Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Oksana Czerkaszyna

Oksana Czerkaszyna

Oksana CzerkaszynaSzczegółyOpisWydarzeniaOksana Czerkaszyna - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
36 lat
data urodzenia:
07.05.1988
dyscyplina:
Aktorka teatralna, filmowa i serialowa
social media:

Opis

Oksana Czerkaszyna to urodzona 7 maja 1988 roku aktorka teatralna, filmowa oraz serialowa. Jest absolwentką Uniwersytetu Artystycznego w Charkowie, na Wydziale Teatralnym (Aktorstwo Dramatyczne).

Teatr oraz wiele nagród

Nie da się ukryć, że Oksana Czerkaszyna jest kojarzona zarówno z aktorstwem teatralnym, filmowym, jak i serialowym. Jeśli chodzi o teatr, warto byłoby wspomnieć, że artystka współpracowała już z Teatrem im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, Teatrem Powszechnym im. Zygmunta Hubnera w Warszawie, Teatrem Rozmaitości w Warszawie oraz Narodowym Starym Teatrem im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie. Zaowocowało to zagraniem w takich spektaklach, jak:

  • „Lwów nie oddamy”,
  • „Diabły”,
  • „3siostry”,
  • „Jądro ciemności”.

W 2019 roku utalentowanej aktorce wręczono kilka cennych nagród, w tym m.in. nagrodę aktorską za rolę w przedstawieniu „Lwów nie oddamy” na 25. Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej (plus nagroda zespołowa dla aktorów Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie) oraz II nagrodę aktorską za rolę w tym samym spektaklu na 12. Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym „Boska Komedia” w Krakowie.

Z kolei w 2021 roku Oksana została uhonorowana nagrodą publiczności dla najlepszej aktorki za role w przedstawieniach „3siostry” i „Jądro ciemności” na 27. Międzynarodowym Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych w Łodzi.

Na deskach teatru Czerkaszyna wystąpiła już m.in. z Martą Ojrzyńską, Zygmuntem Józefczakiem, Jackiem Romanowskim, Małgorzatą Zawadzką, Natalią Kalitą, Rafałem Maćkowiakiem, Marią Maj i Mirosławem Zbrojewiczem.

Działalność filmowa i serialowa

Biorąc pod lupę aktorską działalność Oksany w sferze filmowej i serialowej, na uwagę zasługuje zwłaszcza jej rola (Anny) w serialu fabularnym „Będziemy mieszkać razem”. Dodatkowo Czerkaszyna wystąpiła też w takich produkcjach, jak:

  • „Tata”,
  • „Zielona granica”,
  • „Polowanie na ćmy”,
  • „Ludzie”,
  • „Absolutni debiutanci”.

Na planie serialu „Będziemy mieszkać razem” poznała m.in. Bronisława Wrocławskiego, Aleksandrę Konieczną, Mikołaja Roznerskiego, Lenę Górę, Artura Dziurmana, Krzysztofa Bochenka, Ewę Szykulską czy też Dorotę Piasecką.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Oksana Czerkaszyna - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Oksana Czerkaszyna?

Miejscowości, w których Oksana Czerkaszyna wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa.

Kim tak właściwie jest Oksana Czerkaszyna i kiedy się urodziła?
Oksana Czerkaszyna to aktorka teatralna, serialowa i filmowa, która urodziła się 7 maja 1988 roku. Współpracowała już z wieloma placówkami teatralnymi – Teatrem Rozmaitości w Warszawie, Teatrem im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, Teatrem Powszechnym im. Zygmunta Hubnera w Warszawie oraz Narodowym Starym Teatrem im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie. Jest absolwentką Uniwersytetu Artystycznego w Charkowie (Wydział Teatralny, Aktorstwo Dramatyczne).
W jakich sztukach teatralnych wystąpiła już Oksana Czerkaszyna?
Oksana Czerkaszyna zagrała już w takich sztukach teatralnych, jak: „Lwów nie oddamy”, „3siostry”, „Diabły” oraz „Jądro ciemności”. Zaowocowało to otrzymaniem kilku prestiżowych nagród, m.in. na Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej, Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym „Boska Komedia” oraz Międzynarodowym Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych.
Z jakimi artystami współpracowała już Oksana Czerkaszyna?
Oksana Czerkaszyna współpracowała już z takimi artystami, jak: Mikołaj Roznerski, Artur Dziurman, Ewa Szykulska, Aleksandra Konieczna, Lena Góra, Dorota Piasecka, Bronisław Wrocławski, Mirosław Zbrojewicz, Maria Maj, Jacek Romanowski, Natalia Kalita, Marta Ojrzyńska i Małgorzata Zawadzka.
W jakich filmach i serialach zagrała już Oksana Czerkaszyna?
Oksana Czerkaszyna wystąpiła już w takich filmach i serialach, jak: „Polowanie na ćmy”, „Absolutni debiutanci”, „Tata”, „Zielona granica”, „Będziemy mieszkać razem” oraz „Ludzie”.

Fani lubią też

Zobacz też