Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemtaylor-swift-resale-sellsunrise-festivalfame-mma
Home Artysta Grzegorz Kupczyk

Grzegorz Kupczyk

Sprawdź wydarzenia
Grzegorz KupczykOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Grzegorz Kupczyk to znany polski wokalista rockowy, muzyk, aranżer oraz producent, który urodził się 20 listopada 1958 roku w Poznaniu. Grzegorz Kupczyk po raz pierwszy stanął na scenie, kiedy miał zaledwie 7 lat, dokładnie w roku 1965, w Międzyzdrojach. Kilka lat później jako 14-latek, założył swoją pierwszą grupę wokalną. 

Grzegorz Kupczyk - kariera

W 1973 roku dołączył do zespołu De Luxe, gdzie grał jako basista, następnie – rok później – znalazł się w kapeli Wbrew i objął stanowisko wokalisty.

 

W 1975 Grzegorz Kupczyk był wokalistą grupy Quant, pierwszego, półprofesjonalnego zespołu Pałacu Kultury (teraz: Centrum Kultury Zamek). Dwa lata później był wokalistą, gitarzystą i basistą w Ares, następnie dawał koncerty w duecie Bum, wraz z gitarzystą basowym Markiem Kołodziejem.

 

Grzegorz Kupczyk pojawił się w profesjonalnym studio w roku 1978, nagrał wówczas trzy utwory, w tym balladę Sen. W tym czasie koncertował również z zespołem Kontrast i został nagrodzony pierwszym miejscem w przeglądzie piosenki w Polanicy Zdroju. Następnie rozpoczął współpracę z Andrzejem Sobczakiem i Ryszardem Kniatem.

 

W latach 1979/80 był członkiem grupy muzycznej S.E.J.F., czyli Skomercjalizowane Elementy Jazzująco - Filingujące, która wykonywała m.in. covery hardrockowe. W tym czasie Grzegorz Kupczyk dołączył również do zespołu Kredyt, wraz z gitarzystą Andrzejem Łysowem oraz bębniarzem Ryśkiem Olexym. Otrzymali wszystkie nagrody na przeglądzie w domu kultury Stomil. Wówczas Grzegorz nagrał utwory: Blues na kredyt, Przemijanie i Widmo.

 

W latach 1982–1989 oraz 1996–2007 Grzegorz Kupczyk był wokalistą zespołu Turbo. W 1989 roku, wraz z Marią Wietrzykowską, założył zespół Ceti. Współpracował również z wieloma formacjami, m.in. Chainsaw, Kruk, Esqarial, Non Iron, Panzer. Ostatnią trasę koncertową z zespołem Turbo odbył w 2007 roku, w ramach Metal Maraton.

Grzegorz Kupczyk – nagrody i albumy

Za wkład w kulturę narodową 28 listopada 2012 roku został uhonorowany Złotym Krzyżem Zasługi. Nagrodę wręczyli mu ówczesny prezydent Bronisław Komorowski wraz z wojewodą wielkopolskim. Otrzymał również wiele wyróżnień za dokonania artystyczne. Zajął 4. miejsce w plebiscycie Trash’em All w 1990 roku w kategorii Wokalista roku 1989. W plebiscycie Metal Hammer 2001 zajął 1. miejsce w kategorii Osobowość roku, 2. miejsce w kategorii Muzyk roku, natomiast w plebiscycie Nagroda Wodnika 2002 został laureatem w kategorii Całokształt działalności wokalnej.

 

Muzykę Grzegorza Kupczyka posłuchać można na jego solowych albumach: Moje urodziny - 15 lat (1995), Aksamitny sen (1996), W imię prawa (1999), 20012000 - Live (2000), Demony czasu (2000), Memories (2006), Grzegorz Kupczyk 30 lat. Ballady vol. 1. Akustycznie vol. 2. (2012), Grzegorz Kupczyk 30 lat. Kolędy vol. 3 (2012), Memories II (2019).

Grzegorz Kupczyk - koncerty

Koncerty Grzegorza Kupczyka odbywały się w wielu polskich miastach. Grał na największych festiwalach muzycznych, w tym Rock Metal Fest, Ghost from the Past World, Memoriał Johna Lorda, Hammer Release Party, Motofestival, King of Rock and Roll, Woodstock i wielu innych. Bilety na wydarzenia z jego udziałem cieszyły się ogromną popularnością wśród publiczności.

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, CC-BY-SA 2.5

 

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kiedy zaczęła się kariera Grzegorza Kupczyka?
Kariera Grzegorza Kupczyka rozpoczęła się w 1973 roku, kiedy dołączył do zespołu De Luxe. Na scenie występował jednak już jako 7-latek.
W jakich zespołach występował Grzegorz Kupczyk?
Grzegorz Kupczyk występował w wielu zespołach, m.in. De Luxe, Quant, Wbrew. W latach 1980 - 1989 i 1995 do 2007 był wokalistą grupy TURBO, w 1988 - 1991 związany był zespołem Non Iron. Od 1989 roku jest frontmanem grupy muzycznej CETI, którą założył z Marią Wietrzykowską.
Jakiego rodzaju muzykę tworzy Grzegorz Kupczyk?
Grzegorz Kupczyk tworzy muzykę określaną jako rock, hard rock, heavy metal, trash metal.

Fani lubią też

Zobacz też