Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfestivaland-by-the-mfame-mmasunrise-festival
Home Artysta Tom Odell

Tom Odell

Sprawdź wydarzenia
Tom OdellSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

wiek:
33 lata
data urodzenia:
24.11.1990
miejsce urodzenia:
Chichester, Wielka Brytania
dyscyplina:
piosenkarz pop
social media:

Opis

Tom Odell to brytyjski piosenkarz i kompozytor, który w swojej twórczości łączy takie gatunki muzyczne jak pop, rock, folk oraz indie rock. Muzyk debiutował w 2012 roku minialbumem Songs from Another Love, za który otrzymał nagrodę BRITs Critics’ Choice Award.

Od tego czasu wydał cztery albumy studyjne, które zaskarbiły mu uznanie krytyków oraz oddanie fanów na całym świecie. Współpracuje z wydawnictwami Columbia Records oraz RCA Records.  Muzyk jest bardzo aktywny koncertowo. Do tej pory trzykrotnie odwiedził Polskę. 

Tom Odell - muzyka i styl

Muzyka Tom’a Odell to przede wszystkim melodyjne ballady łączące gatunkowo brytyjski pop z rockiem oraz wspływami muzyki folkowej. Artysta klasyfikowany jest jako twórca muzyki Indie Rock, co stawia go wśród takich brytyjskich twórców, jak The Killers, Arctic Monkeys, Franz Ferdinand, Kings of Lion czy The White Stripes. W swoich utworach Tom Odell chętnie sięga po instrumentalne gitarowe brzmienie oraz akompaniament pianina. Na pierwszym planie zawsze znajduje się charakterystyczny, melancholijny wokal. W swoich tekstach artysta porusza ważne tematy, jak miłość, dorastanie czy zagubienie. W swoim repertuarze ma także piosenki satyryczne, które dobrze obrazują jego myślenie o współczesnym świecie. Młody muzyk został wyróżniony wieloma prestiżowymi nagrodami muzycznymi. 

Tom Odell - historia twórczości

Tom Odell  pracuje jako muzyk od 21 roku życia. W 2011 wydał debiutancki album „Long Way Down”, który natychmiastowo zapewnił mu pierwsze miejsce na liście sprzedaży w Wielkiej Brytanii oraz przydomek Złotego Dziecka Indie Rocku. Z płyty pochodzi również największy przebój muzyka „Another Love”, który przyniósł mu rozpoznawalność na całym świecie. Od tego czasu muzyk rzucił się w wir pracy, wydając kolejne albumy i wyjeżdżając w 2019 roku do Los Angeles. To tam zrozumiał, że musi złapać dystans do pracy. Muzyk powrócił do Wielkiej Brytanii, gdzie zwolnił tempo i zaczął przelewać swoje doświadczenia podczas pracy nad nowym albumem. Najnowszy materiał jest dowodem na dużą ewolucję muzyczną artysty, który zwrócił się w kierunku elektronicznego popu, o sypialnianym charakterze. 

Tom Odell – koncerty

Koncerty Tom Odell’a to zawsze wielkie wydarzenie wśród fanów na całym świecie. Artysta ma na koncie wiele tras koncertowych w Stanach Zjednoczonych i Europie. Muzyk regularnie koncertuje w Wielkiej Brytanii, Danii, Niemczech czy Krajach Skandynawskich. Muzyk trzykrotnie odwiedził także Polskę. Tom Odell koncertuje również w ramach festiwali muzycznych, jak Last Summer Festival, Glastonbury czy Isle of Wight Festival. Bilety na koncerty Toma Odell’a szybko znikają, a same wystąpienia spotykają się z ogromnym entuzjazmem fanów.

 

Tom Odell w Polsce

 

Koncert 2022 to nie pierwszy raz, kiedy Tom Odell pojawił się Polsce. Muzyk w ramach trasy koncertowej „Jubilee Road Tour” zagrał m.in. na krakowskiej Tauron Arenie oraz warszawskim Trowarze.  W 2018 roku artysta wystąpił podczas poznańskiego festiwalu „Last Summer Festival”

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jakie albumy wydał dotychczas Tom Odell?
Tom Odell wydał dotychczas 4 albumy studyjne: „Long Way Down” (2013), „Wrong Crowd”(2016), „Jubilee Road” (2018) oraz „monsters” (2021).
Jaką muzykę tworzy Tom Odell?
Muzyka Tom Odell to połączenie melodyjnego pop rocka, muzyki elektronicznej i folku. Muzyk klasyfikowany jest do gatunku Indie Rock.
Kiedy zaczęła się kariera Toma Odella?
Muzyk zadebiutował w 2012 roku minialbumem Songs from Another Love, który z miejsca zapewnił mu popularność.

Fani lubią też

Zobacz też