Na czasie

voucher-kinowy-heliosopener-festivalhans-zimmerskoki-narciarskiegala-kswbody-worlds-vital
Home Artysta Brathanki

Brathanki

BrathankiOpisWydarzeniaFani lubią też

Opis

Brathanki to zespół folkowo-popowy, założony w 1998 roku. Jego obecni członkowie to: wokalistka Agnieszka Dyk, akordeonista Janusz Mus, flecista Stefan Błaszczyński, gitarzysta Wiktor Tatarek, basista Grzegorz Piętak, perkusista Piotr Królik, oraz skrzypek i klawiszowiec Adam Prucnal.

W 2000 roku ukazał się debiutancki album grupy, zatytułowany „Ano!”. Pokrył się 4-krotną platyną i wylansował przebój „Czerwone korale”.

Kolejny album - „Patataj” z 2001 roku pokrył się platyną i zawierał hity takie jak „W kinie, w Lublinie – kochaj mnie” czy „Za wielkim morzem ty”. Ponadto muzycy otrzymali nagrodę Fryderyka w kategorii „Album Roku – Etno/Folk”.

W 2003 roku odeszła z zespołu jego dotychczasowa wokalistka - Halina Mlynkova. Artystka wydała trzy solowe płyty, z których ostatnia - „Życia mi mało” pochodzi z 2016 roku. Obecnie zawiesiła swoją karierę muzyczną i skupiła się na biznesie.

Pierwszy album grupy z nową wokalistką (Magdalena Rzemek) - „Galoop” ukazał się w listopadzie 2003 roku.

W lipcu 2011 roku ukazał się album pod tytułem „Brathanki grają Skaldów”. Ostatnim wydawnictwem grupy jest płyta „moMtyle” z 2014 roku.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też