introspekcją, nawiązującą do muzyki Cocteau Twins i My Bloody Valentine, a także klimatu serialu "Twin Peaks". 

 

Warto zauważyć, że Midsommar często inspiruje się także charyzmatycznymi, gitarowymi dźwiękami, przywodzącymi na myśl stylistykę legend takich jak Julee Cruise czy Beach House. Kompozycje zespołu niezwykle sprawnie łączą więc dream-pop lat 90. z współczesnym post rockiem, a nawet muzyką indie. Kariera Midsommar nabierze jednak większego pędu w 2022 roku, kiedy grupa wystąpi na wielu cenionych festiwalach i wydarzeniach muzycznych, m.in. Off Festival czy Great September Showcase Festival & Conferece. Bilety na obydwa wydarzenia są jeszcze dostępne.

"Soft" - debiutancki singiel Midsommar

"Soft" to pierwszy singiel zespołu Midsommar, który miał swoją premierę pod koniec sierpnia 2021 roku. Utwór w pełni wykonywany przez wokalistkę grupy Alię Fay stanowił polską odpowiedź na powracający do łask w czasie pandemii gatunek dream-pop. Kompozycja utrzymana w marzycielskiej estetyce doskonale łączy senne wokale Fay z przestrzennymi pasażami gitarowymi, kojarzącymi się z muzyką shoegaze. Oprawą teledysku oraz projektem okładki singla zajął się Mikołaj Rudyk. Piosenka od pierwszych sekund zachwyca atłasowym brzmieniem, stającym się swoistym hymnem dla brytyjskiej alternatywnej sceny muzycznej z przełomu lat 80. i 90. Utwór opiera się przede wszystkim na dwugłosowym eterycznym wokalu oraz wyrazistych partiach gitarowych. Tekst opowiada historię o introwertycznym świecie pogrążonym w społecznej izolacji. Singiel został pozytywnie przyjęty przez słuchaczy i dziennikarzy, dzięki czemu znalazł się na prestiżowych playlistach Spotify "New Music Friday Polska", "Alternatywna Polska" oraz "Jesienny Chill".

 

"The Dream We Had" - pierwsza EP-ka Midsommar

W październiku 2021 roku ukazała się debiutancka EP-ka Midsommar, zatytułowana "The Dream We Had". Wydawnictwo zaprasza do nostalgicznej krainy marzeń oraz wiecznego snu, w której oprócz wyrazistych brzmień shoegaze, nie zabrakło również miejsca na eteryczny dream-pop. Album nawiązuje do początku lat 90. i muzyki wykonywanej przez Julee Cruise, Lush, Cocteau Twins czy Slowdive. W zawartych na "The Dream We Had" utworach główną rolę pełni subtelny wokal Ali Fay zestawiony z rozmytymi pejzażami gitarowymi. Wydawnictwo zyskało przychylne recenzje krytyków i zdobyło uznanie miłośników polskiej muzyki alternatywnej. EP-ka Midsommar emitowana została m.in. w Antyradiu, Radiu 357, Radiu Kapitał czy Trójce. Krążek promował singiel "Summer’s over" opowiadający o letnich wspomnieniach i utraconych wraz z końcem wakacji marzeniach. Piosenka inspirowana była stylistyką artystów, takich jak Robin Guthrie, Rachel Goswell oraz Elizabeth Fraser. Dodatkowo na albumie znalazły się jeszcze cztery inne kompozycje, utrzymane w melancholijnych, ale gitarowych klimatach. 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Midsommar: Jakub Skorupa, Martin Lange, Czechoslovakia, Szczyl, Kacperczyk, Patryk Pietrzak, Kuba Dąbrowski, Marie, Franek Warzywa, Róża, Ralph Kamiński, OvE, Oysterboy, Wolska, Atlvnta, Rubens, WaluśKraksaKryzys, Faustyna Maciejczuk, Michał Anioł, Kwiaty, Julia Wieniawa, Ikarus Feel, Kamil Hussein,

 

Midsommar - Często zadawane pytania

  • Midsommar to polska grupa, wywodząca się z Warszawy.
  • W skład grupy Midsommar wchodzi wokalistka Alia Fay, gitarzysta Dawid Dziwosz, basista Karol Grabias oraz perkusista Bartek Zdunek.
  • Zespół nagrywa muzykę z pogranicza alternatywy, dream-popu, shoegaze i indie rocka.
  • Midsommar debiutowali w warszawskim klubie Hydrozagadka w 2019 roku.
  • Midsommar do tej pory wydali jedynie EP-kę, zatytułowaną "The Dream We Had".
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Midsommar
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj
Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/