Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadlofame-mma

Tool

ToolSzczegółyOpisWydarzeniaFani lubią też

Szczegóły

miejsce powstania:
Los Angeles, Stany Zjednoczone
dyscyplina:
Zespół rockowy (indie rock, rock eksperymentalny, rock alternatywny) i metalowy (metal progresywny, heavy metal, metal alternatywny)
social media:

Opis

Zespół Tool w 1991 roku w Los Angeles stworzyli: lider Maynard James Keenan, gitarzysta Adam Jones, perkusista Danny Carey oraz basista Justin Chancellor. Rok później wydali EPkę „Opiate”, zawierającą siedem utworów. W 1993 roku ukazał się ich pierwszy album długogrający „Undertow”. Pod względem brzmienia był niezwykle oryginalny: mroczny, tajemniczy, gniewny i złożony, dopracowany w najdrobniejszych szczegółach. Pochodzące z niego hity „Sober” czy „Prison Sex” poruszały trudne tematy takie jak przemoc wobec dzieci. Kolejny album zespołu, „Aenima”, wydany w 1996 roku ugruntował ich pozycję pionierów art-rocka i pozostaje najlepiej sprzedającą się płytą Tool. Pochodzące z niej piosenki takie jak „Stinkfist” zyskały popularność wśród szerszej publiczności. W 2001 roku ukazała się kolejna płyta „Lateralus”, a w 2006 „10,000 Days”. Tool w Polsce pojawił się kilkukrotnie, między innymi w Spodku w 2002 oraz 2006 roku. 

 

Muzyka zespołu Tool jest połączeniem rocka, metalu oraz elementów progresywnych i psychodelicznych, a także czerpie inspiracje ze specyficznej filozofii zwanej lachrymologią. Zakłada ona, iż drogą do oświecenia jest zrozumienie własnego bólu, zarówno fizycznego jak i psychicznego, a podstawowym narzędziem do tego jest płacz.

Keenan jest również współzałożycielem i wokalistą grupy A Perfect Circle, której koncert w Polsce odbył się 15 grudnia w TAURON Arenie Kraków. Koncert był częścią trasy promującej płytę „Eat the Elephant”. 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.
Tool – od surowości do progresywności

14.06.2024

MuzykaMetal

Tool – od surowości do progresywności

Fani lubią też

Zobacz też