Na czasie

agnieszka-chylinskalil-tracyopener-festivaldawid-podsiadloto-krakow-tworzy-metamorfozydrift-masters
Home Miejsce Energylandia Park Rozrywki

Energylandia Park Rozrywki

Zator, Aleja 3 Maja 2
Energylandia Park RozrywkiOpisWydarzeniaWystępowaliObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Energylandia to największy park rozrywki w Polsce, znajdujący się w mieście Zator, 50 kilometrów od Krakowa. Został otwarty w lipcu 2014 roku. Podzielony jest na cztery strefy: familijną, ekstremalną, Bajkolandię i Water Park. Park czynny jest od kwietnia do listopada.

Energylandia była z pewnością bardzo wyczekiwanym obiektem, gdyż do tej pory Polska posiadała tylko jeden park rozrywki – Śląskie Wesołe Miasteczko w Chorzowie. Jednak w niemal 38-milionowym kraju to zdecydowanie za mało. Widać, że Polacy byli spragnieni parku rozrywki na światowym poziomie, ponieważ Energylandię codziennie odwiedzają tłumy. Nic w tym dziwnego, gdyż jest to miejsce przeznaczone zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Energylandia atrakcje w części ekstremalnej to między innymi Mega Coaster Hyperion czy Roller-Coaster „Mayan”. Nowością jest Speed Water Coaster. To jedyne na świecie urządzenie, które łączy ogromne emocje rollercoastera i ekstremalne orzeźwienie wodne. Wznosi ono pasażerów na ponad 60 metrów i osiąga prędkość około 110 km/h. Jedną z najbardziej widowiskowych atrakcji parku jest Tsunami Dropper, czyli wjazd i mrożący krew w żyłach spadek z wieży o wysokości ponad 40 metrów. Miłośnikom mocnych wrażeń spodoba się także Aztec Swing, czyli ogromne wahadło, kręcące się na różne strony oraz wokół własnej osi z zapierającą dech prędkością.

W części familijnej parku Enerylandia czekają rozrywki takie jak wioska wikingów, planetarium czy Spill Water Anaconda, czyli przejażdżka łodziami po trasie pełnej stromych wodospadów. W upalne dni warto odwiedzić Water Park, czyli rekreacyjną przestrzeń z mnóstwem basenów i zjeżdżalni. Znajdują się tam także leżaki oraz punkty gastronomiczne, dzięki którym można odetchnąć od ekstremalnych rollercoasterów. Bajkolandia to strefa dla najmłodszych gości parku. Maluchy mogą tam jeździć na wesołych i kolorowych karuzelach. Oprócz stałych atrakcji, do których zalicza się jeszcze kino 7D, Energylandia oferuje także wiele różnych widowisk, związanych na przykład z Halloween.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

Występowali

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też