Oświęcimskie Centrum Kultury

Oświęcimskie Centrum Kultury

Oświęcimskie Centrum Kultury jest jedną z największych instytucji kultury w Małopolsce Zachodniej. Zlokalizowane jest przy ul. Jędrzeja Śniadeckiego. Jego celem jest zaspokajanie potrzeb kulturalnych mieszkańców zarówno miasta, jak i jego okolic.

Oświęcimskie Centrum Kultury – o obiekcie

Oświęcimskie Centrum Kultury utworzone zostało w wyniku połączenia Zakładowego Domu Kultury Zakładów Chemicznych Oświęcim oraz Miejskiego Ośrodka Kultury w 1996 roku. Obecnie jest to ośrodek, który przyciąga wielu odbiorców, artystów i twórców. Instytucja może pochwalić się długoletnią tradycją i sukcesami, dzięki którym zyskał renomę ogólnokrajową.


Oświęcimskie Centrum Kultury znajduje się w dawnym Zakładowym Domu Kultury Zakładów Chemicznych Oświęcim. Budynek wyróżnia się monumentalną formą, zaprojektowaną przez trzech warszawskich architektów: Mirosława Jagiełły, Józefa Zbigniewa Polaka i Stanisława Brykalskiego, z pomocą Tadeusza Gabora i Andrzeja Rygla.

 

Wchodząc do obiektu uwagę warto zwrócić na malowidła ścienne autorska Witolda Kaczanowskiego z 1961 roku. Wzrok przykuwa także mozaika na froncie budynku, wykonana przez rzeźbiarza i architekta – Franciszka Habdasa. Wewnątrz Oświęcimskiego Centrum Kultury znajduje się sala widowiskowa, na której może zasiąść 516 osób. Mogą odbywać się tu projekcje filmowe, spektakle teatralne, widowiska operetkowe, koncerty i wiele innych, wspaniałych wydarzeń.

 

Oświęcimskie Centrum Kultury – wydarzenia

Wszystkich zainteresowanych przeżyciem wspaniałych emocji zaprasza Oświęcimskie Centrum Kultury. Bilety na spektakle, koncerty i inne wspaniałe wydarzenia umożliwiają spotkanie ukochanych aktorów i muzyków!

 

Wydarzenia z Oświęcimskim Centrum Kultury przyciągają publiczność przed scenę. Odbywają się tu rozmaite wydarzenia kulturalne – festiwale i konkursy ogólnopolskie, spektakle teatralne, operetki, recitale, koncerty, imprezy, konferencje, narady i wiele innych.

 

Oświęcimskie Centrum Kultury – koncerty cieszą się ogromną popularnością. Wszyscy chcą bowiem być na występie swojego ulubionego artysty i posłuchać go na żywo. Kto pojawił się na scenie obiektu? Koncerty Czerwonego Tulipana, Włodzimierza Korcza, Alicji Majewskiej, Warsaw Opera Quartet, Michała Bajora, Edyty Geppert, Ireny Santor, Macieja Maleńczuka czy Pawła Domagały sprzedały się jak świeże bułeczki!

 

Wielkimi wydarzeniami w Oświęcimskim Centrum Kultury były również festiwale muzyczne. Odbył się tu m.in. Life Festival, na którym usłyszeć było można eksperymentalne brzmienia utworów Krzysztofa Pendereckiego, w wykonaniu polskiego dyrygenta – Marka Mosia oraz laureata Montreaux Jazz Solo Piano Competition, Piotra Orzechowskiego. Dużym zainteresowaniem cieszył się w Oświęcimskim Centrum Kultury koncert Orchester 1756, założony przez Konstantina Hillera – dyrygenta i klawesynitę w 2006. Zespół zaprezentował muzykę z przełomu XVII i XVIII wieku.

Oświęcimskie Centrum Kultury – koncerty 2022

Co wydarzy się niebawem w Oświęcimskim Centrum Kultury? Koncerty 2022 - na scenie wystąpi Sławek Uniatowski w trasie The Best Of. Muzyk wykona utwory własne, jak i aranżacje utworów Andrzeja Zauchy, Franka Sinatry i Zbigniewa Wodeckiego. Wstęp na koncert możliwy jest jedynie za okazaniem ważnego biletu.

 

Koncerty w Oświęcimiu to okazja do spotkania muzycznych legend. Na scenie Centrum Kultury pojawi się zespół Raz Dwa Trzy, który świętuje swoje 30-lecie działalności. Fani grupy muzycznej nie mogą tego przegapić!

 

FAQ:

  • Gdzie znajduje się Oświęcimskie Centrum Kultury?

Oświęcimskie Centrum Kultury znajduje się przy ul. Jędrzeja Śniadeckiego.

 

  • Jakie wydarzenia odbyły się w Oświęcimskim Centrum Kultury?

W Oświęcimskim Centrum Kultury odbyło się do tej pory wiele wspaniałych wydarzeń. Koncerty Włodzimierza Korcza, Alicji Majewskiej, Czerwonego Tulipana, Warsaw Opera Quartet, Michała Bajora, Ireny Santor, Edyty Geppert sprzedały się ekspresowo. Odbył się tu również Life Festival, koncert Orchester 1756 i wiele innych.

 

  • Kiedy utworzone zostało Oświęcimskie Centrum Kultury?

Oświęcimskie Centrum Kultury utworzone zostało w 1996 roku, w wyniku połączenia Zakładowego Domu Kultury Zakładów Chemicznych Oświęcim i Miejskiego Ośrodka Kultury.

pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Oświęcimskie Centrum Kultury
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia w tym miejscu
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Adres

Śniadeckiego 24
32-602 Oświęcim

Wydarzenia w obiekcie

Zakończone wydarzenia w obiekcie

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/