Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo
Home Artysta Edyta Górniak

Edyta Górniak

Edyta GórniakSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

miejsce urodzenia:
Ziębice
dyscyplina:
piosenkarka, kompozytorka, autorka tekstów, producentka, aktorka musicalowa, osobowość telewizyjna
social media:

Opis

Edyta Górniak to piosenkarka, autorka tekstów, kompozytorka, producentka, jedna z najjaśniej świecących gwiazd polskiej sceny muzycznej. jej niesamowity głos zjednał sobie fanów zarówno w Polsce jak i poza jej granicami. 

Edyta Górniak początek kariery

Będąc jeszcze dzieckiem Edyta zadebiutowała na deskach Opolskiego Amfiteatru z piosenka „Zły Chłopak”.  Przez kilka lat była związana zawodowo z muzycznym Studiem Buffo w Warszawie. Jest laureatką wielu prestiżowych nagród muzycznych, w tym Fryderyków, Wiktora, Eska Music Awards i Bursztynowego Słowika, zdobywczynią szeregu złotych i platynowych płyt.

 

Debiutancka płyta Edyty Górniak Dotyk sprzedała się w 600 tysiącach egzemplarzy. Reprezentowała Polskę na Eurowizji (zajęła 2. miejsce, najwyższe spośród dotychczasowych polskich uczestników). Jej superhity od: „To nie ja”, przez  „Dumkę na dwa serca” wykonaną wspólnie z Mietkiem Szcześniakiem „Impossible” , „Your High” i wiele innych tygodniami nie schodziły z czołówek list przebojów. Jej dwa anglojęzyczne Albumy doskonale plasowały się na europejskich listach sprzedaży a single takie jak When you come Back czy Immposible zdobywały pierwsze miejsca list przebojów m.in.: we Włoszech, Hiszpanii, Portugalii i Niemczech.

Koncerty Edyty Górniak 

Edyta Górniak w 2015 r. wyruszyła w wielką, jubileuszową trasę koncertowa Love 2 Love, uświetniającą jej 25-lecie pracy artystycznej. Jest prawdziwą „divą” polskiego popu, a koncerty Edyty Górniak cieszą się bardzo dużą popularnością niezmiennie od wieku lat. 

 

Źródło zdjęcia: PAP

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kiedy urodziła się Edyta Górniak?
Edyta Górniak, urodzona 14 listopada 1972 roku w Ziębicach, jest polską piosenkarką, autorką tekstów, producentką oraz osobowością telewizyjną.
Jaką muzykę tworzy Edyta Górniak?
Edyta Górniak tworzy muzykę z pogranicza gatunków takich jak pop, rock, muzyka elektroniczna oraz muzyka taneczna.
Jak rozpoczęła się kariera muzyczna Edyty Górniak?
Edyta Górniak od 1986 roku prowadziła zespół muzyczny System B. Wraz z zespołem występowała na dyskotekach oraz imprezach studenckich. Jej talent dostrzegła Elżbieta Zapendowska i zaproponowała piosenkarce lekcje wokalne.
Czy Edyta Górniak występowała w telewizji?
Edyta Górniak wielokrotnie występowała w telewizji. Wystąpiła gościnnie w serialach "Na dobre i na złe" i "Niania". Uczestniczyła również w programach rozrywkowych takich jak "Ranking gwiazd", "Taniec z gwiazdami" czy "Tak to leciało". Była jurorką w programach "Jak oni śpiewają" i "Hit Hit Hurra!"
Jaki był pierwszy album Edyty Górniak?
Pierwszym albumem Edyty Górniak jest "Dotyk", który swoją premierę miał 8 maja 1995 roku. W 1997 roku album otrzymał status czterokrotnej płyty platynowej, sprzedając się w milionowym nakładzie.

Fani lubią też

Zobacz też