Edyta Górniak

Edyta Górniak

Edyta Górniak to piosenkarka, autorka tekstów, kompozytorka, producentka, jedna z najjaśniej świecących gwiazd polskiej sceny muzycznej. jej niesamowity głos zjednał sobie fanów zarówno w Polsce jak i poza jej granicami. 

Edyta Górniak początek kariery

Będąc jeszcze dzieckiem Edyta zadebiutowała na deskach Opolskiego Amfiteatru z piosenka „Zły Chłopak”.  Przez kilka lat była związana zawodowo z muzycznym Studiem Buffo w Warszawie. Jest laureatką wielu prestiżowych nagród muzycznych, w tym Fryderyków, Wiktora, Eska Music Awards i Bursztynowego Słowika, zdobywczynią szeregu złotych i platynowych płyt.

 

Debiutancka płyta Edyty Górniak Dotyk sprzedała się w 600 tysiącach egzemplarzy. Reprezentowała Polskę na Eurowizji (zajęła 2. miejsce, najwyższe spośród dotychczasowych polskich uczestników). Jej superhity od: „To nie ja”, przez  „Dumkę na dwa serca” wykonaną wspólnie z Mietkiem Szcześniakiem „Impossible” , „Your High” i wiele innych tygodniami nie schodziły z czołówek list przebojów. Jej dwa anglojęzyczne Albumy doskonale plasowały się na europejskich listach sprzedaży a single takie jak When you come Back czy Immposible zdobywały pierwsze miejsca list przebojów m.in.: we Włoszech, Hiszpanii, Portugalii i Niemczech.

Koncerty Edyty Górniak 

Edyta Górniak w 2015 r. wyruszyła w wielką, jubileuszową trasę koncertowa Love 2 Love, uświetniającą jej 25lecie pracy artystycznej. Jest prawdziwą „divą” polskiego popu, a koncerty Edyty Górniak cieszą się bardzo dużą popularnością niezmiennie od wieku lat. 

 

 

 

Edyta Górniak - Często zadawane pytania

  • Edyta Górniak, urodzona 14 listopada 1972 roku w Ziębicach, jest polską piosenkarką, autorką tekstów, producentką oraz osobowością telewizyjną.
  • Edyta Górniak tworzy muzykę z pogranicza gatunków takich jak pop, rock, muzyka elektroniczna oraz muzyka taneczna.
  • Edyta Górniak od 1986 roku prowadziła zespół muzyczny System B. Wraz z zespołem występowała na dyskotekach oraz imprezach studenckich. Jej talent dostrzegła Elżbieta Zapendowska i zaproponowała piosenkarce lekcje wokalne.
  • Edyta Górniak wielokrotnie występowała w telewizji. Wystąpiła gościnnie w serialach "Na dobre i na złe" i "Niania". Uczestniczyła również w programach rozrywkowych takich jak "Ranking gwiazd", "Taniec z gwiazdami" czy "Tak to leciało". Była jurorką w programach "Jak oni śpiewają" i "Hit Hit Hurra!"
  • Pierwszym albumem Edyty Górniak jest "Dotyk", który swoją premierę miał 8 maja 1995 roku. W 1997 roku album otrzymał status czterokrotnej płyty platynowej, sprzedając się w milionowym nakładzie.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Edyta Górniak
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/