Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Wojciech Zimiński

Wojciech Zimiński

Wojciech ZimińskiSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

wiek:
61 lat
data urodzenia:
17.10.1962
miejsce urodzenia:
Warszawa
dyscyplina:
polski dziennikarz, poeta, scenarzysta, artysta kabaretowy
social media:

Opis

Wojciech Zimiński to znany polski dziennikarz, scenarzysta, poeta i artysta kabaretowy. Już samo to wskazuje na jego wszechstronność oraz różnorodność zainteresowań i pasji. Wojciech jest człowiekiem niezwykle ambitnym i uparcie dążącym do wyznaczonego celu.

Dzięki temu z roku na rok może się rozwijać i zdobywać coraz to nowsze umiejętności. Urodził się 17 października 1962 roku, a więc jest niezwykle doświadczonym dziennikarzem z bogatym dorobkiem i wieloma projektami na koncie.

Krótka historia, współpraca

Godne podkreślenia jest m.in. to, że Wojciech Zimiński jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych. W środowisku dziennikarskim działa od wielu długich lat, więc nikogo nie powinna dziwić jego duża popularność. Dodatkowo ukończył też studium scenariuszowe w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Wojciech otwiera się na rozmaite współprace, dlatego też współpracował już m.in. z Tomaszem Sianeckim, Markiem Przybylikiem, Jerzym Iwaszkiewiczem, Grzegorzem Markowskim, Marcinem Ziębińskim, Andrzejem Rychcikiem, Mariuszem Trelińskim, Marią Góralczyk, Michałem Kempą i Katarzyną Kwiatkowską. 

Wojciech Zimiński - dotychczasowy dorobek

To odpowiednia pora, aby zająć się rzetelnym podsumowaniem dotychczasowego dorobku zawodowego Wojciecha Zimińskiego. Oczywiście trudno byłoby wspomnieć o wszystkich jego projektach i współpracach, ale na szczególne wyróżnienie zasługują m.in. takie osiągnięcia, jak:

  • funkcja redaktora naczelnego redakcji kultury Polskiego Radia,
  • funkcja prezentera w TVN24,
  • współtworzenie programu publicystycznego "Szkło Kontaktowe",
  • prowadzenie audycji "Na lato", "Trzecie Ucho" oraz "Urywki z rozrywki" w Programie Trzecim Polskiego Radia,
  • epizodyczny występ w serialu "Teraz albo nigdy!",
  • współpraca z Radiem Nowy Świat,
  • współtworzenie powieści radiowej "A koń w galopie nie śpiewa".

Na koncie Wojciecha Zimińskiego znajduje się też wiele innych sukcesów. Wypadałoby wspomnieć choćby o tym, że Wojciech jest scenarzystą takich produkcji, jak: "Kiedy rozum śpi", "Taekwondo", "Łagodna", "Gniew", "Trzeci" oraz "Naznaczony". Jak widać lubi się spełniać na wielu płaszczyznach i absolutnie nie toleruje bezczynności.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kiedy urodził się Wojciech Zimiński?
Wojciech Zimiński to popularny polski dziennikarz, scenarzysta, artysta kabaretowy i poeta, który urodził się 17 października 1962 roku.
Z kim współpracował/współpracuje Wojciech Zimiński?
W trakcie swojej bogatej kariery zawodowej Wojciech Zimiński współpracował m.in. z Tomaszem Sianeckim, Markiem Przybylikiem, Jerzym Iwaszkiewiczem, Grzegorzem Markowskim, Marcinem Ziębińskim, Andrzejem Rychcikiem, Mariuszem Trelińskim, Marią Góralczyk, Michałem Kempą i Katarzyną Kwiatkowską.
Jakim dorobkiem zawodowym może się pochwalić Wojciech Zimiński?
Wojciech Zimiński może się pochwalić następującym dorobkiem zawodowym: funkcja redaktora naczelnego redakcji kultury Polskiego Radia, funkcja prezentera w TVN24, współtworzenie programu publicystycznego "Szkło Kontaktowe", prowadzenie audycji "Na lato", "Trzecie Ucho" oraz "Urywki z rozrywki" w Programie Trzecim Polskiego Radia, epizodyczny występ w serialu "Teraz albo nigdy!", współpraca z Radiem Nowy Świat oraz współtworzenie powieści radiowej "A koń w galopie nie śpiewa".
Do jakich produkcji Wojciech Zimiński stworzył scenariusz?
Wojciech Zimiński tworzył scenariusze dla takich produkcji, jak: "Kiedy rozum śpi", "Taekwondo", "Łagodna", "Gniew", "Trzeci" oraz "Naznaczony".
Gdzie kształcił się Wojciech Zimiński i z jakim teatrem jest związany?
Wojciech Zimiński kształcił się na Uniwersytecie Warszawskim (Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych) oraz w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi (studium scenariuszowe). Jest też związany z Teatrem 6. piętro i bierze udział w spektaklu "Szkło Kontaktowe live&touch".

Fani lubią też

Zobacz też