Na czasie

wystawa-legovoucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival

Hey

HeySzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

miejsce powstania:
Szczecin
dyscyplina:
Zespół rockowy oraz muzyki alternatywnej
social media:

Opis

Hey to jeden z najważniejszych polskich zespołów rockowych. Od 1992 r. ich twórczość - znakomite kompozycje opatrzone poruszającymi i szczerymi tekstami Katarzyny Nosowskiej - szybko zjednały sobie publiczność. 

Płyty Hey

Pierwsza płyta Hey' "Fire" wydana została w 1993 r. jest dziś jedną z najmocniejszych pozycji kanonu polskich albumów rockowych. Kolejne studyjne wydawnictwa Hey to: "Ho!" (1994),"Heledore" (EP, 1995), "?" (1995), uznawana przez wielu fanów za najlepszy album w historii grupy. Kolejne to "Karma" (1997) oraz "Hey" (1999), po wydaniu którego zespół opuścił jego współzałożyciel i lider Piotr Banach. Zastąpił go gitarzysta Paweł Krawczyk (wcześniej m.in. Ahimsa i Houk), który doskonale wkomponował się w zespół, czego dowodem była płyta "[sic!]" (2001). Krążek przyniósł kilkanaście doskonałych piosenek, powrót na listy przebojów i renesans popularności Hey'a. 

Hey koncerty 

Hey to legenda polskiej sceny muzycznej. Przeboje "Teksański" i "Moja i Twoja Nadzieja" zna każdy szanujący się fan muzyki alternatywnej. Zespół Hey przez lata charakteryzował się świetnymi występami podczas rozmaitych koncertów. Charyzma i charakterystyczny głos Katarzyny Nosowskiej oraz świetni instrumentaliści zapewniali przez kilkanaście lat muzyczne emocje fanom rocka alternatynwego z wysokiej półki.

 

Zespół Hey 17 lipca 2021 roku wrócili triumfalnie po kilkuletniej przerwie. Miejsce koncertu równie legendarne, jak sam zespół. W Jarocinie najlepszych i najpiękniejszych emocji doznaje już kolejne pokolenie Polaków.  Był to jedyny koncert grupy w tym roku, ale sama Nosowska jeszcze na scenie się pojawi i jak za każdym razem przekaże zgromadzone publiczności wiele pozytywnej energii! 

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kiedy powstał zespół Hey?
Zespół Hey jest polskim zespołem muzycznym, który powstał w czerwcu 1992 roku w Szczecinie.
Jaką muzykę tworzy zespół Hey?
Zespół Hey tworzy muzykę w gatunku rock.
Kto wchodził w skład zespołu Hey?
Członkami zespołu Hey byli Katarzyna Nosowska, Paweł Krawczyk, Marcin Żabiełowicz, Robert Ligiewicz, Jacek Chrzanowski oraz Marcin Macuk.
Jaki był pierwszy album zespołu Hey?
Pierwszym albumem zespołu Hey jest "Fire". Album utrzymany jest w stylu rockowym i grunge. Płyta odniosła ogromny sukces w Polsce, a sam zespół stał się symbolem "młodej fali polskiego rocka".

Fani lubią też

Zobacz też