Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Ingested

Ingested

IngestedOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Ingested to angielski zespół metalowy, który pochodzi z Manchesteru. Został założony w 2006 roku i przez ten czas współpracował już z takimi wytwórniami jak Metal Blade, Unique Leader, Century Media, Siege of Amida, Candlelight oraz Grindethic. W jego skład wchodzi trzech muzyków: Jason Evans, Lyn Jeffs oraz Sean Hynes, którzy razem grają mocne, deathcore'owe brzmienia połączone ze szczyptą death metalu oraz technical death metalu. Wszystko razem tworzy mieszankę, która na scenie wręcz wybucha, porywając fanów do pogo. 

Ingested – kariera zespołu

Zespół został założony z inicjatywy wokalisty Jasona Evansa, perkusisty Lyna Jeffsa oraz gitarzystów Seana Hynesa i Sama Yates oraz basisty Brada Fullera. Po podpisaniu pierwszych umów z wytwórniami muzycznymi, zespół w czerwcu 2009 roku wypuścił swój pierwszy album: "Surpassing the Boundaries of Human Suffering". W następnym roku artyści wyjechali w swoją pierwszą trasę koncertową po Europie. W 2011 roku wypuścili drugą płytę "The Surreption"

Na tym nie poprzestali. W 2013 roku wyszła ich EP-ka "Revered by No One, Feared by All", a dwa lata później trzeci pełny album płytowy "The Architect of Extinction". Po tej produkcji zespół Ingested wyjechał w swoją pierwszą trasę koncertową do Stanów Zjednoczonych. Nazwali ją "The Devastation of the Nation Tour". Podczas koncertów wystąpili także Aeon, Krisium oraz Origin, a także inne mniej znane zespoły. W 2016 roku odbyła się druga trasa w USA.

W 2018 roku wypuścili czwartą płytę "The Level Above Human". Podczas trasy koncertowej związanej z promocją albumu, zespół wystąpił po raz pierwszy w Meksyku. Z wyjazdu w trasę musiał niestety – z przyczyn osobistych – zrezygnować Jason Evans. Po powrocie do Europy zespół zagrał koncert otwierający Sludge Metal Band Crowbar.  

W 2019 roku Ingested supportował zespół The Black Dahlia Murder podczas trasy koncertowej w Europie. Na swoim koncie grupa ma także inne występy z bardziej i mniej znanymi grupami metalowymi.

Piąta płyta "Where Only Gods May Tread" ukazała się w 2020 roku i zyskała od "Metal Hammer" tytuł 44. najlepszej płyty metalowej 2020 roku. W 2021 roku Ingested wypuścił nagrany na nowo album "The Surreption". A w 2022 roku pojawił się album "Ashes Lie Still".

Ingested – dyskografia

Płyty wydane przez grupę to:

  • "Surpassing the Boundaries of Human Suffering",
  • "The Surreption",
  • "The Architect of Extinction",
  • "The Level Above Human",
  • "Where Only Gods May Tread",
  • "Ashes Lie Still",
  • "Stinking Cesspool of Human Remnants" (EP),
  • "Revered by No One, Feared by All" (EP),
  • "Call of the Void" (EP),
  • "Stinking Cesspool of Liquefied Human Remnants" (EP).

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kto należy do Ingested?
Wokalista Jason Evans, gitarzysta i wokalista wspierający Sean Hynes, perkusista Lyn Jeffs, basista Dom Grimard (występuje on tylko podczas nagrań w studio).
Jacy są byli członkowie Ingested?
Basista Brad Fuller oraz basista i wokalista wspierający Sam Yates.
Jaka jest najlepsza piosenka zespołu Ingested?
Najlepszy jest utwór "Invidious".

Fani lubią też

Zobacz też