Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemtaylor-swift-resale-sellsun-festivalfame-mma
Home Miejsce Poznań-Malta

Poznań-Malta

Poznań, Baraniaka 8
Sprawdź wydarzenia
Poznań-MaltaOpisWydarzeniaFAQWystępowaliObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Malta to część Poznania i jednostka obszarowa Systemu Informacji Miejskiej mieszcząca się w obrębie pięciu jednostek pomocniczych: Osiedle Warszawskie-Pomet-Maltańskie, Osiedle Ostrów Tumski-Śródka-Zawady-Komandoria, Osiedle Rataje, Osiedle Chartowo i Osiedle Antoninek-Zieliniec-Kobylepole, leżąca na północnym i południowym brzegu Jeziora Maltańskiego. Nazwa “Malta” pochodzi od joannitów, którzy w 1187 roku osiedlili się w pobliskiej Komandorii przy kościele św. Jana Jerozolimskiego za murami. Tereny Malty zostały im nadane przez Przemysła i biskupa Radwana.

Północną część Malty zajmuje osiedle domów jednorodzinnych zwane Osiedlem Maltańskim. Na zachód od osiedla położona jest gorzelnia “Wyborowa SA” oraz Park Tysiąclecia. Największy, południowy obszar Malty pokrywa Jezioro Maltańskie, które powstało poprzez spiętrzenie wód Cybiny. Ten sztuczny zbiornik wodny położony jest dokładnie na prawym brzegu Warty, zajmuje obszar 67,5 ha i został oddany do użytku w 1952 roku. We wschodniej części Malty znajduje się las komunalny oraz Nowe Zoo na Białej Górze. 

Tereny przyległe do Jeziora Maltańskiego stanowią jeden z najbardziej popularnych ośrodków rekreacyjnych Poznania. Sam zbiornik wodny jest torem regatowym, kursuje tu Kolejka Parkowa Maltanka, a na obszarze Malty znajduje się wiele pomników, instytucji kultury i innych. Wśród najważniejszych warto wymienić: Kopiec Wolności, Pomnik Harcerzy, Białą Górę, Ogród Czasu, ośrodek rekreacji “Malta Ski”, tor saneczkowy, park linowy, pole do gry w minigolfa, Galerię Malta, Poznański Węzeł Rowerowy, Centrum Badawcze Polskiego Internetu Optycznego i wiele innych.

Malta Poznań — wydarzenia

Na Malcie w Poznaniu odbywa się wiele wydarzeń rekreacyjnych, sportowych i kulturalnych. W lipcu planowane są Ogólnopolskie Regaty Młodzików w wioślarstwie, JBL Triathlon Poznań oraz Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży i Mistrzostwa Polski Juniorów w kajakarstwie. Już we wrześniu odbędą się tam Młodzieżowe Mistrzostwa Polski i Regaty im. Rafała Piszcza w kajakarstwie oraz Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego w kajakarstwie. 

Malta Poznań — koncerty 2022

Lato 2022 na Malcie w Poznaniu zapowiada się wyjątkowo ciekawie. W sierpniu odbędzie się “Hop Hop Festival Poznań 2022”, na którym wystąpią m.in.: Gedz, Young Igi, Kaz Bałagane, Kękę, Trill PEM, Paluch, Kukon, Szpaku, Esceh i inni. Kolejną z wakacyjnych imprez na Malcie w Poznaniu będzie koncert “Euforia Dźwięku”, na którym wystąpią największe gwiazdy muzyki elektronicznej. Wśród nich znajdą się: Westbam, Richard Durand, Dune, Da Hool, 4 Strings, Hazel, Matys i inni.

Malta Poznań — bilety

Na Malcie w Poznaniu odbędzie się w tym roku wiele ciekawych koncertów. Nie przegap żadnego z nich i sprawdź dostępne bilety!

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Malta Poznań?
Malta to część Poznania mieszcząca się w obrębie jednostek pomocniczych: Osiedle Warszawskie-Pomet-Maltańskie, Osiedle Ostrów Tumski-Śródka-Zawady-Komandoria, Osiedle Rataje,Osiedle Chartowo i Osiedle Antoninek-Zieliniec-Kobylepole, leżąca na północnym i południowym brzegu Jeziora Maltańskiego.
Jakie wydarzenia odbyły się na Malcie Poznań?
Na Malcie, a przede wszystkim na Jeziorze Maltańskim odbyło się wiele wydarzeń. W latach 1956, 1958 i 1961 miały miejsce międzynarodowe zawody kajakarskie i wioślarskie. Do roku 1979 jezioro pełniło rolę centrum sportów wodnych w Polsce. Organizowano tu imprezy kajakarskie, wioślarskie i motorowodne.
Kiedy została utworzona Malta Poznań?
Początki Malty w Poznaniu sięgają XVI wieku, kiedy to joannici otrzymali od cesarza Karola V wyspę Maltę. Od tamtego czasu zakonników zaczęto nazywać kawalerami maltańskimi, a tereny zielone nad Cybiną — Maltą.

Występowali

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też