emptygif
Newsletter

Na czasie

voucher-kinowy-helioshans-zimmerskoki-narciarskieagnieszka-chylinskavan-goghpolska-noc-kabaretowa-2023
Home Artysta The Beatles

The Beatles

The Beatles OpisWydarzeniaFani lubią też

Opis

The Beatles był angielskim zespołem rockowym założonym w 1960 roku w Liverpoolu. Tworzyli go John Lennon, Paul McCartney, George Harrison oraz Ringo Starr. 

Debiutancka płyta The Beatles 

Zadebiutowali w marcu 1963 roku płytą „Please Please Me”. Pokrył się on złotem w Wielkiej Brytanii, Kanadzie i Australii oraz platyną w USA. Jeszcze tego samego roku, w listopadzie ukazał się drugi album - „With the Beatles”, który również pokrył się złotem i platyną. Pochodzą z niego piosenki takie jak „It Won't Be Long”, „Little Child” czy „All I've Got to Do”.

 

Trzecia płyta The Beatles „A Hard Day's Night” została wydana w 1964 roku w wersji amerykańskiej i brytyjskiej. Trafiła na pierwsze miejsce listy Billboard 200 i pokryła się 4-krotną platyną w Stanach Zjednoczonych oraz platyną w Kanadzie. Największy sukces odniósł 11. płyta The Beatles „Abbey Road” z 1969 roku. Znalazły się tam między innymi utwory „Come Together”, „Here Comes the Sun” oraz „You Never Give Me Your Money”. W Stanach sprzedał się w 12 milionach egzemplarzy, a na całym świecie pokrył się wielokrotną platyną bądź złotem.

The Beatles Let It Be 

Ostatnie wydawnictwo grupy - „Let It Be” ukazało się w maju 1970 roku. W późniejszych latach The Beatles eksperymentowali z takimi stylami i gatunkami jak popowe ballady, psychodelia i hard rock.

 

The Beatles otrzymali siedem nagród Grammy, a każdy z jego członków został odznaczony Orderem Imperium Brytyjskiego. John Lennon został zastrzelony w 1980 roku na Manhattanie. Pozostali muzycy rozpoczęli udane solowe kariery. George Harrison zmarł w 2001 roku.

 

Źródło zdjęcia: Universal Music Polska

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też