Brathanki

Brathanki

Brathanki to zespół folkowo-popowy, założony w 1998 roku. Jego obecni członkowie to: wokalistka Agnieszka Dyk, akordeonista Janusz Mus, flecista Stefan Błaszczyński, gitarzysta Wiktor Tatarek, basista Grzegorz Piętak, perkusista Piotr Królik, oraz skrzypek i klawiszowiec Adam Prucnal.

W 2000 roku ukazał się debiutancki album grupy, zatytułowany „Ano!”. Pokrył się 4-krotną platyną i wylansował przebój „Czerwone korale”.

Kolejny album - „Patataj” z 2001 roku pokrył się platyną i zawierał hity takie jak „W kinie, w Lublinie – kochaj mnie” czy „Za wielkim morzem ty”. Ponadto muzycy otrzymali nagrodę Fryderyka w kategorii „Album Roku – Etno/Folk”.

W 2003 roku odeszła z zespołu jego dotychczasowa wokalistka - Halina Mlynkova. Artystka wydała trzy solowe płyty, z których ostatnia - „Życia mi mało” pochodzi z 2016 roku. Obecnie zawiesiła swoją karierę muzyczną i skupiła się na biznesie.

Pierwszy album grupy z nową wokalistką (Magdalena Rzemek) - „Galoop” ukazał się w listopadzie 2003 roku.

W lipcu 2011 roku ukazał się album pod tytułem „Brathanki grają Skaldów”. Ostatnim wydawnictwem grupy jest płyta „moMtyle” z 2014 roku.

pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Brathanki
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/