Teatr Collegium Nobilium

Teatr Collegium Nobilium

Teatr Collegium Nobilium to warszawski teatr, działający w ramach Akademii Teatralnej. Siedzibą teatru jest XVIII-wieczny budynek teatru konwiktowego. Podczas II wojny światowej teatr uległ całkowitemu zniszczeniu. Odbudowano go dopiero na przełomie lat 80. i 90. z inicjatywy ówczesnych profesorów Akademii i wybitnych polskich aktorów, Jana Englerta i Andrzeja Łapickiego. Ponowne otwarcie nastąpiło w 1999 roku podczas inauguracji roku akademickiego.

Teatr Collegium Nobilium repertuar

W repertuarze Teatru Collegium Nobilium znajdują się przede wszystkim spektakle na podstawie prac dyplomowych studentów Akademii Teatralnej. Oprócz tego organizowane są także wydarzenia takie jak spotkania i lekcje teatralne. Jeżeli interesują Cię najciekawsze spektakle w Warszawie, koniecznie sprawdź repertuar prezentowanej instytucji. Spotkania z inspirującymi ludźmi, koncerty czy przedstawienia w ramach iTSelF to tylko część z wyjątkowych wydarzeń organizowanych przez Teatr Collegium Nobilium. Bilety na spektakle festiwalowe można nabyć stacjonarnie lub online.

Gdzie można obejrzeć przedstawienia? Teatr Collegium Nobilium w Warszawie prezentuje swoje spektakle na Scenie Głównej i w Sali im. Jana Kreczmara (na 2 piętrze budynku Akademii Teatralnej). Rzadziej wydarzenia odbywają się w salach wykładowych. Na deskach Teatru Collegium Nobilium występują studenci Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.

Teatr Collegium Nobilium Bilety

Wejściówki na spektakle można nabyć w kasie zarządzanej przez Teatr Collegium Nobilium. Bilety na najbliższe wydarzenia sezonu dostępne są także w serwisie eBilet.pl.

Teatr Collegium Nobilium w Warszawie – spektakle

Występy uzdolnionych studentów Akademii Teatralnej kształconych pod okiem mistrzów sztuk scenicznych są tym, z czego słynie Teatr Collegium Nobilium. Spektakle, które dotąd zaprezentowano publiczności, to m.in. Mistrz i Małgorzata, Sześć portretów z mewą w tle, Pogorzelisko, Midsummer, Łysa śpiewaczka, Cyjanek o piątej, Parawan, Warsztat II czy Film. Bilety na przedstawienia można było nabyć online i stacjonarnie.

 

Intrygującymi spektaklami w Warszawie okazały się także Ćwiczenia z Wesela, O czym myślą psy, Fedra, Antygona. Edyp, Itaka oraz Szklarnia. Warto wiedzieć, że Teatr Collegium Nobilium w Warszawie otwarty jest dla widzów na ok. godzinę przed spektaklem albo rozpoczęciem innego wydarzenia. Bilety można nabyć także z wyprzedzeniem na naszej stronie.

FAQ

  • Gdzie znajduje się Teatr Collegium Nobilium?

Teatr Collegium Nobilium mieści się w budynku teatru konwiktowego, zbudowanego według projektu Jakuba Fontany. Dokładny adres obiektu to ul. Miodowa 22/24 Warszawa.

  • Jakie wydarzenia odbyły się w Teatrze Collegium Nobilium?

W obiekcie zorganizowano koncerty Gaby Kulki i Marcina Januszkiewicza, recitale Kacpra Kuszewskiego, Zbigniewa Zamachowskiego i Magdy Umer, mistrzowskie spotkania InspirATorzy (w tym spotkanie z Joanną Kulig) oraz czytania performatywne. Teatr Collegium Nobilium prezentuje też spektakle w ramach festiwali iTSelF, TEATROTEKA FEST czy Nowe Epifanie.

  • Kiedy utworzony został Teatr Collegium Nobilium?

Budynek teatru konwiktowego w Warszawie uległ całkowitemu zniszczeniu w czasie II wojny światowej, lecz z zapomnienia wydobyli go Piotr Cieślak, a następnie Andrzej Łapicki oraz Jan Englert. Uroczystego otwarcia Teatru Collegium Nobilium dokonano 30 września 1999 roku w trakcie inauguracji roku akademickiego.

 

pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Teatr Collegium Nobilium
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia w tym miejscu
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Adres

Miodowa 22/24
00-246 Warszawa

Zakończone spektakle

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/