Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo

Cliver

CliverOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Cliver został założony w 2002 roku z inicjatywy Cezarego Hajdackiego, głównego twórcy muzyki i tekstów oraz aranżacji piosenek. Pierwotnie zespół tworzyli: Czarek Hajdacki i Darek Szczepański, pół roku później dołączył do nich Arek Spociński, a w 2005 roku jego szeregi wsparł Jarek Szmigielski. Grupa Cliver zaistniała na rynku muzycznym dzięki udziałowi w castingu zorganizowanym przez zespół WEEKEND w 2006 roku. Zespół znany jest z takich przebojów: „Chodź kochanie (reaktywacja)”, 

„Kanikuły” po Polsku, czyli „Zaufaj mi”. Cliver ma na swoim koncie dwie płyty:  „Kanikuły”(2007) i "Pokaż jak się kręcisz"(2009).

 

 

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kiedy powstał zespół Cliver?
Zespół Cliver powstał w sierpniu 2002 roku w Ciechanowie. Założycielem grupy jest Cezary Hajdacki. Zespół tworzy muzykę w gatunku disco-polo.
Jak rozpoczęła się kariera muzyczna zespołu Cliver?
Grupa Cliver zaistniała na rynku muzycznym dzięki castingowi zorganizowanemu przez zespół Weekend w 2006 roku. Właśnie wtedy powstała piosenka pod tytułem "Chodź kochanie".
Jaki był pierwszy album wydany przez zespół Cliver?
Pierwszym albumem, wydanym przez zespół Cliver był "Kanikuły", który swoją premiere miał we wrześniu 2007 roku. Promocji płyty towarzyszył koncert w opolskim amfiteatrze na imprezie "Disco Vanila Party".
Czy zespół Cliver otrzymał nagrodę za swoją działalność muzyczną?
W 2011 roku zespół został nagrodzony w plebiscycie telewizji TV Disco w kategorii "Przebój Roku Disco Polo".
Kto wchodził w skład zespołu Cliver?
Początkowo w zespole były tylko 2 osoby-Czarek Hajdacki oraz Darek Szczepański, pół roku później do zespołu dołączył Arek Sopociński, a w 2005 roku-Jarek Szmigielski.

Fani lubią też

Zobacz też