Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemopener-festivalolsztyn-green-festival
Home Artysta Krzysztof Krawczyk

Krzysztof Krawczyk

Krzysztof KrawczykSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

dyscyplina:
Polski wokalista obdarzony barytonowym głosem, gitarzysta i kompozytor.
social media:

Opis

Krzysztof Krawczyk (1946 -2021) to artysta znany jest z charakterystycznego, barytonowego głosu. Należał do zespołu Trubadurzy, a od połowy lat 70. rozpoczął karierę solową. Najbardziej znane przeboje z tamtych czasów to: "Znamy się tylko z widzenia", "Cóż wiemy o miłości", "Przyjedź mamo na przysięgę".

Rozwój kariery Krzysztofa Krawczyka

Aktywność Krawczyka w zespole Trubadurzy trwała 10 lat. Następnie rozpoczął on karierę solową, którą kontynuuje do dziś. W 1990 roku w USA nagrał płytę Eastern Country Album. Opiekę artystyczną nad tym projektem objął David Briggs - muzyk i aranżer związany w przeszłości z Elvisem Presleyem. Przez niektórych Krzysztof Krawczyk nazywany jest właśnie polskim Elvisem. W 2000 roku artysta spotkał się z Goranem Bregoviciem, z którym już rok później nagrał doskonały album.

 

Największym przebojem z tamtego okresu była piosenka "Mój przyjacielu". Krzysztof Krawczyk jest artystą, który na stałe zapisał się w historii polskiej muzyki rozrywkowej, a jego przeboje "Parostatek", "Bo jesteś ty", "Chciałem być", "Rysunek na szkle", "Ostatni raz zatańczysz ze mną", zna każdy słuchacz.

Krzysztof Krawczyk we współpracy z Jarosławem Kukulskim 

Pod koniec lat 70. zaczął współpracować z Jarosławem Kukulskim, który stworzył dla niego piosenkę „To co dał nam świat”. W 1980 utwór został przebojem. Krawczyk w swoim repertuarze zamieścił jeszcze inne kompozycje Kukulskiego: utwór „Już nie obejrzę się”, piosenkę z filmu Diabelskie szczęście oraz „Ursynów Cię wita” do filmu dokumentalnego Skupisko, wyprodukowanego przez Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, mówiącego o rozbudowie warszawskiej dzielnicy Ursynów. 

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kiedy urodził się Krzysztof Krawczyk?
Krzysztof Krawczyk, urodzony 8 września 1946 roku w Katowicach, jest polskim piosenkarzem, gitarzystą oraz kompozytorem.
Jaką muzykę tworzy Krzysztof Krawczyk?
Krzysztof Krawczyk tworzy muzykę z pogranicza gatunków takich jak pop, country, tango, disco, rythm and blues oraz funk.
Jaki był ostatni album Krzysztofa Krawczyka?
Ostatnim albumem Krzysztofa Krawczyka jest "Tańcz mnie po miłości kres. Piosenki Leonarda Cohena", którego premiera miała miejsce 27 listopada 2015 roku. Płyta składa sie z piosenek Leonarda Cohena w tłumaczeniu Macieja Zembatego. Album znalazł się na 19. miejscu polskiej listy przebojów-OLi
Czy Krzysztof Krawczyk występował w telewizji?
Krzysztof Krawczyk wielokrotnie występował w programach takich jak "Pytanie na śniadanie" czy "Dzień dobry TVN". Był również gościem odcinka pt. "Święty Antoni-fakty i mity" katolickiego programu dla dzieci "Ziarno" z 2018 roku.

Fani lubią też

Zobacz też