Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo3-majowka
Home Miejsce Czerwony Ratusz

Czerwony Ratusz

Szczecin, Pl. Batorego 4
Czerwony RatuszOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Czerwony Ratusz w Szczecinie to zabytkowa, neogotycka budowla, zlokalizowana w centrum miasta przy Placu Armii Krajowej. Obiekt budowany był w latach 1875-1879 według projektu szczecińskiego radcy Konrada Kruhla. Czerwony Ratusz jest jednym z symboli Szczecina oraz atrakcyjnym miejscem turystycznym, które chętnie odwiedzają osoby przejeżdżające przez miasto.

Na przestrzeni ostatnich lat budynek poddawany był licznym modernizacjom. Obecnie na jego terenie znajdują się liczne biura instytucji państwowych, takich jak Urząd Morski, Urząd Żeglugi Śródlądowej, Izba Morska czy Samorządowe Kolegium Odwoławcze. W dolnej części ratusza funkcjonuje dodatkowo Business Club.

W Czerwonym Ratuszu w Szczecinie odbywają się różnego rodzaju imprezy kulturalne, takie jak koncerty, wystawy, spotkania literackie, czy też imprezy okolicznościowe, np. wesela czy bankiety. W budynku znajdują się przestrzenie wystawiennicze oraz sale koncertowe, które stanowią doskonałe miejsce do organizacji zarówno kameralnych wydarzeń, jak i masowych eventów. Bilety na imprezy dostępne są często w wygodnej sprzedaży elektronicznej, m.in. za pośrednictwem strony internetowej eBilet.pl.

Czerwony Ratusz – koncerty i wydarzenia muzyczne

Jakie imprezy muzyczne organizuje Czerwony Ratusz? Koncerty za każdym razem przyciągają na teren ratusza całe tłumy miłośników muzyki. W placówce pojawił się m.in. Keyon Harrold, któremu towarzyszył raper Pharoahe Monch oraz Sylwester Ostrowski.

Harrold to jeden z najbardziej cenionych amerykańskich trębaczy, który nagrodzony został licznymi wyróżnieniami za swoją muzyczną twórczość. Sylwester Ostrowski to z kolei słynny polski saksofonista jazzowy, który odpowiedzialny jest za organizację festiwalu Szczecin Jazz. Artysta koncertował z takimi muzykami, jak Bobby Watson czy Wynton Marsalis. Bilety na koncert dostępne były na stronie internetowej eBilet.pl.

Czerwony Ratusz – bilety na wydarzenia muzyczne

Koncerty i eventy muzyczne cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem mieszkańców Szczecina i pobliskich miejscowości. Na terenie Czerwonego Ratusza funkcjonuje lokal After Ego, który regularnie organizuje koncerty i zabawy z muzyką na żywo. Wiosną tego roku goście mieli okazję pobawić się podczas dyskoteki inspirowanej hitami lat 80-tych. Jak zaznaczają sami gospodarze, to właśnie tutaj spotykają się koneserzy dobrej muzyki oraz kolekcjonerzy płyt winylowych.

Podczas marcowej imprezy z klubie pojawił się damsko-męski duet Stay&Synther, który zagwarantował widowni świetną zabawę w rytm kawałków takich gwiazd, jak Madonna, Kate Bush, Sandra, Sisters of Mercy czy Modern Talking. Bilety na wydarzenie zdobyć można było już za 20 złotych.

Miłośnicy hip-hopu bawili się z kolei podczas Rap Night Szczecin, który odbył się w After Ego w Czerwonym Ratuszu. W klubie pojawili się przedstawiciele młodej gwardii szczecińskiej dynastii rapu – Cukier&Porto. Podczas eventu zagrali także EKO-ES, SZIJO oraz SOBAN. 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Czerwony Ratusz?
Czerwony Ratusz znajduje się w Szczecinie przy placu Stefana Batorego 4. Budynek ten zlokalizowany jest w dobrze skomunikowanej części miasta.
Jakie wydarzenia odbywają się w Czerwonym Ratuszu? Bilety na eventy
Na terenie Czerwonego Ratusza odbywają się różne imprezy okolicznościowe – zarówno eventy masowe, jak i wydarzenia kameralne. Bilety na muzyczne wieczory dostępne są często w sprzedaży elektronicznej.
Kiedy powstał Czerwony Ratusz?
Obiekt budowany był w latach 1875-1879.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też