Teatr Słowackiego w Krakowie

Teatr Słowackiego w Krakowie

Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie prowadzi swoją działalność od 1893 roku. Początkowo funkcjonował pod nazwą Teatr Miejski. Jest jedną z najbardziej zasłużonych i najpopularniejszych scen teatralnych w całym kraju. Odbywają się tu rozmaite wydarzenia kulturalne, takie jak koncerty i spektakle.

Teatr Słowackiego – o obiekcie

Teatr Słowackiego w Krakowie określany był jako scena narodowa już na przełomie XIX i XX wieku. Stanowi jeden z największych zabytków architektury w Europie, m.in. dzięki gmachowi, zaprojektowanemu przez Jana Zawiejskiego. Wewnątrz podziwiać można freski Antona Tucha – wiedeńskiego artysty, a także piękną kurtynę, stworzoną przez Henryka Siemiradzkiego. Nieopodal sceny zlokalizowana jest wyjątkowa, zabytkowa garderoba aktora Ludwika Solskiego.

 

W Teatrze Słowackiego w Krakowie narodziła się rodzima, współczesna reżyseria, inscenizacja, aktorstwo i scenografia. To właśnie tu premiery miały wybitne dzieła Wyspiańskiego: Wesele (1901) oraz Wyzwolenie (1903). Wydarzenia te uznawane są za najważniejsze w historii kultury polskiej. Na scenie tej po raz pierwszy zrealizowane były dzieła polskiego romantyzmu, takie jak Dziady, Kordian i Nie-Boska komedia. Z kolei w 1921 roku swój debiut miał tu Stanisław Ignacy Witkiewicz – Witkacy – przedstawiciel awangardy polskiej XX wieku.

Teatr Słowackiego – spektakle

Co dzieje się obecnie w Teatrze Słowackiego? Spektakle teatralne młodych twórców cieszą się dużą popularnością. Swoje pierwsze spektakle realizowali tu przedstawiciele czołówki teatru polskiego: Maja Kleczewska, Krystian Lupa, Agnieszka Olsten, Paweł Miśkiewicz czy Agata Duda-Gracz.

 

Repertuar w Teatrze Słowackiego prezentowany jest na trzech scenach: Dużej, na Scenie MOS i na Scenie Miniaturowej. Wśród współczesnych reżyserów, którzy realizują się na deskach teatralnych wymienić można Agnieszkę Glińską, Michała Borczucha, Wiktora Rubina, Annę Augustynowicz, Radosława Rychcika, i Grzegorza Wiśniewskiego.

 

Oprócz spektakli Teatr Słowackiego otwarty jest na inne projekty, np. muzyczne. Odbył się tu cykl koncertów Something must break, nad którym pieczę sprawował Artur Rojek, wydarzenia taneczno-ruchowe, takie jak Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego Kroki czy także filmowe – Przywrócone arcydzieła Łukasza Maciejewskiego.

 

W repertuarze Teatru Słowackiego znajdują się również projekty edukacyjne, organizowane np. w Domu Rzemiosł Teatralnych. W każdą niedzielę można uczestniczyć w spotkaniach Krakowskiego Salonu Poezji. Raz w miesiącu w obiekcie odbywają się spotkania teatralno-filozoficzne Sztuka Myślenia.

 

Teatr Słowackiego – spektakle

Jakie wydarzenia w Teatrze Słowackiego odbyły się do tej pory? Był to m.in. Wodecki Jazz '70 Dialogi by Festiwal Wodecki Twist we wrocławskich Zaklętych Rewirach. Powrót do lat 70. oraz wspaniałej muzyki jazzowej porwały publiczność. Muzyka Zbigniewa Wodeckiego w wykonaniu polskich wokalistów i muzyków wyjątkowo przypadła słuchaczom do gustu. Bilety do Teatru Słowackiego na to wydarzenie sprzedały się w mgnieniu oka. Na scenie pojawili się Henryk Miśkiewicz, Leszek Możdżer, Michał Barański, Michał Tokaj, Marek Napiórkowski, Paweł Dobrowolski oraz inni muzycy.

 

Wydarzeniami w Teatrze Słowackiego są również koncerty. Wśród nich wymienić należy Projekt Tymczasem – na scenie pojawili się Pezet, Żabson, Sokół Sitek i inni. Było to połączenie muzyki i sztuki wizualnej, które opowiadały o konieczności doświadczania i poszukiwania samego siebie. Raperzy wykonali najpopularniejsze utwory, przy których publiczność bawiła się wyśmienicie. Bilety do Teatru Słowackiego na to wydarzenie sprzedały się błyskawicznie.

 

FAQ:

  • Gdzie znajduje się Teatr Słowackiego w Krakowie?

Teatr Słowackiego w Krakowie znajduje się przy pl. Świętego Ducha.

 

  • Jakie wydarzenia odbyły się w Teatrze Słowackiego?

W Teatrze Słowackiego odbyły się wydarzenia, takie jak cykl koncertów Something must break, Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego, Krakowski Salon Poezji, Wodecki Jazz '70 Dialogi by Festiwal Wodecki Twist i wiele innych.

 

  • Kiedy utworzony został Teatr Słowackiego?

Teatr Słowackiego utworzony został w 1983 roku.

 

pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Teatr Słowackiego w Krakowie
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia w tym miejscu
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Teatr Słowackiego w Krakowie BILETY

Pokaż listę wydarzeń Pokaż w formie kalendarza
Kraków
20.11
sprawdzanie dostępności
od 120 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Kraków
20.11
sprawdzanie dostępności
od 120 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Kraków
14.10
sprawdzanie dostępności
od 120 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Kraków
14.10
sprawdzanie dostępności
od 120 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Miejsce
Tytuł

wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}


wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}
sprawdzanie dostępności
od {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} kup bilet

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
od {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} kup bilet

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
sprzedaż zakończona
Zajawka!

Adres

św. Ducha 1
31-023 Kraków

Spektakle

Zakończone spektakle

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/