Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemaudioriverfame-mmasunrise-festival

U2

Sprawdź wydarzenia
U2SzczegółyOpisWydarzeniaFani lubią też

Szczegóły

miejsce powstania:
Dublin, Irlandia
dyscyplina:
Zespół rockowy (rock, rock alternatywny)
social media:

Opis

U2 to irlandzki zespół rockowy założony w 1976 roku w Dublinie. Jego pomysłodawcą był 14-letni Larry Mullen Jr., który wywiesił w swojej szkole ogłoszenie, iż poszukuje muzyków. Tak powstał zespół „Feedback”, który początkowo grał głównie covery. W 1978 roku wykształciła się jego ostateczna nazwa i skład – perkusista Larry Mullen Jr., basista Adam Clayton, gitarzysta The Edge, oraz wokalista Bono.

Początek kariery zespołu U2

W tym samym roku wygrali konkurs talentów, którego nagrodą była możliwość nagrania demo w profesjonalnym studio. W międzyczasie artyści aktywnie koncertowali po całej Irlandii.

W 1980 roku ukazał się debiutancki album U2 - „Boy”. Pokrył się on platyną w Stanach i Kanadzie, a także złotem w Wielkiej Brytanii i Australii.

 

Pierwszym międzynarodowym sukcesem była trzecia płyta War, który sprzedał się w ponad 4 milionach egzemplarzy w Stanach i pokrył się podwójną platyną w Wielkiej Brytanii. Znalazła się tam piosenka „New Year's Day”, zainspirowana działalnością Lecha Wałęsy i ruchem Solidarności.

Płyty zespołu U2

Lata 80. i 90. były dla zespołu pasmem nieprzerwanych sukcesów i płyt sprzedawanych w multiplatynowym nakładzie na całym świecie. Wśród najbardziej popularnych wymienić można „Pop” z 1997 roku, który trafił na 1. miejsce list przebojów w 16 krajach. W nowym tysiącleciu nadal byli na szczycie – album z 2000 roku „All That You Can't Leave Behind” z hitami takimi jak „Beautiful Day” czy „Walk On” zdobył 7 nagród Grammy i sprzedał w multiplatynowych nakładach. Warto wspomnieć też o "Achtung Baby".

 

Jedynie dwa ostatnie albumy - „Songs of Innocence“ z 2014 roku oraz „Songs of Experience” z 2017 roku sprzedawały się znacznie gorzej.

Koncerty U2 

Grupa U2 w Polsce występowała kilkukrotnie, między innymi w 2009 roku na Stadionie Śląskim w Chorzowie.  Koncerty U2 to duża dawka energii. Wydarzenie nieustannie cieszą się bardzo dużą popularnością na całym świecie.

 

Źródło zdjęcia: Universal Music Polska

 

 

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też