Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Zbigniew Wodecki

Zbigniew Wodecki

Zbigniew WodeckiSzczegółyOpisWydarzeniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
74 lata
data urodzenia:
06.05.1950
miejsce urodzenia:
Kraków
dyscyplina:
muzyk, multiinstrumentalista, kompozytor, aranżer, piosenkarz, aktor, prezenter telewizyjny
social media:

Opis

Zapraszamy do wysłuchania koncertu online Zbigniewa Wodeckiego. Stanowi on muzyczną podróż w czasie do 1976 roku. Właśnie wtedy Zbigniew Wodecki nagrał płytę, którą po prawie czterdziestu latach odświeżył wspólnie z muzykami Mitch & Mitch. Stream dostępny TUTAJ.

 

Zbigniew Wodecki (1950-2017) to polski piosenkarz, muzyk multiinstrumentalista oraz   kompozytor, aranżer, aktor i prezenter telewizyjny, honorowy obywatel gminy Godów.

 

Przygodę z muzyką rozpoczął już w wieku 5 lat. Był absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. W. Żeleńskiego w Krakowie, którą skończył z wyróżnieniem. Uczył się w klasie skrzypiec Juliusza Webera.

Początek kariery Zbigniewa Wodeckiego

Od końca lat 60., związany był z kabaretem Piwnica pod Baranami i zespołem Anawa, a także z orkiestrą symfoniczną Polskiego Radia i Krakowską Orkiestrą Kameralną. W latach 1968–1973 akompaniował również Ewie Demarczyk.

 

W 1972 miał miejsce jego debiut jako piosenkarza, wystąpił wtedy na festiwalu w Opolu. Odnosił sukcesy podczas wielu festiwali. Największe przeboje Zbigniewa Wodeckiego to Chałupy welcome to, Lubię wracać tam, gdzie byłem, Z Tobą chcę oglądać świat, który wykonał w duecie ze Zdzisławą Sośnicką, Izolda, Zacznijmy od Bacha. Popularność zdobył również dzięki wykonaniu piosenek tytułowych z animacji Pszczółka Maja i Rudolf czerwononosy renifer. Występował również w kabarecie z Zenonem Laskowikiem.

Zbigniew Wodecki w telewizji

W 2000 roku wystąpił  w reklamie MK Café. Był też jednym z jurorów w polskiej edycji programu Taniec z gwiazdami. Dla stacji TVN prowadził też programy: Droga do Gwiazd, Twoja Droga do Gwiazd i koncert Zakochajmy się jeszcze raz.

 

30 maja 2017, w dzień pogrzebu, dla uhonorowania Zbigniewa Wodeckiego, z Wieży Mariackiej dochodziły dźwięki utworu Louisa Armstronga, What a Wonderful World. Po mszy został pochowany w rodzinnym grobowcu na cmentarzu Rakowickim w Krakowie 

 

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też