Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Paul Wesley

Paul Wesley

Paul WesleySzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

wiek:
41 lat
data urodzenia:
23.07.1982
miejsce urodzenia:
New Brunswick, USA
członkowie:
aktor, reżyser, producent
social media:

Opis

Paul Wesley to amerykański aktor, reżyser, producent telewizyjny i filmowy pochodzenia polskiego. Urodził się w 1982 roku w New Brunswick jako Paweł Wasilewski. Na szklanym ekranie zadebiutował jako 17-latek. Dotychczas zagrał już w wielu produkcjach telewizyjnych i filmowych, m.in. w serialach:  „Prawo i porządek”, „Tajemnice Smallville” (2003), „Życie na fali” (2003), „CSI: Kryminalne zagadki Miami” (2004), „CSI: Kryminalne zagadki Nowego Jorku”(2005). Międzynarodową popularność przyniosła mu rola Stefana Salvatore w serialu „Pamiętniki wampirów”. Jako członek głównej obsady Paul pojawił się we wszystkich 8 sezonach serialu. Ma na swoim koncie także współpracę z najbardziej znaną polską reżyserką w Hollywood - Agnieszką Holland.Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kiedy urodził się Paul Wesley?
Paweł Tomasz Wasilewski, urodzony 23 lipca 1982 roku w New Brunswick jest amerykańskim aktorem oraz reżyserem pochodzenia polskiego.
Jaką role jako pierwszą odegrał Paul Wesley?
Paul Wesley jako siedemnastolatek po raz pierwszy wystąpił w operze mydlanej NBC Inny świat, w roli Seana McKinnona.
Jaka jest najpopularniejsza rola Paula Wesley'a?
Paul Wesley najbardziej znany jest z głównej roli serialu The Vampire Diares, w której wciela się w postać Stefana Salvatore, 162-letniego wampira.
Czy Paul Wesley działał charytatywnie?
Paul Wesley w 2014 roku otrzymał nagrodę Humane Generation Award za swoją pracę w Humane Society. Paul Wesley zorganizował dwie kampanie charytatywne na portalu represent.com, które miały na celu zebranie funduszy dla Humane Society of the United States.
Czy Paul Wesley pojawił się w Polsce?
Paul Wesley po raz pierwszy wystąpił podczas festiwalu Warsaw Comic Con 2019, aby spotkać się z fanami. Obecnie współpracuje z polskimi reżyserami, gdyż chce stworzyć polski serial.

Fani lubią też

Zobacz też