Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfame-mmasunrise-festivalsun-festival
Home Miejsce Dom Sztuki

Dom Sztuki

Warszawa, Wiolinowa 14
Sprawdź wydarzenia
Dom Sztuki OpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Działający od 1984 roku warszawski Dom Sztuki to instytucja kulturalno-edukacyjna objęta patronatem Spółdzielni Mieszkaniowo-Budowlanej "Jary". W skład Domu Sztuki wchodzi kino, teatr oraz galeria – warto podkreślić również, że w obiekcie nie brakuje również kółek zainteresowań, kierowanych m.in. do seniorów. Dlaczego warto zapoznać się z ofertą kulturalną, rozwijaną przez Dom Sztuki?

Dom Sztuki – wydarzenia i atrakcje

Jednym z kluczowych filarów działalności Domu Sztuki na warszawskim Ursynowie jest znajdujące się tam kino cyfrowe. W opracowywanym przez pracowników repertuarze znajdują się najgłośniejsze tytuły ostatnich miesięcy. Organizowane z dużą częstotliwością pokazy uwzględniają zarówno filmy familijne, skierowane dla najmłodszej widowni, jak i filmy fabularne, przeznaczone dla nieco dojrzalszych odbiorców.

Jakie organizowane przez Dom Sztuki wydarzenia z pewnością będą cieszyć się dużym zainteresowaniem odbiorców? Miłośnicy kina mieli okazję obejrzeć m.in. sześciokrotnego laureata Oscarów "La La Land" z 2016 roku oraz filmy "Filip", "Wróżka zębuszka" oraz "Szczęście Mikołajka". Do kina zawitał również obraz "Tata" z Erykiem Lubosem oraz "Wieloryb", w którym główną rolę zagrał Brendan Fraser.

Dom Sztuki – wydarzenia dla seniora

Istotną częścią misji programowej ursynowskiego Domu Sztuki są zajęcia dla najstarszych mieszkańców. W ramach prężnie rozwijającego się Klubu Seniora, najstarsi mieszkańcy warszawskiej dzielnicy mogą uczęszczać m.in. na spotkania koła brydżowego oraz sekcję tenisa stołowego.

Odbywające się na inaugurację Klubu Seniora w Domu Sztuki wydarzenia uwzględniały również spotkania integracyjne przy grach planszowych oraz karcianych i cykliczne potańcówki. Zorganizowane 4 lutego wydarzenie otworzyło przedstawienie teatralne "A gdyby tu była Ameryka…". Bilety na udział w wydarzeniu nie były wymagane – przedstawienie było bezpłatne. Tuż po spektaklu miała miejsce międzypokoleniowa potańcówka, a za konsolą stanął DJ Jerry.

Jakie pozostałe atrakcje zapewnia Dom Sztuki?

Organizowane przez Dom Sztuki wydarzenia to nie tylko rozbudowany repertuar kinowy oraz zajęcia tematyczne dla seniorów – istotnym punktem działalności placówki oświatowo-edukacyjnej są również zróżnicowane wernisaże i wydarzenia artystyczne, poświęcone m.in. twórczości mieszkańców Warszawy.

12 marca 2023 r. w Domu Sztuki odbędzie się wernisaż autorskich prac malarskich i rysunkowych, wykonanych przez słuchaczy I Edycji Studiów Podyplomowych na kierunku malarstwa i historii sztuki, realizowane na Uczelni Łukaszewski. Na początku lutego w kinie Domu Sztuki miał miejsce pokaz filmu Krzysztofa Wojciechowskiego "Róg Brzeskiej i Capri", opisujący losy przedstawicieli warszawskiej Pragi w latach 70. ubiegłego wieku.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Dom Sztuki?
Dom Sztuki znajduje się przy ul. Wiolinowej 14 w Warszawie, na terenie Ursynowa Północnego. Placówka jest ulokowana w bezpośrednim sąsiedztwie stacji metra Ursynów oraz w bliskiej odległości od alei Komisji Edukacji Narodowej.
Jakie wydarzenia odbywają się w Domu Sztuki?
W Domu Sztuki cyklicznie odbywają się pokazy filmowe, adresowane zarówno do najmłodszych, jak i tych nieco starszych widzów. Oprócz seansów kinowych, w placów regularnie ma miejsce również szereg aktywności w ramach Klubu Seniora.
Kiedy został otworzony Dom Sztuki?
Dom Sztuki został otwarty w 1984 r. Znajdująca się w warszawskiej dzielnicy placówka kulturalno-edukacyjna od początku swojego istnienia działa pod patronatem Spółdzielni Mieszkaniowo-Budowlanej „Jary”.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też