Tool

Tool

Zespół Tool w 1991 roku w Los Angeles stworzyli: lider Maynard James Keenan, gitarzysta Adam Jones, perkusista Danny Carey oraz basista Justin Chancellor. Rok później wydali EPkę „Opiate”, zawierającą siedem utworów. W 1993 roku ukazał się ich pierwszy album długogrający „Undertow”. Pod względem brzmienia był niezwykle oryginalny: mroczny, tajemniczy, gniewny i złożony, dopracowany w najdrobniejszych szczegółach. Pochodzące z niego hity „Sober” czy „Prison Sex” poruszały trudne tematy takie jak przemoc wobec dzieci. Kolejny album zespołu, „Aenima”, wydany w 1996 roku ugruntował ich pozycję pionierów art-rocka i pozostaje najlepiej sprzedającą się płytą Tool. Pochodzące z niej piosenki takie jak „Stinkfist” zyskały popularność wśród szerszej publiczności. W 2001 roku ukazała się kolejna płyta „Lateralus”, a w 2006 „10,000 Days”. Tool w Polsce pojawił się kilkukrotnie, między innymi w Spodku w 2002 oraz 2006 roku. Kolejny koncert odbędzie się już 21.05.2022 w Krakowie.

 

Muzyka zespołu Tool jest połączeniem rocka, metalu oraz elementów progresywnych i psychodelicznych, a także czerpie inspiracje ze specyficznej filozofii zwanej lachrymologią. Zakłada ona, iż drogą do oświecenia jest zrozumienie własnego bólu, zarówno fizycznego jak i psychicznego, a podstawowym narzędziem do tego jest płacz.

Keenan jest również współzałożycielem i wokalistą grupy A Perfect Circle, której koncert w Polsce odbył się 15 grudnia w TAURON Arenie Kraków. Koncert był częścią trasy promującej płytę „Eat the Elephant”. 

pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Tool
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/