Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejagnieszka-chylinska
Home Miejsce Kościół pw. Bożego Ciała w Gdańsku

Kościół pw. Bożego Ciała w Gdańsku

Gdańsk, 3 Maja 19a/1
Kościół pw. Bożego Ciała w GdańskuOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Kościół Polskokatolicki pw. Bożego Ciała mieści się na gdańskim Śródmieściu przy ulicy 3 Maja 19A/1. Obiekt ten jest ważnym miejscem kultu i modlitwy dla parafian oraz odwiedzających go wiernych. Budowla ta wyróżnia się zachwycającą architekturą, która łączy w sobie elementy tradycyjne i nowoczesne – świątynia charakteryzuje stonowana fasada z pięknymi portalami oraz malownicza dzwonnica, która wznosi się dumnie ku niebu.

Gdański Kościół Polskokatolicki pw. Bożego Ciała to nie tylko miejsce modlitwy, ale także centrum kulturalne lokalnej społeczności – to tutaj odbywają się różnorodne wydarzenia religijne, koncerty, wystawy, a także spotkania tematyczne, które przyciągają zarówno wiernych, jak i osoby zainteresowane sztuką oraz kulturą.

Kościół Polskokatolicki pw. Bożego Ciała – koncerty

W ostatnim czasie w Kościele Polskokatolickim pw. Bożego Ciała w Gdańsku miało miejsce wyjątkowe wydarzenie muzyczne – Festiwal ORGANy PLUS+. Impreza ta wyróżnia się niezwykle bogatym repertuarem, który realizowany jest w kluczowych miejscach na mapie Gdańska. Oprócz tradycyjnych lokalizacji, takich jak Kościół Świętej Trójcy i Kościół Świętego Jana Bosko, organizatorzy festiwalu nawiązali współpracę z nowymi instytucjami sakralnymi i kulturalnymi, m.in. z Muzeum Narodowym, Gdańskim Teatrem Szekspirowskim oraz Kościołem Polskokatolickim pw. Bożego Ciała, co otworzyło nowe możliwości prezentacji muzyki organowej i klasycznej.

Festiwal ORGANy PLUS+ zrzesza artystów specjalizujących się w wykonawstwie muzyki organowej i klasycznej, którzy prezentują widowni swój unikalny repertuar. Program artystyczny muzyków wzbogacony jest często o dzieła znanych kompozytorów, a także rekonstrukcje zapomnianych utworów. Podczas eventu prezentowane są utwory z różnych epok historycznych – od baroku po czasy współczesne. Organizatorzy festiwalu starają się zachować autentyczność wykonania, korzystając z historycznych instrumentów, jak również nowoczesnych konstrukcji o inspiracjach historycznych. To wydarzenie, które łączy zarówno klasyczną, jak i nowoczesną muzykę organową, oferując publiczności niezapomniane przeżycia na długie lata. Bilety na koncert dostępne były do kupienia drogą online na stronie eBilet.pl.

Kościół Polskokatolicki pw. Bożego Ciała – wydarzenia

Jakie jeszcze eventy odbywają się na terenie Kościoła Polskokatolickiego pw. Bożego Ciała? Wydarzenia, które mają tutaj miejsce, promują często obecne w mieście wyznania. W ramach gdańskiej Nocy Świątyń wierni mieli okazję zwiedzić kościół oraz przeprowadzić rozmowy z przewodnikiem oraz przedstawicielami wspólnot wyznaniowych. Event ten stanowił wyjątkową inicjatywę, która sprzyjała dialogowi między różnymi kulturami religijnymi obecnymi w mieście. Poza Kościołem Polskokatolickim pw. Bożego Ciała w wydarzeniu tym brało udział kilka innych gdańskich świątyń, w których zorganizowano dodatkowo warsztaty oraz koncerty.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Kościół Polskokatolicki pw. Bożego Ciała?
Kościół Polskokatolicki pw. Bożego Ciała znajduje się w Gdańsku na ulicy 3 Maja 19A/1. Świątynia zlokalizowana jest w bardzo dobrze skomunikowanej części miasta, nieopodal stacji kolejowej Gdańsk Główny.
Jakie wydarzenia odbywają się w Kościele Polskokatolickim pw. Bożego Ciała?
Kościół Polskokatolicki pw. Bożego Ciała organizuje wydarzenia, które kierowane są głównie do wiernych. Chętni mogą wziąć udział w koncertowaniu czy spotkaniach tematycznych. Bilety na gdańskie eventy dostępne są często w wygodnej sprzedaży drogą elektroniczną.
Kiedy został otworzony Kościół Polskokatolicki pw. Bożego Ciała?
Historia Kościoła Polskokatolickiego pw. Bożego Ciała w Gdańsku sięga prawdopodobnie XIV wieku.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też