Newsletter

shared.category-mega-menu.onTime

imagine-dragonsopener-festivalred-hot-chili-peppersmiuosh-zespol-slaskhans-zimmerceline-dion

shared.category-mega-menu.allEventsInCity

shared.category-mega-menu.allEventsInCity

shared.category-mega-menu.allEventsInCity

shared.category-mega-menu.allEventsInCity

shared.category-mega-menu.allEventsInCity

shared.category-mega-menu.allEventsInCity

shared.category-mega-menu.allEventsInCity

shared.category-mega-menu.allEventsInCity

shared.category-mega-menu.allEventsInCity

shared.category-mega-menu.allEventsInCity

shared.category-mega-menu.allEventsInCity

shared.category-mega-menu.allEventsInCity

shared.category-mega-menu.allEventsInCity

shared.category-mega-menu.allEventsInCity

Placebo

PlaceboOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Placebo to zespół rockowy założony w 1994 roku w Londynie. Jego obecni członkowie to wokalista i multiinstrumentalista Brian Molko oraz basista Stefan Olsdal. Założyciele zespołu Placebo, Brian i Stefan, uczęszczali razem do szkoły w Luksemburgu, jednak bliżej poznali się dopiero w 1994 roku, kiedy spotkali się w Londynie, na stacji metra South Kensington. Molko zaprosił Olsdala na wieczorny koncert, a ten – zachwycony jego głosem – zaproponował koledze założenie wspólnego zespołu. Tak właśnie powstał Ashtray Heart, przemianowany nieco później na Placebo.

Placebo – o zespole

Grupę muzyczną zauważył sam David Bowie, co otworzyło artystom drogę do kariery. Popularny wokalista zabrał Placebo w trasę koncertową, gdzie grali jako support. Zadebiutowali w lipcu 1996 roku albumem pod tytułem Placebo. Pokrył się on platyną w Wielkiej Brytanii oraz złotem we Francji i Belgii. Pochodzą z niego piosenki takie jak Nancy Boy, 36 Degrees czy Come Home. Wydany dwa lata później utwór Without You I'm Nothing również cieszył się popularnością na świecie.

 

Trzeci krążek grupy - Black Market Music ukazał się w 2000 roku. Zawiera piosenki takie jak Taste in Men, Slave to the Wage, Special K czy Black-Eyed. Pokrył się złotem w 5 krajach, w tym w Wielkiej Brytanii i Niemczech. Największy sprzedażowy sukces odniosły dwie kolejne płyty - Sleeping with Ghosts z 2003 roku oraz Meds z 2006 roku. Ostatni, siódmy album grupy nosi tytuł Loud Like Love i ukazał się w 2013 roku. Promowały go single Too Many Friends, Loud Like Love oraz A Million Little Pieces.

 

W skład zespołu Placebo wchodzili również perkusiści Robert Schultzberg (1994-1996), Steve Hewitt oraz Steve Forrest (2008-2015). Na koncertach Briana Molko oraz Stefana Olsdala wspierali muzycy Bill Lloyd – gitara basowa (od 1998), Fiona Brice – skrzypce, instrumenty klawiszowe, wokal (od 2008), Nick Gavrilovic – gitara, instrumenty klawiszowe, wokal (od 2009), Xavior Roide – instrumenty klawiszowe, wokal (2003-2005), Alex Lee – gitara, instrumenty klawiszowe, wokal (2006-2007) oraz Matt Lunn – perkusja (od 2015).

 

Muzyka Placebo określana jest jako post punk, goth rock, electro rock, grunge i college rock. Inspirowali się m.in. zespołami Nirvana, Pixies, Echo & The Bunnymen, Joy Division. Sami określają swoją twórczość jako muzykę stworzoną przez outsiderów dla outsiderów.

Placebo – koncerty

Koncerty Placebo odbywały się na całym świecie. Grupa muzyczna pojawiła się kilkukrotnie w Austrii, Hiszpanii, Włoszech, Holandii, Belgii, Szwajcarii, Portugalii i innych krajach europejskich. Wielokrotnie podróżowali również do Stanów Zjednoczonych, Kanady, Meksyku, Chin, a także do krajów Ameryki Południowej, m.in. Brazylii i Kolumbii.

Placebo w Polsce

Placebo w Polsce zagrali kilka razy. Ich występy cieszyły się ogromną popularnością, o czym świadczyła liczba sprzedanych biletów. Koncerty Placebo odbyły się w Torwarze w Warszawie (2003, 2007, 2013 i 2016), a także w klubie Obiekt Znaleziony (2009). Gościli również na festiwalach muzycznych: Coke Live Festival 2012 w Krakowie, obok The Killers, Snoop Dogg, The Roots, Heineken Open'er Festival 2006 w Gdyni, razem z Kanye Westem, Franzem Ferdinandem, Sigur Rós, Scissor Sisters, Pharrellem Williamsem, Basement Jaxx i Manu Chao, a także Heineken Open'er Festival 2009 obok Arctic Monkeys, The Kooks, M83, Kings of Leon, Moby, Lily Allen, Santigold i The Prodigy.

Placebo koncerty 2022

Zespół pojawi się w Polsce ponownie! Placebo – koncert 2022 odbędzie się w Warszawie w EXPO XXI. Grupa muzyczna wyrusza w trasę koncertową w ramach promocji nowej płyty – Never Let Me Go – która ujrzy światło dzienne w marcu 2022. Koncert Placebo Warszawa – to niepowtarzalna okazja, aby spotkać artystów na żywo. Upoważnieniem do uczestnictwa w wydarzeniu jest ważny bilet!

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kiedy został utworzony zespół Placebo?
Zespół Placebo założony został w 1994 roku w Londynie.
Kto wchodzi w skład zespołu Placebo?
W skład zespołu Placebo wchodzą wokalista i multiinstrumentalista Brian Molko oraz basista Stefan Olsdal. Niegdyś do grupy muzycznej należeli również perkusiści Robert Schultzberg (1994-1996), Steve Hewitt oraz Steve Forrest (2008-2015).
Jakiego rodzaju muzykę tworzy zespół Placebo?
Muzyka Placebo to mieszanka post punk, electro rock, grunge, goth rock i college rock. Zespół inspiruje się twórczością m.in. Nirvany, Pixies, Joy Division, Echo & The Bunnymen.
Jakie albumy wydał dotychczas zespół Placebo?
Zespół Placebo wydał do tej pory albumy: Placebo (1996), Without You I’m Nothing (1998), Black Market Music (2000), Sleeping with Ghosts (2003), Meds (2006), Battle for the Sun (2009), Loud Like Love (2013).

Fani lubią też

shared.seo-section-link.seeAlso

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławLidzbark WarmińskiGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn