Na czasie

voucher-kinowy-heliosopener-festivalhans-zimmerskoki-narciarskiegala-kswbody-worlds-vital
Home Artysta Modestep

Modestep

ModestepOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Modestep zespół rockowy z Londynu, z Wielkiej Brytanii, który osiągnął swój sukces dzięki utworowi Feeling Good, wydanemu w 2011 roku. Grupa czerpie inspirację z różnych gatunków muzycznych, przede wszystkim z dubstepu oraz drum & bass.

Modestep – muzyka zespołu

Historia zespołu Modestep rozpoczęła się w 2010 roku, kiedy Tony Friend – producent muzyczny, gitarzysta i znany DJ – postanowił założyć zespół wraz ze swoim bratem Joshem (również producent muzyczny, wokalista i klawiszowiec). Dołączył do nich również Matthew Curtis – perkusista oraz były członek Go:Audio, gitarzysta Nick Tsang. Modestep często porównywany jest z The Prodigy i Pendulum – łączą elektroniczną muzykę taneczną z rockiem. Jak twierdzą jednak sami muzycy – więcej energii czerpią z dubstepu, a bliżej im do Sub Focus i Flux Pavillon.

 

Grupa muzyczna Modestep rozpoczęła pracę nad debiutanckim albumem w 2011 roku. Wydali wówczas singiel Feel Good, który znalazł się na 38. pozycji na UK Singles Chart oraz na 6. miejscu Dance Chart. Pierwotnie utwór ten wydany został w EPce Bite The Hand, wraz z dwoma innymi kawałkami. Kolejnym ogromnym sukcesem zespołu Modestep był singiel Sunlight, który w krótkim czasie osiągnął milion odtworzeń na serwisie YouTube. Znalazł się również na 16. miejscu brytyjskiej listy przebojów. Album studyjny, zatytułowany Evolution Theory, wydany został w 2013 roku.

 

Zespół Modestep rozpoczął pracę nad drugim krążkiem w 2013 roku. Na początku 2014 z grupy muzycznej odeszli Nick Tsang oraz Matthew Curtis, a w ich miejsce pojawili się Pat Lundy, były perkusista Funeral for a Friend oraz Kyle Deek. Premiera drugiej płyty – London Road – odbyła się 25 maja 2015 roku.

 

W roku 2016 grupę muzyczną opuścił Kyle Deek, a rok później – Tony Friend. Obecnie Modestep to duet Josh Friend-Pat Lundy.

Modestep - koncerty

Sukces, który odniósł zespół Modestep przyczynił się do wyruszenia w trasy koncertowe, na które czekali wierni słuchacze. Grupa muzyczna pojawiła się na wielu festiwalach muzycznych i na stałe wpisali się do brytyjskiej sceny koncertowej. Modestep grali jako support Lostprophets w 2012 roku. Pojawili się na Coachella Valley Music Festival, Download Festival, Reading i Leeds Festival. Koncerty Modestep odbyły się w wielu krajach Europy, a także w Stanach Zjednoczonych.

 

Modestep z Polsce występowali wielokrotnie. Ich koncerty w Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach, Łodzi, Warszawie, Krakowie i innych przyciągnęły tłumy słuchaczy. Zespół gościł także na festiwalach muzycznych – grał na Przystanku Woodstock 2015, Festiwalu Freeform 2014 i Ursynaliach w 2012 roku. Bilety na Modestep sprzedawały się błyskawicznie – nic zresztą dziwnego – dynamiczna muzyka stanowi świetną podstawę to doskonałej zabawy.

 

 

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jakie albumy wydał dotychczas zespół Modestep?
Albumy Modestep, które zespół wydał do tej pory to Evolution Theory (2013) oraz London Road (2015).
Jaką muzykę tworzy zespół Modestep?
Zespół Modestep tworzy muzykę rockową połączoną z elementami muzyki elektronicznej, dubstep i drum & bass.
Kiedy zaczęła się kariera zespołu Modestep?
Kariera zespołu Modestep zaczęła się w 2011 roku. Grupę muzyczną założył Tony Friend (producent muzyczny, DJ i gitarzysta) wraz z bratem Joshem (producent muzyczny, klawiszowiec i wokalista). Później dołączył do nich perkusista Matthew Curtis oraz gitarzysta Nick Tsang.

Fani lubią też

Zobacz też