Krzysztof Krawczyk

Krzysztof Krawczyk

Krzysztof Krawczyk (1946 -2021) to artysta znany jest z charakterystycznego, barytonowego głosu. Należał do zespołu Trubadurzy, a od połowy lat 70. rozpoczął karierę solową. Najbardziej znane przeboje z tamtych czasów to: "Znamy się tylko z widzenia", "Cóż wiemy o miłości", "Przyjedź mamo na przysięgę".

Rozwój kariery Krzysztofa Krawczyka

Aktywność Krawczyka w zespole Trubadurzy trwała 10 lat. Następnie rozpoczął on karierę solową, którą kontynuuje do dziś. W 1990 roku w USA nagrał płytę Eastern Country Album. Opiekę artystyczną nad tym projektem objął David Briggs - muzyk i aranżer związany w przeszłości z Elvisem Presleyem. Przez niektórych Krzysztof Krawczyk nazywany jest właśnie polskim Elvisem. W 2000 roku artysta spotkał się z Goranem Bregoviciem, z którym już rok później nagrał doskonały album.

 

Największym przebojem z tamtego okresu była piosenka "Mój przyjacielu". Krzysztof Krawczyk jest artystą, który na stałe zapisał się w historii polskiej muzyki rozrywkowej, a jego przeboje "Parostatek", "Bo jesteś ty", "Chciałem być", "Rysunek na szkle", "Ostatni raz zatańczysz ze mną", zna każdy słuchacz.

Krzysztof Krawczyk we współpracy z Jarosławem Kukulskim 

Pod koniec lat 70. zaczął współpracować z Jarosławem Kukulskim, który stworzył dla niego piosenkę „To co dał nam świat”. W 1980 utwór został przebojem. Krawczyk w swoim repertuarze zamieścił jeszcze inne kompozycje Kukulskiego: utwór „Już nie obejrzę się”, piosenkę z filmu Diabelskie szczęście oraz „Ursynów Cię wita” do filmu dokumentalnego Skupisko, wyprodukowanego przez Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, mówiącego o rozbudowie warszawskiej dzielnicy Ursynów. 

 

Krzysztof Krawczyk - Często zadawane pytania

  • Krzysztof Krawczyk, urodzony 8 września 1946 roku w Katowicach, jest polskim piosenkarzem, gitarzystą oraz kompozytorem.
  • Krzysztof Krawczyk tworzy muzykę z pogranicza gatunków takich jak pop, country, tango, disco, rythm and blues oraz funk.
  • Ostatnim albumem Krzysztofa Krawczyka jest "Tańcz mnie po miłości kres. Piosenki Leonarda Cohena", którego premiera miała miejsce 27 listopada 2015 roku. Płyta składa sie z piosenek Leonarda Cohena w tłumaczeniu Macieja Zembatego. Album znalazł się na 19. miejscu polskiej listy przebojów-OLi
  • Krzysztof Krawczyk wielokrotnie występował w programach takich jak "Pytanie na śniadanie" czy "Dzień dobry TVN". Był również gościem odcinka pt. "Święty Antoni-fakty i mity" katolickiego programu dla dzieci "Ziarno" z 2018 roku.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Krzysztof Krawczyk
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/