Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfestivaland-by-the-mfame-mmasunrise-festival
Home Artysta USO 9001

USO 9001

Sprawdź wydarzenia
USO 9001OpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

USO 9001 to skrócona nazwa zespołu Unidentified Sonoristic Object 9001, która to jest nawiązaniem do znanego wszystkim UFO (ang. Unidentified Flying Object). W tym przypadku wszelkie skojarzenia z niezidentyfikowanymi obiektami latającymi są jak najbardziej na miejscu. Co więcej, nazwa jest także grą słowną, która nawiązuje do ISO9001, czyli międzynarodowej normy jakości. Czyżby tym zagraniem muzycy chcieli pokazać, że ich muzyka ma świetną jakość? Myślimy, że tak!

Muzyka zespołu przybiera wiele różnych form, które docierają do nieznanych dotąd przestrzeni. Utwory łączą dwa główne gatunki muzyczne: elektronikę i klasyczny jazz. Muzycy najbardziej skupiają się na tworzeniu brzmienia. Zależy im, by kompozycja utworów była barwa, posiadała swego rodzaju fakturę, która umożliwia im nadanie piosenkom nieco transowego, impresjonistycznego dźwięku. 

Kto tworzy USO 9001?

W skład zespołu wchodzą:

 • Jan Gałosz - gitara,
 • Jan Pieniążek - perkusja,
 • Miłosz Pieczonka - saksofon.

Wszyscy trzej są absolwentami Szkoły Muzycznej w Bielsku-Białej. Perkusista zespołu współpracuje także przy tworzeniu takich projektów jak "Zakazane Piosenki" (z Marcinem Maseckim) i z zespołem jazzowym Młynarski-Masecki. Miłosz Pieczonka jest nie tylko saksofonistą, ale także tworzy swój odrębny projekt zatytułowany "Kosmonauci". Zarówno Miłosz Pieczonka jak i perkusista Jan Pieniążek studiowali także na Uniwersytecie Sztuki w Berlinie (Universität der Künste Berlin). Do zespołu należy także gitarzysta Jan Gałosz. Tworzy on muzykę elektroniczną oraz ilustracyjną. W wolnym czasie współpracuje także z artystami wizualnymi.

Muzycy zadebiutowali podczas festiwalu Jazz Jantar oraz Lado na Wsi. Mimo tego, że to były ich pierwsze występy, zostali nazwani jednym z najlepszych debiutanckich zespołów w całej historii tych festiwali.

USO 9001 - dyskografia

Pierwszym singlem (a raczej EPką) zespołu USO 9001 były tak naprawdę trzy utwory:

 • "Postcard from the End of the World",
 • "Sudden Disappointment" (nagrany z Piotrem Jurczakiem),
 • "Sustainable". 

Dwa utwory mają po ponad 5 minut, a długość trzeciego przekracza 8 minut. Całe to dzieło powstało w 2021 roku. I zaprezentowali je podczas swoich pierwszych koncertów na festiwalach, takich jak Jazz Jantar.

W 2022 roku zespół USO 9001 wypuścił kolejny, tym razem pojedynczy singiel pt. "Dense Macarp". Ich drugim singlem wydanym w 2022 roku był utwór "Skrępowanie", a trzecim "Ulysses". Został on nagrany we współpracy z Kozą, Zuzą Jasińską oraz Wujem HZG.

Kolejnym ich projektem był pełny album muzyczny zatytułowany "Rhesus Albert", który ujrzał światło dzienne w 2022 roku. Znalazło się na nim 9 piosenek:

 • "Lunatic",
 • "Weightless Heartbreak",
 • "Dense Macarp",
 • "Quickshot",
 • "Nuda",
 • "Ulysses" (nagrany z Kozą, Wujem HZG oraz Zuzą Jasińską),
 • "Sudden Disappointment" (nagrany z Wujem HZG, Natanem Kryszkiem i Olafem Węgrem),
 • "Skrępowanie",
 • "Pendulum" (nagrany z Wujem HZG).

Płyta to mieszanka hip-hopu, klasyki, rocka, elektroniki oraz jazzu. Trudno określić ją jednym gatunkiem, bo każdy z muzyków wniósł do niej coś swojego.

Wuja HZG zagrał na gitarze basowej, Olaf Węgier jest saksofonistą, Zuza Jasińska - wokalistką, a Natan Kryszk gra na saksofonie barytonowym. Na nagraniach można też usłyszeć rapera Kozę. 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jakie są najchętniej słuchane piosenki zespołu USO 9001?
Ich najczęściej słuchane piosenki to "Ulysses" (ponad 30 tysięcy razy na Spotify) oraz "Dense Macarp", "Lunatic", "Sudden Disappointment" i "Quickshot".
Do jakiego gatunku muzycznego należą piosenki zespołu USO 9001?
Muzycy twierdzą, że jest to połączenie off-jazzu, hip-hopu, gitarowych piosenek i punku.
Czy USO 9001 można zobaczyć na festiwalach?
Tak, zespół zagra w 2023 roku na Jazz Around Festival w Katowicach, Great September w Łodzi, True Tone Festival w Gliwicach oraz wielu innych koncertach.
Kiedy powstał zespół USO 9001?
Grupa powstała w 2021 roku.
Jaki był jeden z pierwszych koncertów zespołu USO 9001?
Chłopaki wystąpili na festiwalu Jazz Jantar.

Fani lubią też

Zobacz też