Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivalprojekt-warszawaagnieszka-chylinskajuwenalia-politechniki-lubelskiej

Rebeka

RebekaOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Rebeka to założony w 2008 roku polski zespół muzyczny, tworzący muzykę electro pop. W jego skład wchodzi wokalistka i kompozytorka - Iwona Skwarek, a od 2010 roku – również Bartosz Szczęsny – producent i instrumentalista. Zespół Rebeka od początku skupił się na brzmieniach syntezatorowych, które stanowiły połączenie muzyki indie i elektropop. Duet docenili fani muzyki alternatywnej i elektronicznej. Grupa muzyczna Rebeka zwyciężyła w plebiscycie Monoludy 2013 w kategorii Zespół Roku.

Rebeka - muzyka

Zespół Rebeka wydał dwie EP-ki: Stars (2012) i Rebeka (2015) oraz trzy albumy studyjne: Hellada (2013), Davos (2016) oraz Post Dreams (2019). Pierwsza płyta duetu otrzymała główną nagrodę z kategorii Płyta Roku 2013, w plebiscycie zorganizowanym przez Gazetę Wyborczą. Uznana była za najlepszy debiut wydawnictw muzyki polskiej w drugiej dekadzie XXI wieku – był to bilet do sukcesu dla grupy Rebeka.

 

17 września 2020 roku zespół ogłosił zawieszenie działalności, jednak zarówno Iwona Skwarek, jak i Bartosz Szczęsny nadal będą działać w branży muzycznej.

Rebeka - koncerty

Bilety na koncert Rebeka cieszyły się dużą popularnością. Nie można nie wspomnieć, że zespół pojawiał się niemal na każdym ważnym festiwalu czy w klubie muzycznym. Wystąpił m.in. na Męskim Graniu, Olsztyn Green Festival, Interference Festival, Tauron Nowa Muzyka, Burn Selector w Krakowie, Heineken Open’er w Gdyni i Free Form Festival w Warszawie.

 

Gdzie jeszcze pojawił się zespół Rebeka? Bilety na koncerty sprzedawały się nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Grupa muzyczna pojawiła się w Stanach Zjednoczonych i w Korei Południowej, co stanowiło trampolinę do sukcesu w ich karierze. Koncert Rebeka odbyły się także w Niemczech i Francji. Dzięki występom za granicą Iwona Skwarek nawiązała współpracę z Moullinex i Mirror People, a Bartosz Szczęsny spełniał się w roli producenta. Odpowiadał za dźwięki m.in. w płycie No Bad Days The Dumplings.

 

 

 

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jakie albumy zespołu Rebeka ukazały się dotychczas?
Dotychczas ukazały się dwa minialbumy zespołu Rebeka: Stars (2012) i Rebeka (2015), a także trzy albumy studyjne: Hellada (2013), Davos (2016) oraz Post Dreams (2019).
Jaką muzykę tworzy zespół Rebeka?
Zespół Rebeka tworzy muzykę electro pop, połączoną z elementami indie i nu-disco. W swoich utworach muzycy wykorzystują dźwięki syntezatora, co w połączeniu z minimalistyczną kompozycją tworzy niepowtarzalną całość.
Kiedy zaczęła się kariera zespołu Rebeka?
Kariera zespołu Rebeka zaczęła się w 2008 roku w Poznaniu. Zespół założyła Iwona Skwarek – wokalistka i kompozytorka, do której dwa lata później dołączył producent i instrumentalista – Bartosz Szczęsny. Ich pierwszym wspólnym sukcesem był nagrodzony w kategorii Płyta Roku 2013 krążek, zatytułowany Hellada.

Fani lubią też

Zobacz też