The Rolling Stones

The Rolling Stones

The Rolling Stones to legendarny brytyjski zespół rockowy, ojcowie chrzestni rockowego grania, prekursorzy gatunku. Zespół został założony w 1962 roku w Londynie.

 

Dotychczas w swojej długiej i burzliwej karierze sprzedali około 250 milionów płyt, co klasyfikuje grupę na czwartym miejscu w klasyfikacji zespołów rockowych z największą liczbą sprzedanych krążków w historii!

Film o pierwszym koncercie Rolling Stones w Polsce 

Wszystko dzieje się w 1967 roku, w czasie kiedy siedemnastoletnia Ola wybiera się na swój pierwszy koncert Rolling Stones w Warszawie.  Byli tam wszyscy! Ci, którzy nie weszli do  Pałacu Kultury stali na zewnątrz w towarzystwie milicji. Pięćdziesiąt lat później, Pani Ola, wierna fanka grupy, wspomina to kultowe wydarzenie, które rozpoczęło muzyczną, rockową rewolucję w pełnym zasad  kraju. 

 

Film Jana Sosińskiego opowiada zdobył Nagrodę Główną Festiwalu Form Dokumentalnych NURT 2017. 

Członkowie zespołu The Rolling Stones

Zespół The Rolling Stones na trwałe wpisała się w historię pop kultury, której jest nieodłącznym elementem. Obecnie The Rolling Stones tworzą wokalista Mick Jagger, gitarzysta Keith Richards, gitarzysta Ron Wood  oraz perkusista Charlie Watts. Ważnymi osobami w historii grupy są byli członkowie: zmarły gitarzysta Brian Jones - inicjator powstania grupy; zmarły klawiszowiec Ian Stewart - był pierwszą osobą, która odpowiedziała na ogłoszenie Briana Jonesa, zamieszczone w czasopiśmie muzycznym Jazz News, dotyczące poszukiwania muzyków do nowo powstającego zespołu; basista Bill Wyman oraz gitarzysta Mick Taylor.

 

The Rolling Stones mają wielkie znaczenie dla dzisiejszej popkultury - wystarczy wspomnieć, że to dzięki historiom, wydarzeniom, ekscesom, które im towarzyszyły powstało hasło rock'n'rollowy styl życia! O Stonesach krąży mnóstwo opowieści, a hasło "sex, drugs and rock'n'roll" najdobitniej opisuje ich działalność, nie tylko tę sceniczną.

Największe przeboje The Rolling Stones

Z kolei kto nie zna takich przebojów jak"Angie", "(I Can't Get No) Satisfaction", czy "Get Off of My Cloud", "Brown Sugar", "It’s Only Rock'n Roll", "Heartbraker", "Wild Horses", "Miss You", "Dance" (Pt. 1), "Memory Motel", "Beast Of Burden"- utwory te ugruntowały pozycję grupy i sprawiły, że The Rolling Stones na stałe zapisali się w historii popkultury. 

 

Dyskografia Rolling Stones jest imponująca: 26 albumów studyjnych, kilkanaście składanek i wydawnictw koncertowych. Najważniejsze to Exile on Main St (1972), Aftermath (1966), Let It Bleed (1969), Sticky Fingers (1971) oraz ostatni studyjny Blue&Lonesome (2016), który jest zbiorem coverów w interpretacji RS.

 

Genialne teksty i świetne kompozycje to zasługa Micka Jaggera i Keitha Richardsa, za które kochają ich miliony fanów. Panowie tworzą razem od przeszło 40 lat - to najstarsze "małżeństwo" rock and rolla. Charyzmatyczny duet, którego historia naznaczona rozlicznymi ekscesami jest kwintesencją ducha muzyki popularnej. The Rolling Stones to nie tylko świetna muzyka, teksty i genialny wokal Jaggera, to również pijackie wybryki, awantury, narkotyki, procesy sądowe, seksualne orgie i skandale, o których donosiły media na całym świecie.

The Rolling Stones w Polsce

The Rolling Stones w Polsce zagrali między innymi legendarny dziś koncert w Warszawie w Sali Kongresowej (13 kwietnia 1967, dwa koncerty jednego dnia); Stadion Śląski w Chorzowie (14 sierpnia 1998); Koncert w Warszawie odbył się też  na Torze Wyścigów Konnych Służewiec  (25 lipca 2007).

The Rolling Stones to zespół, który należy znać, słuchać i żyć ich muzyką. Żywa Legenda ciągle aktywna artystycznie! Koncerty The Rolling Stones to duża dawka emocji jak na prawdziwych twórców rocka przystało!

 

Źródło zdjęcia zespołu: Universal Music Polska

 pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

The Rolling Stones
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/