Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Melanie Martinez

Melanie Martinez

Melanie MartinezSzczegółyOpisWydarzeniaMelanie Martinez - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
29 lat
data urodzenia:
28.04.1995
miejsce urodzenia:
Nowy Jo
dyscyplina:
wokalistka, autorka tekstów, reżyserka teledysków, fotografka aktorka
social media:

Opis

Melanie Martinez (ur. 28.04.1995 r.) - znana i występująca pod pseudonimem littlebodybigheart artystka młodego pokolenia z całą pewnością dała się poznać jako obiecująca postać w amerykańskim i światowym show-biznesie.  

 

Ta zaledwie 26-letnia piosenkarka zawodowo zajmuje się również tworzeniem tekstów, reżyserowaniem teledysków, fotografią oraz aktorstwem. Pierwsze kroki muzyczne stawiała w 2012 roku, biorąc udział w III edycji The Voice. Już w 2014 roku za pośrednictwem wytwórni Atlantic Records weszła na rynek z debiutancką płytą pt. ,,Dollhouse”, a w kolejnym roku we współpracy z tą samą wytwórnią wydała pierwszy album studyjny pt. ,,Cry Baby”. Co ciekawe w 2017 roku Melanie wypuściła własną niestandardową linię perfum pod nazwą Crybaby Perfum Milk, sprzedawaną we flakonach imitujących buteleczkę na pokarm dla dziecka. Jest bardzo aktywna w mediach społecznościowych, a jej obecny majątek szacuje się na ponad 8 milionów dolarów.  

Melanie Martinez  muzyka 

Muzyka tworzona przez Melanie Martinez stanowi odzwierciedlenie wszechstronnej osobowości artystki. Stąd zainteresowanie wokalistki niecodziennym doborem instrumentów takich jak banjo, ukulele i harfa, a ponadto gitara. Jej twórczość jest ukłonem w stronę fanów, którzy gustują w electropopie, indie oraz popie alternatywnym, a więc mocnych i wyrazistych brzmieniach. Najpopularniejsze wideoklipy piosenkarki, m.in. Dollhouse, Pity Party i Cry Baby zyskały kolejno 317 mln, 185 mln i 129 mln wyświetleń na YouTube. Utwór Carosuel wykorzystano w American Horror Story: Freak Show, a Play Date zyskał ogromną popularność na TikToku. Gwiazda znana jest z wielu muzycznych powiązań z innymi popularnymi artystami. Mowa m.in. o Katy Perry, Nicki Minaj, Arianie Grande czy Billy Eilish.  

Melanie Martinez koncerty 

31 stycznia 2020 roku Melanie Martinez w Polsce zagrała swój pierwszy koncert, który odbył się w warszawskim EXPO XII przy okazji promocji drugiego albumu studyjnego K-12. Sama nazwa nawiązuje także do filmu, mającego swoją premierę w 2019 roku i systemu szkolnictwa w Ameryce. 

 

Jedna z głównych ciekawostek dotyczących Melanie Martinez wiąże się z jej wizerunkiem. W oczy od razu rzuca się fakt, że prawa strona włosów jest farbowana na różne kolory, natomiast lewa pozostaje czarna. Artystka jest ogromną wielbicielką Tima Burtona, a w jej trasach koncertowych zawsze towarzyszy jej tata. Melanie rozpoczęła swoją przygodę z gitarą w wieku 4 lat, a jej szczęśliwymi liczbami są 5 i 3. Piosenki znajdujące się na płycie Cry Baby układają się w jedną całość i tworzą spójną historię.  

 

Źródło zdjęcia: Wikipdia, fot. Brian Zuniga, CC-BY-SA 4.0

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Melanie Martinez - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Melanie Martinez?

Miejscowości, w których Melanie Martinez wystąpi w najbliższym czasie: Łódź.

Fani lubią też

Zobacz też