Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemfame-mmadawid-podsiadlo
Home Artysta Diana Krall

Diana Krall

Diana KrallOpisWydarzeniaDiana Krall - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Diana Krall to kanadyjska pianistka i wokalistka jazzowa. Urodziła się w 1964 roku w Nanaimo. Jej ojciec grał amatorsko na pianinie, a matka śpiewała w lokalnym chórze. W 2000 roku została odznaczona Orderem Kolumbii Brytyjskiej, a w 2005 Orderem Kanady – najwyższym cywilnym odznaczeniem przyznawanym w tym kraju . W 2003 roku wyszła za mąż za Elvisa CostelloJej największe przeboje to Just the way you are czy The Look of love.

Rozwój kariery muzycznej Diany Krall

Diana Krall zaczęła uczyć się gry na fortepianie w wieku 4 lat. Jako nastolatka występowała w restauracjach. W latach 1981-1983 studiowała na Berklee College of Music w Bostonie. W latach 1982–1983 brała udział w New Westminster Jazz Festival, w 1984 w Nanaimo Jazz'84 oraz Bud Shank’s Jazz Workshop. W tym samym roku podjęła specjalistyczne studia z Alanem Broadbentem w ramach Canada Arts Council Grant.

 

Jej debiutancki album pod tytułem Stepping Out ukazał się w 1993 roku. Przyciągnął uwagę producenta Tommy'ego LiPuma, który wyprodukował jej drugą płytę - Only Trust Your Heart z 1995 roku.

 

Trzeci krążek Krall - All for You: A Dedication to the Nat King Cole Trio został wydany w marcu 1996 roku. Pokrył się złotem w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych i otrzymał nominację do nagrody Grammy. Pierwszy światowy sukces przyniosła artystce szósta płyta, zatytułowana The Look of Love z 2001 roku. Pokryła się złotem bądź platyną w 11 krajach, w tym siedmiokrotną platyną w Kanadzie. Ponadto trafiła na 9. miejsce listy Billboard 200 oraz na pierwsze miejsce notowania Top Jazz Albums.

 

Wydany w 2004 roku krążek The Girl in the Other Room również osiągnął świetne wyniki sprzedażowe. Najnowszym wydawnictwem artystki jest Love Is Here to Stay. Płyta, nagrana wraz z wokalistą jazzowym Tonym Bennettem ukazała się w 2018 roku. Co ciekawe, największą popularność zdobyła w Polsce, gdzie pokryła się złotem. Krall jest laureatką trzech nagród Grammy oraz ośmiu Juno Awards.

Diana Krall w Polsce

Koncerty Diany Krall cieszą się uznaniem na całym świecie. Artystka wystąpiła również w Polsce. Można było ją usłyszeć 7 grudnia 2004 w podczas Ery Jazzu odbył się jej koncert w Sali Kongresowej w Warszawie. Kolejny miał miejsce 2009 roku - wystąpiła wtedy 3 razy w Polsce: 6 listopada 2009 w warszawskiej Sali Kongresowej, 7 listopada w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu oraz 25 listopada w Hali Stulecia we Wrocławiu. Kolejne odbyły się w 2012 roku. Koncerty Diany Krall to za każdym razem wydarzenia pełnie wyjątkowego klimatu. Fani na całym świecie wyczekują kolejnych wydarzeń z jej udziałem.

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, fot. Chris Govias

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone
Diana Krall na początek lata zawita do Polski by dać dwa występy

13.06.2024

MuzykaKoncerty

Diana Krall na początek lata zawita do Polski by dać dwa występy

Diana Krall - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Diana Krall?

Miejscowości, w których Diana Krall wystąpi w najbliższym czasie: Kraków, Sopot.

Fani lubią też

Zobacz też